The Sims 4 skutečně přechází na free-to-play

Základní hra bude zdarma na všech platformách. Vývoj má nadále pokračovat

Zdroj: EA
15. 9. 2022
Název hry: The Sims 4 Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 2. 9. 2014 Platformy: , , , Žánr:

Takhle to má být. Objeví se neoficiální zpráva nebo spekulace a hned vzápětí je potvrzena, abychom se nemuseli dlouho trápit nejistotou. Společnost Electronic Arts oficiálně vydala informaci, která předtím neplánovaně unikla magazínu GameSpot – The Sims 4 přechází na model free-to-play.

Stane se tak už příští měsíc, konkrétně 18. října. Změna se týká všech platforem. Na PC, Macu, PS5, PS4, Xboxu Series i Xboxu One bude od té chvíle základní hra zdarma. Autoři ale ujišťují, že tím vývoj hry rozhodně nekončí. Naopak. Do budoucna plánují další balíčky a rozšíření, s jejichž pomocí bude hra žít, ale hlavně se bude projekt dál financovat.

Na všechny platformách dohromady tento díl přilákal podle vydavatele přes 36 milionů hráčů.

Hra se teď třeba na Steamu prodává za 20 eur v základní verzi. Ve streamu, který připadá na 18. října, bychom se měli také dozvědět další podrobnosti o budoucí podpoře. Stávající majitelé budou mít až do 17. října nárok na takzvaný Desert Luxe Kit, což je forma poděkování za to, že si hru dříve koupili. V některých případech to může znamenat i před mnoha lety, někdo ale mohl investovat do The Sims 4 teprve nedávno.

I když to EA výslovně nezmiňují, zdá se, že všechny dosud vydané DLC se budou prodávat stejně jako doposud. Alespoň v tuto chvíli. Původní hra vyšla už v roce 2014 na Windows a o rok později dorazila také na Mac. Verze pro PS4 a Xbox One se fanoušci dočkali na podzim 2017. Na všech platformách dohromady tento díl přilákal podle vydavatele přes 36 milionů hráčů. O tom, že je titul stále aktivní, nejlépe svědčí poslední rozšíření s podtitulem High School Years, které vyšlo teprve na konci července a těšilo se slušnému přijetí.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru