EA a Marvel oficiálně oznamují hru s Iron Manem

V Motive Studio pracují na zcela vlastním příběhu Tonyho Starka, od Marvelu dostali svobodu

Zdroj: Motive Studio
20. 9. 2022
Název hry: Iron Man Vývojář: Vydavatel: Žánr:

Před necelými dvěma měsíci se objevily zvěsti o hře s jedním z nejoblíbenějších marvelovských hrdinů, konkrétně s Tony Starkem alias Iron Manem. Na té se mělo pracovat v Electronic Arts, nicméně i sám Tom Henderson, který touto informací doplnil Jeffa Grubba, uvedl, že neví nic konkrétního. Nyní se však titul s Iron Manem stal skutečností, pracuje na něm Motive Studio. Jak už jsme u většiny posledních her se superhrdiny zvyklí, půjde o singleplayerovou akční adventuru z pohledu třetí osoby.

„S potěšením vám oznamujeme, že v montrealském Motive Studio je nyní v rané fázi vývoje zcela nová akční adventura Iron Man pro jednoho hráče z pohledu třetí osoby,“ píše se na webu Electronic Arts. Spolupráce s Marvelem je v tomto případě velmi volná a tvůrcům bylo dovoleno vytvořit zcela nový příběh. V něm se seznámíme jak s genialitou a charismatem Tonyho Starka, tak pochopitelně i s jeho životem a strastmi superhrdiny. Vše se buduje úplně od základů, což je možné i díky multiverzu celého Marvelu.

Vývoj Iron Mana vede Olivier Proulx, který již má zkušenosti s tituly s licencí Marvelu, neboť pracoval jako producent na Marvel’s Avengers a Marvel’s Guardians of the Galaxy. „Máme skvělou příležitost vytvořit nový a jedinečný příběh, který můžeme považovat za svůj vlastní. Marvel nás přímo vybízí, abychom vytvořili něco nového,“ pochvaluje si spolupráci Proulx. Tu si pochvaluje i viceprezident a kreativní ředitel Marvel Games Bill Rosemann.

Motive Studio v tuto chvíli pracuje i na očekávaném remaku Dead Space, předtím pracovali na Star Wars: Squadrons a spolupracovali na Star Wars: Battlefront II. V rozhovoru pro Games Industry Proulx uvedl, že si po dokončení Strážců galaxie vzal dovolenou a když začal pokukovat po dalších projektech, oslovil ho generální ředitel Motive Studio Patrick Klaus s tím, že navázali spolupráci s Marvelem a vzniká další superhrdinský projekt. Právě proto Proulx opustil Eidos Montreal a zamířil do Motive.

Máme všechny možné reality. A my chceme dát každému svobodu vyprávět svůj příběh.

Motive Studio zaujalo Marvel právě i Star Wars: Squadrons, přesněji řečeno létání, které bude pro Iron Mana důležité. Současně je oceňován přístup studia. „[Obě strany] chceme dělat skvělé akční hry, které jsou inovativní. A také rádi oživujeme ikonické světy. Navíc chceme, aby se každý hráč cítil jako hrdina a naplnit jeho představy a přání,“ uvedl Rosemann. „Máme všechny možné reality. A my chceme dát každému svobodu vyprávět svůj příběh. Nechceme říkat něco jako ‚nemůžete vyhodit do vzduchu Měsíc, protože jiná hra od jiného studia ho potřebuje‘. Chceme dát každému svobodu a možnost vyprávět svůj příběh,“ doplnil Rosemann.

Více o hře zatím nevíme, neboť je v předprodukční fázi, dle vyjádření EA se však nejedná o jediný výsledek nové spolupráce s Marvelem, tudíž bychom se časem mohli dočkat i dalších titulů. Bohužel ani v tomto případě se EA zatím více nesvěřilo, ale pochopitelně budou dále o Iron Manovi i spolupráci s Marvelem informovat.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru