Vetřelec pro PC, konzole a VR vsadil na Unreal Engine 5

Příběh nového Aliena je zasazen mezi události prvního a druhého filmu. Půjde o akční horor

Zdroj: Survios
15. 7. 2022
Název: Aliens (Survios) Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr:

Konečně. Na cestě je nová hra s vetřelci. A vypadá to, že půjde o plnohodnotný velký titul. Studio Survios, které se specializuje na virtuální realitu, oznámilo, že ve spolupráci 20th Century Games chystá nový akční horor zasazený do populárního vesmíru. Má se jednat o intenzivní zážitek pro jednoho hráče a pozor, titul nemíří jen na VR headsety, ale také na PC a konzole.

Proti xenomorfům se zřejmě postaví nějaký veterán usilující o vlastní odplatu.

Podle autorů je vesmír Aliena plný neodvyprávěných příběhů a příležitostí vytvořit chytlavé hry. Vývojáři se samozřejmě nijak netají svým obdivem k předloze, ale při příležitosti formálního oznámení bychom ani nečekali nic jiného. Současně se ale sluší zdůraznit, že na projekt si nepochybně ještě dlouho počkáme. Tým totiž pro tento titul stále shání další vývojáře a oznámení tak minimálně zčásti působí rovněž jako takový luxusní náborový “leták”.

Hra má být úplně nová a nabídnout vlastní příběh situovaný mezi události prvního a druhého filmu. Proti xenomorfům se zřejmě postaví nějaký veterán usilující o vlastní odplatu. Titul bude pohánět technologie Unreal Engine 5 od Epic Games. K dispozici zatím máme všeho všudy jediný tematický obrázek. Na screenshoty nebo dokonce video byste se teď ptali marně. V tuto chvíli je hra známá jen jako Aliens, ale nepochybně nějaký podtitul ještě dostane.

V červnu Focus oznámil Aliens: Dark Descent

Survios hru v krátkosti představili na svém blogu a spustili také oficiální web. Moc podrobností tu ale zatím nenajdete. Můžete se alespoň přihlásit k odběru dalších novinek prostřednictvím mailu. Další detaily nicméně slibují autoři odhalit na Comic-Conu v San Diegu už 21. července. Takže je pravděpodobné, že brzy budeme mít konkrétnější představu, co můžeme čekat. Pro americké studio Survios nejde o první kontakt s licencovanými adaptacemi původem z filmu a televize. Na kontě má hry jako Creed: Rise to Glory nebo The Walking Dead Onslaught.

Fanoušci vetřelců mají zase o důvod víc k radosti. Počítám se mezi ně. Po Alien: Isolation od britského studia Creative Assembly (Total War) jsme nezvykle dlouho čekali na další velkou hru. Alien: Blackout z roku 2019 pro iOS a Android fanoušky moc nenadchl, ale loni jsme se pustili do kooperativní akce Aliens: Fireteam Elite. I když výsledek zůstal za očekáváním, byla to první větší hra po dlouhé době. A jen před pár týdny byla oznámena nový titul Aliens: Dark Descent od studia Tindalos Interactive a společnosti  Focus Entertainment.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru