Dead Space (remake), Electronic Arts, V EA Motive by rádi pokračovali v sérii Dead Space

V EA Motive by rádi pokračovali v sérii Dead Space

Vývojáři se netají svými plány, teď je ale čeká volno. Další tým pilně pracuje na Iron Manovi

Zdroj: EA
Název: Dead Space (remake) Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: , Datum vydání: 27. 1. 2023

Je to jen pár dní od vydání remaku Dead Space, který se těší značným ohlasům. Hra potěšila nejen fanoušky původní hry, ale zaujala i zcela nové hráče, kteří díky tomu začínají zvažovat hlubší ponoření do této oblíbené série. Pochvalné a povzbudivé recenze těší samozřejmě i vývojáře ze studia EA Motive, kteří se navíc společně s mnoha hráči shodují na jedné věci – rádi by na Dead Space pracovali i po vydání remaku.

Už před vydáním se začaly objevovat dotazy, zda je šance, že by se společnost EA rozhodla i pro předělání dalších dílů, tedy toho druhého z roku 2011 a třetího z roku 2013, který shodou okolností zrovna 5. února oslavil své 10. výročí. Není tedy divu, že ve vzduchu visí otázka budoucnosti celé frančízy, ale na definitivní odpověď si budeme muset ještě nějaký čas počkat. Tým stojící za remakem Dead Space si nyní může konečně vydechnout, ale ani veřejně se netají tím, že už podobné diskuze samozřejmě proběhly a že nemají v úmyslu remakem prvního dílu skončit. Volný průchod svým myšlenkám dalo hned několik vývojářů v rámci AMA (Ask Me Anything) na oficiálním Redditu Dead Space.

„Naše skupina je pro tuto značku zapálená a musíme pořešit, co je pro nás tím dalším správným krokem. Je zde řada faktorů, které je třeba brát v potaz na úrovni studia i společnosti, ale nejprve si náš tým vezme zaslouženou dovolenou, než se rozhodne, co bude dál,“ odpověděla senior scenáristka Jo Berry, jedna ze zástupců vývojářského týmu. V EA Motive nicméně působí i další tým, který se soustřeďuje na poměrně nedávno oznámeného Iron Mana, k čemuž bylo dodáno, že si fanoušci mohou být jisti tím, že jde o skvělý tým, a proto je herní Iron Man „ve skvělých rukou“. Na konci října jsme se dozvěděli, že už dokonce došlo k prvním testům, z čehož však nelze hned usuzovat, jak daleko její vývoj v tuto chvíli je. Na vícero informací si zkrátka budeme podle všeho muset ještě nějaký čas počkat, u obou projektů.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru