„Switch 2“ má mít výkon jako PS4 a Xbox One

„Switch 2“ má mít výkon jako PS4 a Xbox One

Tvrdí to Activision, který se už loni sešel se zástupci Nintenda kvůli budoucím plánům

Zdroj: MSpoweruser
19. 9. 2023

S neoficiálními zprávami o nástupci konzole Nintendo Switch, jíž se prozatím většinou přezdívá jednoduše „Switch 2“, se v poslední době roztrhl pytel. Navzdory tomu, že se informace – ovšem zákulisní a nepotvrzené – neustále množí, nic oficiálního ze strany Nintendo v tomto ohledu bohužel nepřichází. S dalším střípkem možných detailů a specifikací tentokrát přichází společnost Activision, díky čemuž se dozvídáme dosti zajímavé tvrzení – že by mohl být Switch 2 podobně výkonný, jako byly konzole PlayStation 4 a Xbox One.

Nintendo mělo nový Switch prezentovat za zavřenými dveřmi na Gamescomu vybraným vývojářům a vydavatelům, přičemž tyto informace posléze potvrdily zdroje hned několika herních magazínů. Jak ale nyní píše například Tom Warren na The Verge, konkrétně společnost Activision se setkala se zástupci společnosti Nintendo už v prosinci 2022 a minimálně ona byla už předem zasvěcována do plánů Nintenda ohledně nového zařízení. Jedná se o jeden ze zajímavých poznatků, které opět vyplývají z dokumentů souvisejících s akvizicí Activision Blizzard a sporu mezi Microsoftem a FTC, což se týká například i záměrů s The Elder Scrolls VI, čemuž jsme se též věnovali. Vraťme se však k nástupci Switche.

Zdroj: Activision / The Verge

S Nintendem se za Activision setkal i generální ředitel Bobby Kotick, aby společně projednali celou záležitost. Chris Schnakenberg, který se v Activisionu stará o strategii a vztahy s partnery, připravil podklady a odeslal e-mail, jehož součástí byl i dokument pojmenovaný „NG Switch Draft.pdf“, přičemž zkratka „NG“ představuje novou generaci. Dokument je výrazně redigovaný, přesto z něj lze vyčíst to důležité. Konkrétně tedy to, že se má výkon nové konzole od Nintenda skutečně přibližovat osmé generaci, přesněji konzolím PlayStation 4 od Sony a Xbox One od Microsoftu.

Vzpomeňme, že se v souvislosti s již zmíněnou akvizicí často mluvilo o sérii Call of Duty a jejím možném budoucím vydání na Switch či zkrátka novou konzoli od Nintenda, což vedlo k uzavření dohody a podepsání smlouvy zkraje letošního roku. Možnost sérii vydávat na současném Switchi byla promarněna, jak udával sám Kotick, ale s novým hardwarem a zařízením se pochopitelně nabízí znovu.

„Switch 2“ má každopádně podle neoficiálních informací vyjít příští rok a odhalení bychom se snad mohli dočkat někdy v březnu. Zprávy o neveřejné prezentaci, kde se měla ukázat nová verze The Legend of Zelda: Breath of the Wild, před pár dny rovněž doplnil insider Nate the Hate o další informace. V tuto chvíli ovšem stále neexistuje jediná oficiální zpráva.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru