Souhrn ze Summer Game Fest 2022

Callisto Protocol, Aliens, MWII, Gotham Knights, Layers of Fears i remake The Last of Us

Zdroj: Focus Entertainment

Další velký souhrn je tu. Tentokrát Geoff Keighley předem slíbil během necelých dvou hodin odhalit novinky týkající se Call of Duty: Modern Warfare II, Street Fighter 6, Midnight Suns, Cuphead: The Delicious Last Course, Gotham Knights a několik dalších překvapení, zároveň však mírnil očekávání hráčů a avizoval zaměření na již oznámené tituly. Co slíbil, to také splnil. Dočkali jsme se všeho, o čem se mluvilo, i něčeho navíc. Ostatně posuďte sami.

The Last of Us Part I

Zlatým hřebem večera mělo být oznámení remaku The Last of Us Part I. Velkolepé odhalení si však pokazila samotná Sony, když jen pár hodin před akcí zveřejnila produktovou stránku a internet se prostřednictvím ní dostal i trailer. Jak už jsme psali odpoledne, remake vyjde na PlayStationu 5 už 2. září letošního roku, navíc se později dočkáme i verze pro PC, v tomto případě však přesné datum oznámeno nebylo.

Na akci byl přítomen Neil Druckmann, který remake představil a mluvil také o tom, jak se do jeho vývoje pustili, včetně kompletního přepracování výtvarného stylu, ovšem při zachování animací a tváří. Mluvilo se ale také o chystaném seriálu od HBO, z něhož jsme viděli nový snímek s Pedrem Pascalem v roli Joela a Bellou Ramsey jako Ellie. Druckmann navíc prozradil, že shodou okolností zítra seriál čeká poslední natáčecí den a již brzy se prý dozvíme víc. Druckmanna doprovodili i Troy Baker a Ashley Johnson, tedy dabéři hlavních hrdinů The Last of Us, kteří si navíc zahráli i ve zmiňovaném seriálu.

Street Fighter 6

První ukázkou, kterou Geoff Keighley na Summer Game Fest uvedl, byl gameplay trailer bojovky Street Fighter 6, kam se – mimo jiné – vrátí bojovník Guile. Právě jemu bylo video věnováno, nad rámec možnosti podívat se trochu blíže na souboj, efekty i očekávané pozadí letadlové lodi. Street Fighter 6 vyjde v příštím roce na konzole PlayStation 4 a PS5, na Xbox Series a na PC.

Aliens: Dark Descent

20th Century Fox nám přineslo oznámení dalšího herního Vetřelce působivým filmečkem. Hra Aliens: Dark Descent nás uvrhne s vesmírnými mariňáky na loď plnou xenomorfů. Dle krátké gameplayové vsuvky půjde o top-down akci. Hra má vyjít příští rok, a to na PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X a i PC.

The Callisto Protocol

Nová hra od Glena Schofielda, tvůrce série Dead Space, The Callisto Protocol se ukázala již před týdnem na State of Play. Nyní zde však máme další pohled na hru, značně temný a brutální, který nám předkládá těžký život ve vesmíru, jenž je komplikován vraždícími roboty i odpornými monstry a mutanty. Vrcholem vystoupení The Callisto Protocol byl nepřerušovaný gameplay ze dvou částí hry, podle kterého lze bezpečně prohlásit, že otec série Dead Space má hodně výrazný styl. Stále platí, že hra vyjde 2. prosince letošního roku, na novou i starou generaci konzolí a PC.

Call of Duty: Modern Warfare II

Dalším významným a dnes připomínaným titulem je nedávno oznámená akce Call of Duty: Modern Warfare II, z níž jsme měli možnost vidět průchod jednou z úrovní hry – Dark Water. V té se hráči ujímají role člena týmu Task Force 141, jež má v tomto případě za cíl infiltraci lodě. Kochat se můžete pěknou akční jízdou v líbivém grafickém kabátku, který se opírá zejména o nepříznivé počasí, četné světelné efekty a fyzikální systém, který přeměňuje v reálném čase bojiště a ovlivňuje i všudypřítomnou vodu. Novinka vyjde 28. října, a to na PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series a na PC.

Witchfire

Tak trochu Painkillera vám může připomínat níže představená akce jménem Witchfire, jež si s aktuální upoutávkou na letošním ročníku Summer Game Fest rovněž odbyla svoji premiéru. Novinka může zaujmout kombinací fantasy, středověkých reálií a frenetické akce plné zabíjení naštvaných démonů. O Witchfire od polského studia The Astronauts víme už delší dobu s tím, že hra dorazí do early accessu ještě letos a plná verze zamíří na konzole Xbox One, Xbox Series, PlayStation 4, PlayStation 5, Nintendo Switch a samozřejmě i na PC.

Flashback 2

Flashback se vrací a s ním i Conrad. Microids představilo trailer pokračování, které přímo navazuje na původní 30 let starou plošinovku. Technologický posun nyní umožňuje tvůrcům přinést mechaniky, které v roce 1992 jednoduše nebyly možné. Vyobrazení hry je ve 2D, ale zdá se, že by hra mohla obsahovat i 3D části. Vydání hry je naplánováno na letošní zimu, kdy by měla hra kromě na PC a starých i nových PlayStationů a Xboxů dorazit i na Nintendo Switch.

Routine

Jestliže vám upoutávka Routine nějak podivně kdesi vzadu v hlavě rezonovala, tak si pravděpodobně jako my matně pamatujete, že jde o titul oznámený již před dekádou. Routine je first person hororovým sci-fi titulem, jež je zasazen na opuštěnou lunární bázi jako vystřižené ze sci-fi z osmdesátek. Od původního oznámení z roku 2012 ovšem došlo ke kompletnímu předělání hry a ta nově zamíří na PC, konzole Xbox One a Xbox Series a bude součástí nabídky Game Pass.

Fort Solis

Nová sci-fi hra Fort Solis od studia Fallen Leaf láká v tuto chvíli především účastí dvou hereckých hvězd herního dabingu, a to Troye Bakera (například Joel z The Last of Us) a Rogera Clarka (Arthur Morgan z Red Dead Redemption 2). Fort Solis bude z pohledu třetí osoby a patří mezi hororové sci-fi hry. Poběží na Unreal Enginu 5, momentálně míří jen na PC a nabídnout má podle ukázky poměrně obstojnou grafiku i atmosféru.

Layers of Fears

Layers of Fears je first person psychologický horor, který podle autorů stojí na základech Layers of Fear, LOF: Inheritance a Layers of Fear 2 s novým překvapivým příběhem. Má to být kompletní, definitivní a současně občas nevyzpytatelný způsob, jak prozkoumat příběh umělců zotročených jejich vášní. Vývojáři se vrací ke značce, která je pro ně opravdu výjimečná. Hráčům má nabídnout nový zážitek a současně vrhnout nové světlo na celý příběh. Chtěli hry znovu vytvořit, ale nechtěli se spokojit s kolekcí remasterů. Zvolili proto nový způsob, který, jak sami říkají, není na první pohled tak zjevný. Hru pohání Unreal Engine 5. Titul láká na podporu ray tracingu, HDR efektů a využije systém Lumen. A jak nový trailer odhalil, těšit se lze zejména na opravdu proměnlivé a nápadité prostředí plné strachu, děsů a napětí. Novinka dorazí na PlayStation 5, Xbox Series na a PC, a to nejdříve příští rok. Vzniká ve spolupráci s týmem Anshar Studios.

Highwater

Highwater nás vezme do světa stiženého klimatickou apokalypsou. Za hrou stojí Demagog Studio, které před čtyřmi roky vydalo hru Golf Club: Wasteland. Zde však nepůjde o hraní golfu v dystopickém světě, nýbrž o přežití. Jedná se o strategii s tahovými souboji, jež současně nabídne řadu hádanek a putování. Kromě stylizované grafiky můžeme očekávat i jisté poselství. Hra vyjde do konce letošního roku, prozatím však nebyly oznámeny platformy, na něž hra dorazí.

Goat Simulator 3

Dead Island 2 konečně prolomil své prokletí! Anebo taky ne… Tak to mohlo na první pohled vypadat, když jsme v úvodu traileru viděli fešného běžce zavazovat si tkaničky u bot. Vzápětí se však z nové podoby někdejšího traileru na pokračování Dead Islandu vyklubal třetí Goat Simulator. A aby toho nebylo málo, ten druhý jaksi neexistuje. Goat Simulatoru 3 bychom se každopádně měli dočkat již letos na podzim a slibuje kooperaci až čtyř hráčů pro ještě větší chaos. Hra zamíří na PC a nové i staré PlayStationy i Xboxy.

Stormgate

Ačkoli to tak na první pohled nemusí z premiérové upoutávky titulu Stormgate vypadat, jde o real-time strategii, a dost možná ne jen tak ledajakou. Jde o debut týmu Frost Giant Studios, ve kterém pracuje několik veteránů ze studia Blizzard Entertainment, kteří mají zkušenosti s tituly StarCraft II nebo Warcraft III. Jejich novinka slibuje přinést strhující příběh, v němž se bude prolínat fantasy svět s prvky sci-fi. Ochutnávka bude ve formě betaverze dostupná příští rok, plná verze by pak měla být free to play a zatím míří pouze na PC.

Marvel’s Midnight Suns

RPG tahová strategie Midnight Suns ze světa Marvelu od studia Firaxis Games nadále směřuje k vydání ve druhé polovině roku. V novém videu hra doslova vyložila karty na stůl a představila řadu nových postav, s nimiž se ve hře setkáme. Nechybí Venom, který se připojuje k Bladeovi, Scarlet Witch či Hulkovi a přidá se i Spider-Man. Hráči pak připadá postava nazvaná The Hunter, která má moc zatočit s prastarým zlem. Hra míří na PlayStation 4, PlayStation 5, PC, Xbox One a Xbox Series a Nintendo Switch. Vyjít má 7. října.

American Arcadia

American Arcadia je adventurou zasazenou do metropole kombinující retro a futuristický styl, v níž to žije podivným životem. Nikdo z obyvatel totiž netuší, že jsou všichni účastníky nejsledovanější reality show na celé planetě. Cílem hráče je přitom zjistit pravdu a uniknout podobně, jako to před lety musel dokázat třeba Truman. Má to ale háček, hodnocení postavy hráče nesmí nikdy výrazně klesnou, takové postavy se pak totiž producenti musí v zájmu udržení sledovanosti zbavit. American Arcadia dorazí na PC a na konzole Xbox a PlayStation, datum vydání ale bohužel ještě neznáme.

Metal: Hellsinger

Pustíme si k tomu souhrnu trochu tvrdé hudby. Metal: Hellsinger, drsná rytmicko-hudební akce s hvězdami metalu, se znovu ozývá, a to doslova. Hra nabídne například hudbu od Serje Tankiana (System of a Down) či Alissy White-Glüz (Arch Enemy), do které se budete muset trefovat svými výstřeli. Od dnešního dne je dostupné demo na Steamu, PlayStation Storu a Microsoft Storu, hra samotná pak vyjde 15. září.

Nightingale

Jednou z upoutávek viděných na Summer Game Fest byl i další titul producenta původní trilogie Mass Effect a Star Wars: Knights of the Old Republic – Nightingale. Nový trailer ukázal větší důraz na survival prvky i na cestování mezi jednotlivými světy, kam se hráči dostávají za pomocí speciálních karet, přičemž vlastnosti těchto karet ovlivní, jak bude následující a počítačem generovaný svět vypadat a jaké bude mít vlastnosti. Na vlastní kůži to budeme moci vyzkoušet ještě letos, a to na PC v rámci programu předběžného přístupu.

Gotham Knights

Jak Geoff Keighley odhalil v předstihu, své zástupce na Summer Game Fest vyslala také společnost Warner Bros. Viděli jsme novou ukázku z Gotham Knights, konkrétně zaměřenou na Nightwinga. Není mu cizí souboj na blízko, umí se po Gothamu elegantně přemisťovat pomocí parkouru a spoléhá i na svou vystřelovací kotvičku. Hlavní zbraní i dopravním prostředkem ale zůstává jeho křídlo, kterým se dokáže neslyšně spustit mezi nepřátele a rozpoutat mezi nimi chaos. Gotham Knights vychází 25. října na PC a novou generaci konzolí Xbox i PlayStation.

Midnight Fight Express

Midnight Fight Express je arkádovou akční top down akcí, jež za rytmů svižné elektronické hudby vtahuje hráče do frenetického dění, v rámci něhož je zapotřebí ubránit metropoli před nájezdy kriminálníků. Samotná postava hráče přitom z kriminálního prostředí rovněž pochází, nicméně avatar s přezdívkou Babyface procitl a rozhodl se vzít spravedlnost do vlastních rukou. A nově se díky ukázce ze Summer Game Festu také dozvídáme, kdy se budeme moci vrhnout přímo do akce. Tato barevná akční jízda naplněná efekty a neutuchajícím pohybem na obrazovce dorazí 23. srpna na PC, PlayStation, Xbox, na Nintendo Switch a bude také součástí Game Passu.

Outriders Worldslayer

Polské studio People Can Fly láká na expanzi Worldslayer pro akci Outriders. Rozšíření vyjde 30. června na PC, konzolích, GeForce Now i Stadii. Prozkoumáme ještě víc svět Enoch a do boje buď vezmeme svou existující postavu, anebo si můžeme vytvořit a rychle vylevelovat novou díky boostu na level 30. Autoři klasicky lákají na nové zbraně i výbavu, ale také novou obtížnost. Studio už zítra uspořádá vlastní stream věnovaný výhradně tomuto rozšíření.

Cuphead: The Delicious Last Course

Studio MDHR opět ukázalo své dlouho připravované DLC The Delicious Last Course pro Cuphead. Vyjde už 30. června a dorazí na PC, Switch, PS4 i Xbox One. Přímo v akci a souboji s bossem jsme viděli novou postavu Ms. Chalice. Kromě dalších nepřátel nás čeká nová oblast a nejspíš ještě větší výzva. Na akci Netflix Geeked Week se navíc už zítra představí ukázka z druhé sezóny seriálové adaptace hry Cuphead.


Neon White

Multižánrové Neon White si bere od všeho trochu. Mísí střílečku, navíc značně frenetickou, z pohledu první osoby s karetní hrou nebo plošinovkou. Hra se nebojí dát jasně najevo, že je tak trochu šílená (a že ji i šílenci stvořili), a vystavuje na odiv svou stylizovanou grafickou stránku, ale i přístup k dialogům, textově i hlasově. Bláznivý je i příběh, který se točí kolem Whita, zabijáka démonů z pekla, který soupeří s ostatními, aby mohl navždy žít v nebi. Tento indie kousek pro PC a Switch nově oznámil i své datum vydání, to je stanoveno již na 16. června.

Warframe: The Duviri Paradox

Ukázal se rovněž chystaný update The Duviri Paradox pro Warframe, ovšem jen částečně, skrze první krátký trailer. Plnohodnotně bude představen až během TennoConu 16. července.


HoYoverse Zenless Zone Zero a Zenless Zone Zero

Honkai: Star Rail je další sci-fi akční adventurou od vývojářů Genshin Impact a uvrhne hráče do příběhu zasazeného na palubu mezihvězdného korábu Astral Express. Datum vydání ještě sice neznáme, níže se však aspoň můžete podívat na akční sekvence vystřižené z tahových soubojů a na barevné prostředí, které budeme moci navštívit na mobilních zařízeních a na PC.


Druhým titulem z univerza HoYoverse je Zenless Zone Zero. Zde se hráči vydají do města jménem New Eridu, kde se zhostí dvojité identity a v roli jakýchsi avatarů budou v pokřivené realitě prozkoumávat nepřáteli poseté dungeony. V tomto případě ale ještě neznáme platformy ani datum vydání.

Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder’s Revenge

Hra Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder’s Revenge vychází už 16. června na PC, Switch, PS4, Xboxu One a funguje samozřejmě i na nových konzolích v rámci režimu zpětné kompatibility. Titul dorazí také do Game Passu. Vývojáři oznámili, že další hratelnou postavou je Casey Jones. Vůbec poprvé autoři předvedli rovněž multiplayer pro 6 hráčů.

The Quarry

Svůj prostor na Summer Game Festu dostalo i The Quarry od vývojářů ze Supermassive Games. Ačkoliv už jsou venku recenze, příběhový teenagerský slasher vychází až zítra, takže se můžete podívat na launch trailer a zauvažovat, jestli do tohohle 12hodinového díla půjdete, či nikoliv. Nápověda – pokud se vám líbilo Until Dawn, zklamaní nebudete. Hra vychází na PC a obou generacích PlayStationu a Xboxu.

One Piece

Fanoušci mangy a anime One Piece si mohli plnými doušky vychutnat novou ukázku z JRPG One Piece: Odyssey. V té se představují Slamáci Luffy, Nami, Franky, Brook, Nico Robin, Usopp, Zoro, Chopper a Sanji, jež čeká velké dobrodružství poté, co jejich loď ztroskotá a oni se rozdělí. Na tajemném ostrově budou potkávat místní, přátele i nepřátele a budou muset spolupracovat, aby se dali opět dohromady a mohli vyplout. Hra by měla vyjít ještě letos, a to na PC, PS4 a PS5, Xbox One a Xbox Series X|S.

Warhammer 40,000: Darktide

Studio Fatshark prezentovalo nový gameplay trailer na Warhammer 40,000: Darktide. Duchovní nástupce kooperativní akce Vermintide dorazí po odkladu na trh 13. září. Míří na PC a Xbox Series, přičemž jej v nabídce najdou také předplatitelé Game Passu. Po nedávné CGI upoutávce zaměřené na postavy jsme se teď dočkali in-engine řežby, která mluví sama za sebe. Předobjednávky už běží.

Saints Row

Autoři Saints Row odhalili Boss Factory. Jde o customizační nástroj, který už je v tuto chvíli k dispozici ke stažení. Jak už název napovídá, vytvoříte si v něm svého vlastního bosse – vašeho budoucího hrdinu. Nástroj je k dispozici na PC i konzolích, abyste se 23. srpna, až hra vyjde mohli pustit rovnou do akce a nic vás nezdržovalo.

Nahlásit chybu v článku

8

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru