Ubisoft zdraží své největší hry na 70 dolarů

Poměrně dlouho vyšší ceně odolával, ale nakonec se přidává k firmám, které už zdražily

Zdroj: Ubisoft
13. 9. 2022

Společnost Ubisoft poměrně dlouho stála na straně vydavatelů, kteří nezvedli cenu nových prémiových her na 70 dolarů. Šéf Ubisoftu Yves Guillemot ale magazínu Axios řekl, že některé hry z jejich portfolia budou nově také dražší. První takovou je pirátský spin-off Assassina jménem Skull & Bones. Bude se to podle Guillemota týkat velkých AAA titulů, ale nemusí to platit pro všechny.

Když na chvíli necháme stranou české ceny, které jsou zase trochu jinou kategorií (zejména třeba v případě digitálních konzolových verzí), pravdou je, že Ubisoft se z velkých firem bránil zdražení poměrně dlouho. Po Take-Two k němu v některých případech nečekaně rychle přistoupily společnosti jako Activision Blizzard, Sony, Electronic Arts nebo Square Enix. O zdražení se přitom začalo mluvit v souvislosti s nástupem nové generace konzolí přibližně před dvěma lety. A od spekulací se velmi rychle přešlo k praxi, která se zpočátku sice setkala s odporem, ale dnes už nikoho moc nepřekvapí.

Aktuálně představený Assassin’s Creed Mirage se má třeba prodávat naopak jen za 50 dolarů ve standardní edici.

Ubisoft sice relativně dlouho odolával, ale současně poměrně transparentně uváděl, že cena her zatím zůstane stejná. A že se nerozhodl, jak to bude v budoucnu. Na druhé straně to neznamená, že každá novinka od francouzského vydavatele teď bude stát víc. Aktuálně představený Assassin’s Creed Mirage se má třeba prodávat naopak jen za 50 dolarů ve standardní edici. I když Ubisoft hru popisuje jako menšího Assassina, optikou této ságy to stále může znamenat nadstandardně rozsáhlou hru. Ale o tom se teprve přesvědčíme.

Na 70 dolarů za základní verzi zatím nezdražil své hry třeba Microsoft, pokud jde o zbývající velké společnosti. Úplně vyloučit to ale také nelze. Phil Spencer už v minulosti naznačil, že trh nakonec sám rozhodne, jaká cena je pro zákazníky přijatelná. Navíc se může opřít o podporu Game Passu, který může být o to lákavější alternativou, pokud by ke zdražení her přeci jen Xbox přistoupil.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru