V Toys for Bob má údajně vznikat nový Spyro

V Toys for Bob má údajně vznikat nový Spyro

Tvrdí to youtuber, který měl informaci napevno zjistit během PAX East. Vývoj je na začátku

Zdroj: Activision
28. 3. 2024

Vývoj kolem studia Toys for Bob je v průběh roku 2024 značně turbulentní. Na začátku února přišly informace o rozsáhlém propouštění, spekulovalo se rovněž o kompletním zavření studia, pak se ale objevily informace o nově vyvíjeném projektu s podporou Microsoftu, aby následně došlo na potvrzení, že se autoři Crashe Bandicoota nebo remaků Spyra osamostatňují. Po měsíci tu jsou ale nové zprávy, které naznačují, že ačkoliv se studio oddělilo od Activisonu, mělo by i nadále pracovat na Spyrovi a připravovat plnohodnotné pokračování.

Informaci o možném vývoji Spyra 4 přináší insider Canadian Guy Eh zaměřující se na tuto sérii. Ve svém nejnovějším videu se rozhodl popovídat o své návštěvě PAX Eeast a hlavně exkluzivní zprávě o vývoji zmíněného titulu. Vystupuje poměrně přesvědčivě, bez přílišné opatrnosti jasně uvádí, že hra je skutečně ve vývoji u lidí z Toys for Bob. Dodává, že nejde o žádnou spekulaci, že nevychází z nějakých náznaků, ale že se tuto skutečnost přímo dozvěděl a rozhodl se o ní mluvit veřejně. Ve videu popisuje, že o hře v nejrůznějších náznacích mluvil s celou řadou vývojářů, novinářů i tvůrců obsahu a zmiňuje i důležitý bod, který ho v pátrání posunul dál. Před několika dny totiž novinář Jez Corden informoval, že se studio Toys for Bob dohodlo s Microsoftem na vývoji nové hry a citoval i vedoucího obsahu v herní divizi Microsoftu Matta Bootyho. Ten řekl, že ačkoliv nepopsal, o jakou hru se jedná, potvrdil, že „bude podobná titulům, na kterých se v Toys for Bob pracovalo v minulosti.“

Podle youtubera se mělo na hře začít pracovat zkraje letošního roku a studio má být nyní ve výhodnější pozici, protože jedná přímo s Microsoftem. Nemá prý hrozit, že by mělo být v průběhu příprav „své“ hry převeleno k jinému projektu, jako se už v minulosti pod Activisionem stalo v souvislosti s Call of Duty a patrně mohou mít vývojáři trochu větší svobodu. Právě onu snahu vidět ze strany youtubera za vším špatným Activision, bychom ale brali trochu s nadhledem, vzhledem k tomu, že nikdo kromě vývojářů a lidí z Activisionu skutečně nezná okolnosti vzniku předchozích titulů a není rovněž vyloučeno, že Microsoft nebude hájit své vlastní zájmy stejně, jako by to dělal právě Activision. Buď jak buď, Canadien Guy Eh je přesvědčen, že hra vzniká, jen na ni budou muset fanoušci čekat delší dobu. Pokud se totiž teprve před dvěma měsíci koplo do země, fialový dráček může přiletět klidně třeba až za dva roky.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru