Hrůzný Postal III po letech zmizel z prodeje na Steamu

Hrůzný Postal III po letech zmizel z prodeje na Steamu

Původní vývojáři oslavují skon nejhorší hry série a „zájemcům“ ji doporučují raději upirátit

Zdroj: Akella
24. 11. 2022

Série Postal se nezapsala do srdcí hráčů svými kvalitami, ale spíše kontroverzí, pochybnými možnostmi a všemi šílenostmi, které bylo možné v jednotlivých hrách možné provádět. Především pak Postal 2 je mnohými považován za kult a dodnes se těší kladným ohlasům, což ovšem příliš neplatilo o třetím díle z roku 2011. Ten si i přes spíše záporné recenze skoro 11 let hověl na Steamu, odkud však před pár dny nečekaně zmizel. Proč tak najednou? Na vině je DRM.

Ačkoli se Postal III netěšil příliš velké hráčské oblibě a spousta fanoušků předchozích dvou dílů jej zavrhla, přesto se našli tací, kteří i ten třetí hráli. Problémem však je, že v současnosti je hra v podstatě nehratelná, což má mít na svědomí právě DRM (Digital Rights Management), tedy ochrana a správa digitálních práv pro zabezpečení souborů. Kvůli nemožnosti Postal III hrát byl 20. listopadu nakonec odebrán z prodeje na Steamu. Studio Running with Scissors, které zároveň nemá k dispozici zdrojový kód hry, nemělo možnost Postal III stáhnout z prodeje dříve, ale problém s DRM jim to konečně umožnil.

Zdroj: Steam

Toto vyústění situace nicméně pro někoho možná překvapivě vedlo potěšilo tým, jelikož Running with Scissors sice stojí za sérií Postal, ale ne za tímto (i na poměry série) otřesným třetím dílem. Ten vyvinulo studio Trashmasters. „Vzhledem k problémům Postal 3 s DRM a celkovou sračkovostí samotné hry se už oficiálně neprodává na Steamu,“ píše se na Twitteru studia Running with Scissors s tím, že neměli nad hrou a její stránkou kontrolu, a tak nemohli zakročit dříve. Na závěr tweetu však nechybí všeříkající kopnutí do hry: „Lidé už alespoň nebudou kupovat ten odpad!“ Na dotazy, které se ptaly na možné zakoupení hry, například aby si údajně „mohli vyzkoušet, jak hrozné to je“, přišla ze strany studia prostá odpověď – Pirate Bay.

Možnost Postal III odstranit z prodeje na Steamu tak znamená pro původní vývojáře, kteří stojí i za posledním dílem Postal 4: No Regerts z letošního dubna nebo spin-offem Postal: Brain Damaged z června, jakési vítězství. Ani samotné studio Running with Scissors se netajilo svou nevraživostí vůči třetímu dílu a podobně jako mnozí fanoušci si nebrali servítky. Jak vyplývá ze samotného tweetu, vývojáři rozhodně slzu zamačkávat nepotřebovali, nanejvýš dojetí. Tímto tedy skončil příběh nejhorší hry z nejhorších, jelikož Steam byl posledním místem, kde byla hra oficiálně k zakoupení. Vlastníkům hry samozřejmě zůstane, ale otázkou je, kdo by ji chtěl hrát. Pokud by se však přece jen našel někdo z řad nováčků, bude muset nejspíše vyplout do pirátské zátoky, jak ostatně doporučilo samo studio…

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru