Ubisoft uvede seriál na motivy série Watch Dogs

Ubisoft uvede seriál na motivy série Watch Dogs

Určen bude dospívajícím dívkám. Pro děti bude také seriál inspirovaný Blood Dragonem

12. 10. 2019

Ačkoliv nemají filmy s videhoerními náměty valnou pověst, neustále nějaké vznikají a hráči k nim vzhlíží s nezlomnou nadějí, že to už tentokrát určitě vyjde a urodí se něco kvalitního. Pokud bychom měli herně-filmovou tvorbu omezit na Ubisoft, za zmínku samozřejmě stojí filmová adaptace série Assassin’s Creed a nejrůznější přísliby v podobě oznámených, leč zatím nedokončených filmů na motivy The Division, Watch Dogs, Far Cry a – světe div se – také Skull & Bones. Ubisoft nicméně vstoupil také na pole seriálů groteskou Rabbids Invasion a podle magazínu Hollywood Reporter i zde chystá řadu nových projektů. Pokud byste si však mysleli, že by seriály například na motivy již zmiňovaných Watch Dogs, nebo Far Cry 3: Blood Dragon měly zaujmout hardcore hráče, pak jste bohužel na omylu.

V obou případech totiž půjde o produkci určenou dětem ve věku 8 až 10 let, která nemusí být nutně zasazena do stejných kulis jako stejnojmenné tituly. Z Watch Dogs se tak v připravovaném seriálu stane kreslená kybernetická špionážní záležitost se školačkou v hlavní roli, která sice během výuky nepůsobí nijak podezřele, ale soudě podle dosutpného plakátu bude mít své hackerské alter-ego. Co a jakým způsobem bude hackovat, není v tuto chvíli známé, koncept ale zřejmě nebude příliš vzdálen od jiných dětských a na dívky zaměřených seriálech. V případě Captain Laserhawk: A Blood Dragon Vibe, to na první pohled vypadá pro hráče trochu lépe – plakát doslova jede na retro vlně a není příliš vzdálen od toho, jak vypadala úvodní obrazovka oblíbeného spin-offu třetího Far Cry. A i když je z popisu jasné, že i tentokrát bude seriál určen dospívajícím, možná vás potěší, že na něm coby producent pracuje Adi Shankar, který pomohl na svět úspěšné seriálové adaptace Castlevanie. A kdyby i tahle informace nestačila, Ubisoft potvrdil, že prostřednictvím Captain Laserhawk chce ustavit vlastní svět hrdinů z her od Ubisoftu, podobně jako má například Marvel.

V budoucnu by se pak francouzský vydavatel nechtěl spoléhat jen na partnerství s externími dodavateli seriálů a z vlastních animátorů poskládal tým, který by měl přicházet s nápady a rozvinutými koncepty.

Kromě těchto dvou seriálu pak Ubisoft pracuje také na adaptaci Raymana – tady je dětské zaměření zcela na místě, dále připravuje seriál založený na mobilní hře Hungry Shark s podtitulem Squad a chystá se i marsovský speciál v úvodu zmiňovaných Rabbids, který se opět objeví na Netflixu. V budoucnu by se pak francouzský vydavatel nechtěl spoléhat jen na partnerství s externími dodavateli seriálů a z vlastních animátorů poskládal tým, který by měl přicházet s nápady a rozvinutými koncepty, z nichž by mohla vznikat další díla. Podle ředitelky pařížské pobočky Ubisoftu Helen Juguet je smyslem podchytit gró videoher a přenést je i do ostatních odvětví zábavy, což by si dle nás přáli i samotní hráči. Je však nutné pokládat si otázky, zda jsou výše uvedené nápady skutečně produktivní a zda nepovedou spíše k další rozmrzelosti hráčů, vzhledem k tomu, že k nim Ubisoft skrze své plány zatím vůbec nepromlouvá…

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru