Tom Clancy’s Splinter Cell (2022), Ubisoft, Ubisoft poskytl první pohled na remake Splinter Cell

Ubisoft poskytl první pohled na remake Splinter Cell

Stealth série oslavila 20. výročí a vývojáři si popovídali o minulosti i očekávané budoucnosti

Zdroj: Ubisoft
18. 11. 2022

Série Splinter Cell slaví 20. výročí, což je ideální čas nejen k oslavám, ale i k vyhlídkám na budoucnost. V tomto případě jde samozřejmě o očekávaný remake, který byl oznámen před necelým rokem, 15. prosince 2021. O chystané hře jsme se už leccos dozvěděli, včetně toho, jak hodlají vývojáři s látkou naložit a přepracovat příběh Sama Fishera do nové hry. Nyní se nám však nabízí i první pohled na hru, i když zatím pouze v podobě artworků.

Ubisoft k 20. výročí příhodně zveřejnil dvacetiminutové video, v němž se k rozhovoru sešli vývojáři z Ubisoft Toronto, tedy studia, které na nové hře pracuje. Kreativní ředitel Chris Auty připomněl, že je vývoj zatím stále v rané fázi a prozatím pracují na prototypu, proto nemůžou ze hry ukázat nic konkrétního. Aby však fanoušci nepřišli zkrátka, nabídli jim vývojáři alespoň sadu konceptů, jež zachycují Sama Fishera včetně jeho ikonického noktovizoru, kterak si kradmě počíná při své misi, aniž by o něm někdo věděl.

Ačkoli netušíme, zda některý z výjevů nakonec skutečně uvidíme ve hře, případně jak přesně se budou těchto obrázků vývojáři držet, rozhodně nelze říct, že by z nich nešla cítit atmosféra původních her a série Splinter Cell celkově. Připomeňme, že se v případě remaku jedná o reimaginaci první hry, která slibuje moderní hratelnost, vzhled a technologie dnešních možností, ale i různé úpravy příběhu a rozšíření, aby vše lépe odpovídalo moderní době i jejím nárokům.

Hra je vyvíjena v interním enginu Snowdrop, na němž poběží i Avatar: Frontiers of Pandora a nová hra z vesmíru Star Wars. I když dojde k přepisům příběhu, samotné jádro má zůstat stejné, k čemuž se má vázat i podobný herní zážitek, jen zkrátka v moderním zpracování. Výrazných změn se ovšem dočká hra po technické stránce, k čemuž se vyjádřil technický ředitel Christian Carriere a poznamenal, že se vylepšení výrazně dotkne umělé inteligence, díky níž se budou moci vycvičení nepřátelé chovat dostatečně uvěřitelně. To pozvedne úroveň hry a podpoří stealth pasáže, jimiž se série vždy vyznačovala, s čímž souhlasil i senior game designer Andy Schmoll. Nový grafický kabátek pak bude zahrnovat realističtější světelné efekty, lepší práci s tmavými prostředími, ray-tracing a mnohé další, přičemž pozadu nezůstane ani zvuková stránka hry. Tvůrci zkrátka slibují tu nejlepší atmosféru.

Zatím nelze očekávat, že by se vývojáři v nejbližší době podělili o další detaily či přímo o záběry ze hry samotné. Opět podotkli, že jsou opravdu jen a jen u prototypu, a proto je na další věci zatím čas. Zároveň se studio hodlá na nějaký čas „odmlčet“, dokud jednoduše nebudou mít něco nového, co by mohli s hráči a fanoušky sdílet. Nemáme se však obávat, že by nic takového do budoucna neměli. Kdy se však remaku Splinter Cellu dočkáme, to můžeme zatím pouze spekulovat. Znepokojivou informací nicméně může být odchod vedoucího vývoje Davida Grivela, jenž Ubisoft opustil před měsícem po dlouhých jedenácti letech. Více o chystané hře každopádně naleznete jako vždy v našich starších článcích.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru