Microsoft propustil téměř 90 lidí ze studia Toys for Bob

Microsoft propustil téměř 90 lidí ze studia Toys for Bob

Autoři Crashe nebo Spyra dokonce zavřeli kancelář. Pracovat teď budou zřejmě na dálku

Zdroj: Activision
8. 2. 2024

Studio Toys for Bob, které se v uplynulých letech vedle spolupráce na vývoji série Call of Duty podepsalo pod Skylanders, remake Spyra či Crashe Bandicoota nebo čtvrtý díl této série, je dalším v řadě, které postihlo propouštění. V tomto případě se samozřejmě vracíme na konec ledna a oznámení Microsoftu, že propustí téměř dva tisíce zaměstnanců napříč celou svou herní divizí. Tam už přirozeně spadají také studia patřící pod hlavičku Activision Blizzard, a tudíž i Toys for Bob. Informaci přinesl list San Francisco Chronicle s odkazem na oficiální dokumenty státu Kalifornie, ale velmi rychle se rozšířila a došlo i na důležitou korekci. Zprvu se totiž mohlo zdát, že Toys for Bob končí definitivně.

Co se týče počtu propuštěných lidí, Toys for Bob se muselo rozloučit s 86 zaměstnanci. To znamená, že ve studiu momentálně zůstává kolem stovky vývojářů, kteří by však měli i nadále pracovat na rozběhnutých projektech. Jak už ale bylo uvedeno výše, v první vlně zpráv se mluvilo o tom, že studio končí úplně, protože zazněla informace o uzavření kanceláří. Jak ale poukázal novinář Jez Corden, později došlo ke korekci této zprávy a upřesnění, že kanceláře se sice skutečně zavírají, ale jde o samotnou budovu a místo k práci. Jinak řečeno, pokud má Toys for Bob i nadále fungovat, buďto se budou zaměstnanci přesouvat na jiné pracoviště, nebo budou svou práci vykonávat na dálku.

San Francisco Chronicle v závěru své zprávy uvádí, že se propouštění dotklo také týmu Sledgehammer Games, které sídlí rovněž v oblasti Bay Area, a mělo odsud odejít 76 lidí. Tyto informace pak upřesňují spekulace, s nimiž přišel insider Tom Henderson krátce po oficiálním oznámení velkého propouštění. Uvedl tehdy, že ze studia Toys for Bob má odejít 40 procent lidí a ze Sledgehammeru přibližně 30. Nominálně to mělo znamenat asi 35 propuštěných lidí z Toys for Bob a až 150 ze Sledgehammer Games, realita je ale ve finále trochu jiná.

Na druhé koleji se nicméně v souvislosti s propouštěním rozbíhá ještě jedna kauza, a to je kritika Microsoftu ze strany Federální obchodní komise, která se vrací k některým zárukám Microsoftu před dokončením akvizice Activisionu a velké propouštění kritizuje. Zejména proto, že Microsoft sliboval nezávislé postavení Activisionu Blizzard a před uzavřením akvizice mluvil o tom, že půjde o vertikální sloučení, nikoliv horizontální, při kterém většinou dojde na propouštění z míst, která se zdají být vzhledem k fungování kupujícího subjektu nadbytečná. Tématu se budeme dále věnovat.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru