The Invincible

Ve sci-fi podle Lema zpochybníme svou roli ve vesmíru

Bývalí vývojáři CD Projektu či Techlandu ukazují nové video z adventury The Invincible

Zdroj: Starward Industries
23. 11. 2022
Název: The Invincible Vývojář: Vydavatel: , Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 6. 11. 2023

Polská hard sci-fi The Invincible nás fascinuje od samého začátku a troufnu si říct, že jsme jedni z prvních, kdo o ní vůbec psali. To bylo už v roce 2019. Od té doby jsme se k ní vrátili opakovaně. Jde o první hru podle spisovatele Stanisława Lema a pracují na ní bývalí vývojáři CD Projektu či Techlandu. Teď jsme se dočkali nového videa při příležitosti Golden Joysticks Awards a také dalších podrobností.

Začneme samotnou upoutávkou. Ta je stylizovaná po podoby krátkého dokumentu, který nás vezme na planetu Regis III. Skvěle vymyšlená a přesvědčivá “dobová” představovačka tohoto světa se samozřejmě odvolává ke skutečnosti, že předloze je vlastní pojetí z období 50. a 60. let. Jak už jsme psali dříve, těšit se můžete na velké sálové počítače, děrné štítky a osciloskopy namísto moderních plochých dotykových obrazovek. V tomto sci-fi totiž sice lidé pronikají do vesmíru, ale neznají třeba mobilní telefony.

Dozvídáme se podrobnosti o Regis III i to, že by tu teoreticky mohl existovat život. Ve skutečnosti prý ale povrch působí opuštěně, a tedy i bezpečně. Jenže samotný závěr traileru jasně naznačuje, že realita bude jiná…

Připomeneme, že tato příběhová first person adventura je založena na stejnojmenném románu z roku 1964, který u nás vyšel pod názvem Nepřemožitelný. Hra ale nebude přesně kopírovat děj knihy. Hlavní hrdinkou je astrobioložka Jasna, která má povrch planety prozkoumat. Když ale její kolegové zmizí, vydá se na pouť, na jejímž konci možná zpochybní lidstvo coby vrchol evolučního žebříčku.

The Invincible má být také vědecky smysluplný, protože se autoři nechtějí zpronevěřit odkazu spisovatele Stanisława Lema, který byl k adaptacím svých příběhů velmi kritický.

Žánr atom punku láká na retro sci-fi a specifické nástroje, které budou ovlivňovat také hratelnost. To byla podle týmu velká výzva. Autoři lákají na nelineární filosofický příběh, v němž budeme činit volby, a odhalíme šokující tajemství této planety, která se nachází v souhvězdí Lyry. Hlavní hrdinku trápí částečná ztráta paměti. Budeme používat techniku, která je sice pokročilá, ale analogová a působí futuristickým i zastaralým dojmem současně.

The Invincible má být také vědecky smysluplný, protože se autoři nechtějí zpronevěřit odkazu spisovatele Stanisława Lema, který byl k adaptacím svých příběhů velmi kritický. Kromě něj podobu hry ovlivnili také výtvarníci a designéři jako Chris Foss, Chesley Bonestell nebo Syd Mead. Titul pohání Unreal Engine od Epic Games.

Vřele vám doporučuji přečíst si o hře víc v našich starších článcích a také se podívat na videa a obrázky. Každý oficiální screenshot na mě působí svou propracovanou kompozicí skoro jako wallpaper.

Za hrou stojí polské studio Starward Industries a vydávají ji 11 bit studios. Vyjít by měla příští rok. Její vývojáři dříve pracovali na hrách Zaklínač 3, Cyberpunk 2077, Dead Island, Dying Light nebo Call of Juarez. Autory můžete sledovat třeba na Steamu.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru