Ve vývoji má být nový AAA Vetřelec a možná i Alien: Isolation 2

Ve vývoji má být nový AAA Alien a možná i Isolation 2

Dorazí prý na Vánoce 2023. Sega měla být s prvním Alien: Isolation velmi spokojená

Zdroj: Creative Assembly
23. 11. 2022

Známý a důvěryhodný insider Tom Henderson ve svém článku na webu Insider Gaming tvrdí, že ve vývoji je nová AAA hra podle slavného Vetřelce. Jeho zdroje mu prý pod podmínkou anonymity poskytly dokumenty a informace o vývoji nového projektu, který by měl dorazit na trh o Vánocích 2023. Nový Alien je zatím připravován pod kódovým označením Marathon a míří na aktuální konzole. Jde podle Hendersona o vysokorozpočtový titul.

I když Insider Gaming nebyl podle článku schopen ověřit, kdo na hře pracuje, má se jednat o survival horor, který se inspiroval značkami jako Dead Space nebo Resident Evil. Je docela vtipné, že se hra podle Vetřelce inspiruje zrovna sérií Dead Space, která z Vetřelce, Věci nebo Horizontu událostí vychází.

Update: Tom Henderson doplnil svůj původní článek krátkou informací, že podle jeho zdrojů na hře pracuje japonské studio Grasshopper Manufacturer. To by byla poměrně nezvyklá volba. Ale faktem je, že autoři No More Heroes, Lollipop Chainsaw a Killer Is Dead mají na kontě také horory Shadows of the Damned (spíš bláznivá temná akce) nebo Fatal Frame: Mask of the Lunar Eclipse.

Pokračuje původní zpráva: Kromě dokumentů měl Henderson spatřit také artwork, ale ani tady jeho informace nekončí. Stejný zdroj mu prozradil, že kromě této hry je ve vývoji nebo ve fázi návrhu také pokračování Alien: Isolation. Ani tady neznáme jméno vývojáře, ale samotný Henderson předpokládá, že by opět šlo o britské studio Creative Assembly jako v případě originálu.

Dva další tituly jsou oficiálně ve vývoji

Insider Gaming ale zdůrazňuje, že jde o nepotvrzenou spekulaci. Magazín se snažil kontaktovat studio Creative Assembly, ale to podle očekávání na otázku nereagovalo. Sega měla být s prvním dílem z roku 2014 velice spokojená a dodnes i mezi fanoušky platí za jednu z nejlepších her podle této značky. Autoři ale měli být dosud zaneprázdnění jinými projekty.

Pokud by se informace o obou hrách potvrdily, byla by to další želízka v ohni vedle chystané strategie Aliens: Dark Descent od studia Tindalos Interactive a společnosti Focus Entertainment. Ta má vyjít příští rok. Letos v červenci pak studio Survios, které se specializuje na virtuální realitu, oznámilo, že ve spolupráci 20th Century Games chystá nový akční horor pro jednoho hráče, který kromě VR míří také na PC a konzole.

Naposledy jsme se dočkali nepříliš zajímavé kooperativní akce Aliens: Fireteam Elite.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru