Ve vývoji je nejspíše nový Batman pro VR

Ve vývoji je nejspíše nový Batman pro VR

Hru vyzradil dokument Federální obchodní komise. Mohlo by jít o exkluzivitu pro Quest

Zdroj: Warner Bros. Interactive Entertainment
28. 11. 2022

S Batmanem jsme se již ve virtuální realitě setkali v roce 2016 prostřednictvím titulu Batman: Arkham VR. Hru tehdy vyvinulo Rocksteady Studios, které stojí i za samotnou herní sérií Arkham, na níž zmiňovaný VR počin navázal. Od těchto her se ovšem Batman: Arkham VR hratelností vzdálil, jelikož nešlo o akční titul vyznačující se bojem v masce slavného netopýřího hrdiny, ale spíše o adventuru s pátráním a řešením hádanek. Pokud se vám koncept líbil, můžete se zřejmě začít těšit na nové Batmanovo dobrodružství, na což poukazují dokumenty Federální obchodní komise (FTC) zveřejněné v rámci sporu se společností Meta.

Jak vyplývá z dokumentů, studio Rocksteady by tentokrát nemělo mít s Batmanem nic společného, jelikož by se podle všeho o hru mělo postarat americké studio Camouflaj. To v roce 2013 vyvinulo například hru Republique, kterou v roce 2018 shodou okolností předělali i pro virtuální realitu. Vedle toho však stojí i za hrou Marvel’s Iron Man VR z roku 2020. Jak už název napovídá, jednalo se o VR střílečku, která byla původně exkluzivně určena pro PlayStation VR. Společnost Meta nicméně letos v září zakoupila studio Camouflaj, načež Iron Man VR vyšel i pro Meta Quest 2.

Společnost Camouflaj v současné době vyvíjí Ironman a Batman VR pro Quest.

Nyní by se podle všeho vývojáři měli přesunout k superhrdinovi z konkurenční stáje, tedy k DC Comics. Vzhledem k tomu, že má nyní Meta studio ve vlastnictví, by navíc mohl být nový titul exkluzivitou pro Quest. V již zmíněném dokumentu na straně 6 nalezneme dosti všeříkající text: „V září 2022 Meta získala společnost Camouflaj, která v současné době vyvíjí Ironman (sic) a Batman VR pro Quest.“ S tímto objevem jako první přišel novinář Janko Roettgers, který si zmínky v 53stránkovém dokumentu všiml.

V současnosti však nemáme žádné oficiální oznámení či potvrzení, ať už od samotného studia, nebo od společnosti Meta. Můžeme tedy jen hádat, zda půjdou vývojáři ve stopách Iron Mana, ovšem s využitím schopností, které sám Batman nabízí. Dá se však očekávat, že půjde v podání studia Camouflaj o dosti odlišný zážitek, než tomu bylo v případě Batman: Arkham VR od Rocksteady. Otázkou rovněž je, kam a jak bude samotná hra příběhově zapadat.

Připomeňme, že Arkham VR patřilo do „Arkhamverse“, kam vedle tetralogie Batman: Arkham (Asylum, City, Origins, Knight) bude patřit i nadcházející hra Suicide Squad: Kill the Justice League, která má vyjít v první polovině příštího roku. Jisté však bohužel je, že Batmanovi již nepropůjčí svůj hlas herec Kevin Conroy, který zemřel před dvěma týdny…

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru