Ubisoft+ dorazilo na Xbox, je dražší než Game Pass

Ubisoft+ dorazilo na Xbox, je dražší než Game Pass

Hráči si musí připlatit za vyšší úroveň předplatného. Nabídka je lákavá, ač chudší než na PC

Zdroj: Ubisoft
14. 4. 2023

Příchod předplatného Ubisoft+ na konzole Xbox byl oznámen už v roce 2022. V posledních dnech se stále více řešilo, že je oznámení a spuštění na spadnutí, a po prvních zahlédnutích na samotné platformě se tak konečně stalo – Ubisoft+ dorazilo na konzole Xbox One a Xbox Series. Předplatné je dostupné prostřednictvím dražšího plánu Ubisoft+ Multi Access, který je k dispozici ve většině zemí včetně České republiky a Slovenska, vyjde na 18 eur měsíčně a zapotřebí je pak už jen propojení účtu Xboxu s tím od Ubisoftu.

Kromě katalogu, jakým Ubisoft disponuje, budou hráčům využívajícím předplatné Ubisoft+ navíc ve většině případů hry k dispozici v té nejvyšší edici a od prvního dne. Rovněž se díky němu hráči dostanou k měsíčním odměnám a budou mít 10% slevu na herní měnu. A také můžete zkusit hraní prostřednictvím cloudové služby Luna. Ubisoft se nesnažil spojit s Game Passem, jako to učinilo konkurenční předplatné EA Play, jelikož výrazně investoval do vlastní platformy Ubisoft Connect, která vše zastřešuje. Ve výsledku však může tak trochu stát proti samotnému Game Passu, který nabízí ještě větší množství obsahu za lákavější cenu 339 korun měsíčně za Ultimate. A navíc i jeho součástí jsou některé tituly od Ubisoftu, například Assassin’s Creed Odyssey či Watch Dogs 2. Dosavadní předplatitelé vyšší úrovně Multi Access si ale cestu ke hrám na Xboxu určitě najdou. Ti ostatní budou muset přejít ze standardního plánu za 15 eur.

Úroveň plánu Multi Access také nabídne ukládání postupu napříč platformami, proto není problém se od konzole přesunout k hraní nejen na PC, ale klidně i na PlayStation. Na Xboxu je oficiálně lákáno na více než 60 her od Ubisoftu, což není zrovna málo. Součástí jsou samozřejmě stálice v podobě titulů ze sérií Assassin’s Creed, Far Cry, Tom Clancy’s nebo Watch Dogs, ale nechybí ani Immortals Fenyx Rising, Rayman Legends, Riders Republic, UNO nebo Anno 1800, které je však pouze pro Xbox Series. Součástí je pak i řada nezávislých titulů, jejichž vydávání se Ubisoft příležitostně také věnuje a do budoucna hodlá takových počinů nabídnout více. Na PC si však můžou hráči užít více her, jelikož zde jich je k dispozici přes 100. Kompletní seznam her, které jsou v nabídce pro Xbox One a Xbox Series, naleznete například zde.

„Chceme oslovit novou populaci hráčů a lidí, kteří dosud neměli možnost hrát naše hry.“

„Spolupráce se společností Xbox při spuštění služby Ubisoft+ Multi Access na konzolích Xbox rozšiřuje naši nabídku předplatného, která poskytuje hráčům větší hodnotu a výběr. Hráči na konzolích Xbox mají nyní přístup k našim světům prostřednictvím rozsáhlé knihovny her společnosti Ubisoft,“ popsal v oficiálním oznámení nové možnosti Chris Early, senior viceprezident Ubisoftu pro strategická partnerství a rozvoj obchodu v. „Chceme oslovit novou populaci hráčů a lidí, kteří dosud neměli možnost hrát naše hry. Předplatné rozhodně považujeme za způsob, jak toho dosáhnout. Rozšíření je dalším způsobem, jak zpřístupnit naše hry,“ dodal v rozhovoru pro GamesIndustry.biz Philippe Tremblay, který se stará přímo o Ubisoft+.

V dnešní době, kdy jsme přehlceni předplatnými všeho možného obsahu, nejen na poli her, to bude mít další a současně dražší předplatné patrně těžší. Tremblay si tuto skutečnost uvědomuje, věří však, že mají dostatečně silný katalog a lákavou nabídku. Vzhledem ke zvýšení cen her od Ubisoftu na 70 dolarů ovšem zní 18 dolarů měsíčně podstatně zajímavěji, vezmeme-li v potaz, že se k nové hře dostanou hráči první den, a dokonce v lepší edici. Podle Tremblaye se předplatnému daří, ale přesná čísla se dosud neobjevila a ani nyní je nesdělil, proto zatím není možné jeho výkon posoudit.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru