Velký únik: Nový Xbox, předělaný gamepad i tajné hry od Microsoftu

Velký únik: Nový Xbox, gamepad i tajné hry od Microsoftu

Soudní materiály odhalily nového Dooma, Dishonored 3 nebo remaster Oblivionu a Falloutu 3

Zdroj: koláž/Vortex
19. 9. 2023

Na internetu se objevilo velké množství uniklých neredigovaných materiálů ze sporu Microsoftu a Federální obchodní komise ohledně akvizice společnosti Activision Blizzard. Na Vortexu už jsme se v samostatných článcích věnovali možné exkluzivitě titulu The Elder Scroll VI a nástupci Nintenda Switch, který by mohl mít výkon jako PlayStation 4 nebo Xbox One. Na přetřes ale přišlo během noci na dnešek mnohem více témat a alespoň telegraficky si je projdeme na následujících řádcích.

Velké pozornosti se těší například uniklá tabulka s přehledem chystaných titulů od Bethesdy a ZeniMaxu. I když termíny už nemusí být platné a řada starších neodpovídá realitě, což ukazuje na to, že je materiál staršího data, podle přehledu jsou na další roky v plánu nejen už oznámené hry jako Indiana Jones či TES6, ale také remaster Oblivionu, remaster Falloutu 3, Doom Year Zero, Dishonored 3, jakýsi Project Kestrel, Project Platinum, pokračování Ghostwire: Tokyo nebo hra podle nějaké licencované značky. Vedle nich se pak chystá řada DLC nebo mobilních titulů. Shodou okolností se v těchto dnech mluví také o tom, že ve studiu id Software vzniká nový engine id Tech 8, který by logicky mohl pohánět minimálně pokračování Dooma. Každopádně jakkoli zní tabulka až fantasticky, má se jednat o autentický dokument, který byl předložen během soudní pře.

Další zajímavost se týká nové verze konzole Xbox Series X (kódové označení Brooklin) a ovladače s kódovým označením Sebile. Nový Xbox by měl dorazit na trh příští rok a má přijít s řadou dílčích vylepšení, která blíže prezentuje obrázek níže. Namátkou můžeme zmínit rychlejší Wi-Fi, větší úložný prostor o kapacitě 2 TB nebo menší spotřebu energie. Samotná konzole bude mít nový válcový design a nebude obsahovat mechaniku. Vepředu bude mít port USB-C. Na trh by měla konzole dorazit příští rok v říjnu za stejnou cenu jako stávající Series X, a to rovnou s novým ovladačem. Menšího upgradu se dočká i Series S s kódovým označením Ellewood. Bude stát stejně a vypadat stejně jako stávající model. Nabídne úložiště o velikosti 1 TB, rychlejší Wi-Fi, menší spotřebu energie a také nový ovladač. Tato konzole prý dorazí na trh o něco dříve, snad v srpnu.

Zmíněný modernizovaný gamepad slibuje kromě jiného haptickou zpětnou vazbu, akcelerometr, reproduktor nebo tišší tlačítka. Přinese také nové analogové páčky a půjde údajně snáz opravovat. Má disponovat rovněž vyměnitelnou nabíjecí baterií. Zajímavě zní i funkce probuzení zvednutím ovladače nebo přímé připojení na cloud.

Zdroj: Microsoft

Z dalších dokumentů vyplynulo, že Microsoft stále plánuje nějakou verzi dříve už probírané mini konzole určené výhradně pro streamování her z cloudu. Není ovšem stoprocentně jisté, že se tyto plány nezměnily, protože Xbox v minulosti naznačil, že má o takové zařízení zájem, ale relativně nedávno měl být projekt uložen k ledu. Nikdo v tuto chvíli kromě Microsoftu tak zřejmě neví, zda jsou informace v dokumentu aktuálnější než ty dříve dostupné.

Úplně nový Xbox by pak mohl přijít na trh v roce 2028 podle dokumentů z loňského května. A vypadá to, že by opět Microsoft chtěl zůstat věrný strategii více zařízení v rámci jedné generace. Vyplývá to ze záznamu interní schůzky, které se mimo jiné zúčastnili Phil Spencer a šéf Microsoftu Satya Nadella. Nezůstalo ale jen u toho, unikly i snímky z oficiální prezentace. Nová generace v podání Xboxu by se podle nich mohla víc spoléhat na cloud, strojové učení a umělou inteligenci, i když zatím ji Microsoft definuje samozřejmě spíš vágně. O budoucí konzoli mluví jako o hybridní platformě, jejíž hry se opřou o sílu cloudu, i když půjde o nativní aplikace. Opět můžete prozkoumat několik souvisejících obrázků.

Na závěr je ještě jednou velmi důležité zdůraznit, že informace se sice dostaly ven nestandardní cestou, všechny popsané plány nemusí být už v tuto chvíli platné, nebo nemusí odpovídat jejich načasování. Samotné údaje jsou ale vytažené přímo ze soudních spisů a jejich pravost by měla být nesporná stejně jako v případě dřívějších informací, které veřejný spor s FTC přinesl.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru