Avatar: Frontiers of Pandora, Ubisoft, Ubisoft odkládá Avatar: Frontiers of Pandora

Ubisoft odkládá Avatar: Frontiers of Pandora

Hra vyjde nejdříve až v roce 2023. Spolu s ní byl odložen i menší neoznámený titul

Zdroj: Ubisoft
21. 7. 2022
Název: Avatar: Frontiers of Pandora Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: , Datum vydání: 7. 12. 2023

Vývojáři z Ubisoftu před krátkou chvílí zveřejnili finanční výsledky za první čtvrtletí probíhajícího finančního období – tedy od dubna do června – v rámci kterého přinesli i nepříjemnou informaci o odkladu dvou titulů. Tím prvním je menší prémiový, ale především neoznámený projekt, takže můžeme jen spekulovat, o co jde. Tím druhým je však Avatar: Frontiers of Pandora, který měl doprovodit pokračování filmu a dorazit ještě v letošním kalendářním roce. Nový termín vývojáři neoznámili, potvrdili však, že obě hry dorazí až v příštím finančním roce, což konkrétně znamená od 1. 4. 2023 do 30. 3. 2024.

„Jsme odhodláni přinést hráčům nejpokročilejší zážitek, který plně využívá next-gen technologií. Tato úžasná globální značka představuje pro Ubisoft významnou dlouholetou příležitost ke spolupráci,“ komentovali zástupci Ubisoftu odklad Avatara. Připomínáme, že hra byla odhalena už v roce 2017, ovšem na první konkrétní detaily jsme museli čekat až do loňského roku. Tehdy Ubisoft prezentoval první trailer a potvrdil, že hra dorazí v průběhu roku 2022. To ovšem nyní neplatí a zdá se, že Ubisoft bude opět čelit problémům, které provázely řadu nedávných titulů.

Pokud se ptáte na vysvětlení, Ubisoft nebyl ve svém vyjádření nikterak konkrétní. Francouzská firma uvedla, že ačkoliv přichází odklad kvůli všeobecným problémům s herním vývojem napříč celým odvětvím, je odhodlaná i nadále vytvářet ta nejflexibilnější pracovní prostředí pro co nejvyšší efektivitu při snaze přinést ty nejlepší herní zážitky. To nezní jako něco, z čeho bychom si mohli cokoliv odnést, ale faktem zkrátka zůstává, že premiéru druhého filmu – naplánovanou na 16. prosince letošního roku – už hra jednoduše nestihne.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru