Ve věku 66 let zemřel hlas Batmana Kevin Conroy

Ve věku 66 let zemřel hlas Batmana Kevin Conroy

Fanoušci i kolegové truchlí nad ztrátou herce, který skoro tři dekády mluvil temného rytíře

Zdroj: DC
12. 11. 2022

Zemřel americký herec Kevin Conroy, kterého proslavil dabing Batmana. Svůj hlas mu pravidelně propůjčoval od devadesátých let nejdříve v televizi, brzy se ale stal dvorním představitelem Bruce Waynea i na poli videoher. Conroy zemřel 10. listopadu v Mount Sinai Hospital v New Yorku po krátkém boji s rakovinou ve věku 66 let.

Jeho první netopýří videoherní rolí byl Batman v titulu The Adventures of Batman & Robin z roku 1995. Jeho hlas zazněl ale také ve hrách Crusaders of Might and Magic, Jak and Daxter: The Precursor Legacy či Max Payne 2: The Fall of Max Payne.

Srdce hráčů si definitivně získal díky arkhamské sérii. Kromě ní pak ale daboval třeba DC Universe Online, Injustice: Gods Among Us, Injustice 2, Lego DC Super-Villains nebo letošní MultiVersus, kde opět promluvil hlasem Batmana.

Letos v listopadu by oslavil 67. narozeniny. Ve svém úplně posledním příspěvku na Twitteru Conroy koncem října popřál fanouškům šťastný Halloween.

Památku Conroye si připomněli i mnozí jeho kolegové a spolupracovníci – herci Mark Hamill či Tara Strong nebo filmař James Gunn. Ke kondolencím se připojili i herní vývojáři a další osobnosti.

Kevin Conroy byl gay a jako součást antologie DC Pride napsal komiks Finding Batman. Je to autobiografický příběh, v němž Conroy popisuje, jak čerpal z vlastních bolestných zkušeností coby gaye. Vzal si Vaughna C. Williamse.

Herecké mistrovství Kevina Conroye si můžete připomenout také videem.

Conroy se narodil 30. listopadu 1955 ve Westbury ve státě New York. V roce 1973 se přestěhoval do New York City, kde začal studovat herectví. Jeho spolubydlícím byl slavný komik Robin Williams.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru