Ubisoft plánuje remaky starších dílů Assassin’s Creed

Ubisoft plánuje remaky starších dílů Assassin’s Creed

Yves Guillemot promluvil o budoucnosti série. Chystají se menší i větší hry včetně předělávek

Zdroj: Ubisoft
28. 6. 2024

Budoucnost série Assassin’s Creed má být velkolepá a bohatá, jak už víme z oficiálních oznámení společnosti Ubisoft o dílech Shadows, Jade, Hexe či celkově Infinity, ale také z informací, které pronikají ze zákulisí. Už delší dobu se spekuluje například o remaku Assassin’s Creed IV: Black Flag, a ačkoliv zatím nebyla předělávka oficiálně potvrzena, což v tuto chvíli i nadále trvá, generální ředitel Ubisoftu Yves Guillemot v rozhovoru na firemním blogu uvedl, že s remaky starších dílů série do budoucna počítají.

Yves Guillemot potvrdil, že nás časem čeká mnoho dalších dílů Assassin’s Creed a že jejich cílem je, aby tyto hry vycházely pravidelněji, což ovšem nutně neznamená každý rok. Na otázku ohledně rozmanitosti nadcházejících her ve smyslu rozsahu a rozdílů, jako mezi menším Mirage a blížícím se velkým Shadows, Guillemot odpověděl, že se hráči mohou těšit na „nějaké remaky“. Ty jim mají umožnit opětovně navštívit některé tituly z minulosti v modernizované podobě, k čemuž dodal, že některé jejich dřívější hry jsou stále velmi bohaté a mají co nabídnout. Poté se již vrátil k hlavnímu bodu otázky a přisvědčil, že Ubisoftu jde o rozmanitost, a aby zážitek nebyl pokžadé stejný. V této souvislosti zmínil Assassin’s Creed Hexe, které má být zase hodně odlišné od letošních Shadows.

Guillemot nicméně nebyl konkrétní a neuvedl, na jaké díly a jejich remaky se hráči mohou konkrétně těšit, případně jaké světy by sami vývojáři rádi dále využívali. Vzhledem k dřívějších indiciím se dá předpokládat, že jednou z her bude již zmiňovaný Black Flag, o němž kromě jiných už redaktoři Insider Gaming informovali s tím, že měli možnost vidět pár záběrů a že projekt nese kódové označení Obsidian. Dál už to v tuto chvíli zůstává na myšlenkách, přáních a spekulacích hráčů. Dočkáme se často probíraného prvního dílu? Nebo se můžeme těšit na návrat Ezia? Zatím těžko říct.

Nahlásit chybu v článku

8

Napsat komentář

Další články
Nahoru