Postal 4: No Regerts, Running With Scissors, Úděsný Postal 4 míří na PlayStation, Microsoft hru zatrhl

Úděsný Postal 4 míří na PlayStation, Microsoft hru zatrhl

Postal Dude se vrací v jedné z nejhorších loňských her, Xbox je mu ovšem znovu zapovězen

Zdroj: Running With Scissors / koláž, Vortex
Název: Postal 4: No Regerts Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: Datum vydání: 20. 4. 2022

Série Postal bude navždy vzpomínána spíše pro své kontroverze, pochybné možnosti a ne úplně typický gameplay než pro mimořádné kvality. Ale nedá se jí upřít, že se v očích mnohých stala kultem, což patří především pro druhý díl. Nejrůznější složitosti se nicméně děly i kolem samotných her, kdy dokonce i fanoušky nenáviděný třetí díl vyvíjelo studio Trashmasters namísto původních autorů Running with Scissors. Tento tým se ovšem k sérii vrátil právě s loňským čtvrtým dílem Postal 4: No Regerts a hra dává jasně najevo, že skutečně netrpí žádnými výčitkami svědomí. A nyní se čtyřka dostane i na PlayStation.

Milovaný i opovrhovaný Postal Dude zavítá na konzole PlayStation 4 a PlayStation 5 už 21. března. Vývojáři z Running with Scissors opět hlásají, že jde o skutečné pokračování „nejhorší hry všech dob“, což oni sami samozřejmě považují za poklonu. Rozhodně jim to nebudeme upírat, stejně tak jedno z nejhorších hodnocení napříč recenzemi. Skutečným pokračováním pak naráží na třetí díl, který byl považován za otřesný i na poměry série. Postal 4: No Regerts je návratem ke kořenům a navazuje přímo na druhý díl z roku 2003. Na PC vyšel už v roce 2019 v předběžném přístupu, v plné verzi pak loni v dubnu. „Připravte se prožít novou kapitolu Postal Dudova dobrodružství z pohodlí svého gauče,“ lákají na sociálních sítích. Příchod Postal 4: No Regerts na PlayStation tak následuje Postal: Redux, který vyšel na PlayStation 4 a Nintendo Switch v roce 2021. Postal III byl pak původně oznámen i pro PlayStation 3 a Xbox 360, ale nakonec došlo ke zrušení stejně jako u verzí pro Mac a Linux.

Vývojáři ovšem zamýšleli čtyřku vydat i pro Xbox, ale k tomu nakonec nedojde, stejně jako v případě Postal: Redux. Po vydání i na této konzoli se začali na Twitteru shánět někteří fanoušci, kteří obdrželi jen stručnou odpověď. Jak se však zdá, vývojáři neobdrželi ze strany Microsoftu o moc obsáhlejší reakci. „Ne. Microsoft řekl ne,“ stojí v odpovědi. Zvídavý fanoušek začal zjišťovat, zda jde o problém s vyobrazeným násilím, ale podotkl, že u jiných her s tím Microsoft nemá. Podle studia to nijak Microsoft neodůvodnil, pouze uvedl, že se jim titul nehodí do knihovny, načež se s fanouškem shodli, že pro například pro GTA však žádná pravidla neplatí. Další dotazy pak směřovaly například k využití DualSense, ale v tomto ohledu hodlají vývojáři sdělit více informací až později. Zatím však potvrdili cenovku 40 dolarů a fyzické kopie, které však dorazí až později po digitálním vydání.

Nechyběly ovšem ani spíše ironické dotazy týkající se vydání Postal III, k němuž rozhodně nedojde. Kromě toho, že studio Running with Scissors nemá k dispozici zdrojové kódy, jak už uvedli dříve, snaží se navíc od tohoto počinu distancovat a předstírat, že vůbec neexistuje. V této souvislosti se hodí připomenout událost z listopadu, kdy vývojáři slavili stažení hry ze Steamu kvůli DRM a i tamním zájemcům ji následně doporučovali upirátit, pokud by o její vyzkoušení z jakýchkoli důvodů opravdu tak moc stáli.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru