Ubisoft: Skull and Bones je AAAA hra

Ubisoft: Skull and Bones je AAAA hra

Guillemot říká, že je to velká hra a zaslouží si prémiovou cenovku. Assassin pro VR zklamal

Zdroj: Ubisoft
9. 2. 2024

Včera jsme vás informovali, jak to vypadá s vydáním her Assassin’s Creed: Codename Red a Star Wars Outlaws. Dnes navážeme dalšími detaily ze stáje Ubisoftu, o které se francouzský gigant podělil v rámci probírání posledních finančních výsledků.

Odvážné označení

Šéf Ubisoftu Yves Guillemot například bránil prémiovou cenovku pro brzy vycházející hru Skull and Bones. Jeden z účastníků totiž naznačil, že by se pro live service hru tohoto typu možná lépe hodil model free-to-play. Problematický pirátský titul, který byl ve vývoji deset let, se šéf Ubisoftu nebál i přes značnou skepsi hráčů znovu označit za AAAA hru. Skull and Bones si podle Guillemota zaslouží prémiovou cenovku díky svému rozsahu.

Lidé prý po vydání uvidí, jak je hra obrovská. Je trochu paradoxní, že s nálepkou čtyřáčkové hry operuje Ubisoft právě u Skull and Bones. A v případě neúspěchu se toto označení může lehce obrátit proti vydavateli. O AAAA titulu mluvili také autoři hororu The Callisto Protocol nebo Microsoft v souvislosti s rebootem Perfect Dark od studií The Initiative a Crystal Dynamics.

Skull and Bones vychází už 16. února. V tuto chvíli běží otevřená beta, který odstartovala 8. února a potrvá až do 12. února. Plnou verzi ale můžete hrát už 13. února, pokud investujete ještě větší sumu do prémiové verze. Ta tak bezprostředně naváže na betu, což je z pohledu firmy možná výhodné, ale působí to jako kalkul.

Assassin’s Creed Nexus VR zklamal. GTA VI se nebojí

Naopak Assassin’s Creed Nexus VR, respektive jeho prodeje označil Yves Guillemot za zklamání. Hra se neprodávala tak dobře, jak vydavatel očekával. Do VR teď víc francouzská firma investovat nechce. Assassin’s Creed není podle Guillemota špatný, dál se prodává, ale ambice byla zjevně větší. A tak v tuto chvíli neplánuje Ubisoft zvyšovat své investice do virtuální reality, dokud se víc nerozvine. Guillemot ale pochválil nový headset Apple Vision Pro a jeho hardware.

Šéf Ubisoftu se vyjádřil také na adresu konkurenčního GTA VI. Guillemot se jej rozhodně neobává a naopak říká, že zkušenost ukázala, že takový velký titul může ve skutečnosti pomoci i ostatním firmám, protože ke hrám obecně přivádí hodně lidí. Podobné to podle něj bylo i v případě jiných velkých her.

Stručně se Guillemot vyjádřil i ke spekulované nové strategii Microsoftu ohledně multiplatformních her. Šéf Ubisoftu se nedomnívá, že je to něco, co by mělo zásadní dopad na herní průmysl.

Opakovaně odkládaná akce XDefiant by měla podle posledních informací vyjít do konce března 2024.

Nahlásit chybu v článku

11

Napsat komentář

Další články
Nahoru