Video z next-gen verze NBA 2K21 představuje obří pokrok

Vývojáři vylepšili textury, animace i celkovou prezentaci. V detailech vypadá hra fantasticky

Zdroj: 2K Games
6. 10. 2020
Název hry: NBA 2K21 Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 4. 9. 2020 Platformy: , , , , Žánr:

Pokud se v posledních týdnech řešilo, zda konkrétní hra obdrží upgrade na verzi pro konzole nové generace, většinou se mluvilo o vyšším rozlišení, stabilní frekvenci snímků, rychlejším načítání nebo kvalitnějších texturách. Jak ale dnes demonstrují lidé z 2K Games, je opravdu nezbytně nutné rozlišovat mezi základním zpřístupnění hry na PlayStationu 5, resp. Xboxu Series S|X a oním slibovaným upgradem, kterého se vedle dalších titulů dočká i NBA 2K21. Abychom si totiž míru možných vylepšení dokázali lépe představit, vydali autoři hry první next-gen trailer z PS5 verze a musíme přiznat, že pokrok je opravdu masivní. Nejvíce zřejmý v obličejích jednotlivých basketbalistů a členů realizačního týmu, vylepšení se ale dočkal i systém světla spolu s animacemi, díky kterým opravdu není těžké splést si některé konkrétní záběry se skutečnými.

Jak sami vidíte, video má necelé dvě minuty, stačily však k tomu, aby fanoušky série a videoher jako takových doslova pobláznily. Aniž byste museli mít před očima stávající verzi NBA 2K21, rozdíly jsou patrné na první pohled a vyvolávají dosud spíše sporadický „wow efekt“, který s ukázkami jiných nových her nepřicházel. Detailně jsou zachyceny kapky potu na tváří Ziona Williamsona, ve zpomalených záběrech můžete obdivovat animace Damiana Lillarda a nechybí ani velmi přirozený nástup k zápasu v podání Luky Dončiče a Marka Cubana. „Nikdy předtím jsme nebyli schopní zaručit takovou úroveň detailů a reality ve videohře,“ komentuje trailer Greg Thomas, prezident vývojářů ze studia Visual Concepts. Sami pak NBA 2K21 označují za revoluční hru, která na nových konzolích nepřináší jen skvělou grafiku, ale také řadu nových funkcí, přepracovaný kolizní engine, unikátně vytvořenou umělou inteligenci pro 150 vybraných basketbalistů a soundtrack s 202 skladbami. Je však nutné poznamenat, že next-gen verze nebude dostupná majitelům té stávající zdarma, ale bude prodávána samostatně za zvýšenou cenu odpovídající 70 dolarům.

V úvodních vteřinách jsou patrné i některé chyby, současně jde ale o důkaz, že nesledujeme žádné uměle nakašírované záběry.

Zároveň ve vás také nechceme vyvolat pocit, že je ukázka bezchybná. Krátce po zveřejnění traileru se zcela pochopitelně začaly objevovat detailní rozbory, v nichž se přetřásá například prolínání modelů fanoušků na úrovni palubovky. Chyba je zřetelná v úvodních vteřinách, současně jde ale o důkaz, že nesledujeme žádné uměle nakašírované záběry, ale hru, jak bude s největší pravděpodobností začátkem listopadu vypadat. Vývojáři současně potvrdili, že již brzy přinesou další videa, kde budeme moci nejen sledovat další minuty next-gen verzí, ale dozvíme se i víc o výše uvedených prvcích. Na přetřes přijde onen fyzikální engine, rozebírat se bude také chování umělé inteligence a jasněji bychom měli mít i ve smyslu herních módů. NBA 2K21 v next-gen verzi vychází 10. listopadu na nových Xboxech a 12., resp. 19. na PlayStationu 5. Aktuální verze je dostupná na PS4, Xboxu One, Switchi a Stadii.

 

Nahlásit chybu v článku

5

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru