Ubisoft uvede seriál na motivy série Watch Dogs

Určen bude dospívajícím dívkám. Pro děti bude také seriál inspirovaný Blood Dragonem

12. 10. 2019

Ačkoliv nemají filmy s videhoerními náměty valnou pověst, neustále nějaké vznikají a hráči k nim vzhlíží s nezlomnou nadějí, že to už tentokrát určitě vyjde a urodí se něco kvalitního. Pokud bychom měli herně-filmovou tvorbu omezit na Ubisoft, za zmínku samozřejmě stojí filmová adaptace série Assassin’s Creed a nejrůznější přísliby v podobě oznámených, leč zatím nedokončených filmů na motivy The Division, Watch Dogs, Far Cry a – světe div se – také Skull & Bones. Ubisoft nicméně vstoupil také na pole seriálů groteskou Rabbids Invasion a podle magazínu Hollywood Reporter i zde chystá řadu nových projektů. Pokud byste si však mysleli, že by seriály například na motivy již zmiňovaných Watch Dogs, nebo Far Cry 3: Blood Dragon měly zaujmout hardcore hráče, pak jste bohužel na omylu.

V obou případech totiž půjde o produkci určenou dětem ve věku 8 až 10 let, která nemusí být nutně zasazena do stejných kulis jako stejnojmenné tituly. Z Watch Dogs se tak v připravovaném seriálu stane kreslená kybernetická špionážní záležitost se školačkou v hlavní roli, která sice během výuky nepůsobí nijak podezřele, ale soudě podle dosutpného plakátu bude mít své hackerské alter-ego. Co a jakým způsobem bude hackovat, není v tuto chvíli známé, koncept ale zřejmě nebude příliš vzdálen od jiných dětských a na dívky zaměřených seriálech. V případě Captain Laserhawk: A Blood Dragon Vibe, to na první pohled vypadá pro hráče trochu lépe – plakát doslova jede na retro vlně a není příliš vzdálen od toho, jak vypadala úvodní obrazovka oblíbeného spin-offu třetího Far Cry. A i když je z popisu jasné, že i tentokrát bude seriál určen dospívajícím, možná vás potěší, že na něm coby producent pracuje Adi Shankar, který pomohl na svět úspěšné seriálové adaptace Castlevanie. A kdyby i tahle informace nestačila, Ubisoft potvrdil, že prostřednictvím Captain Laserhawk chce ustavit vlastní svět hrdinů z her od Ubisoftu, podobně jako má například Marvel.

V budoucnu by se pak francouzský vydavatel nechtěl spoléhat jen na partnerství s externími dodavateli seriálů a z vlastních animátorů poskládal tým, který by měl přicházet s nápady a rozvinutými koncepty.

Kromě těchto dvou seriálu pak Ubisoft pracuje také na adaptaci Raymana – tady je dětské zaměření zcela na místě, dále připravuje seriál založený na mobilní hře Hungry Shark s podtitulem Squad a chystá se i marsovský speciál v úvodu zmiňovaných Rabbids, který se opět objeví na Netflixu. V budoucnu by se pak francouzský vydavatel nechtěl spoléhat jen na partnerství s externími dodavateli seriálů a z vlastních animátorů poskládal tým, který by měl přicházet s nápady a rozvinutými koncepty, z nichž by mohla vznikat další díla. Podle ředitelky pařížské pobočky Ubisoftu Helen Juguet je smyslem podchytit gró videoher a přenést je i do ostatních odvětví zábavy, což by si dle nás přáli i samotní hráči. Je však nutné pokládat si otázky, zda jsou výše uvedené nápady skutečně produktivní a zda nepovedou spíše k další rozmrzelosti hráčů, vzhledem k tomu, že k nim Ubisoft skrze své plány zatím vůbec nepromlouvá…

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru