The Sims 4 zřejmě přejde na model free to play

Potvrdil to Gamespot i s citacemi vývojářů. Zpráva ale z neznámého důvodu rychle zmizela

Zdroj: Electronic Arts
14. 9. 2022
Název hry: The Sims 4 Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 2. 9. 2014 Platformy: , , , Žánr:

Společnost Electronic Arts spolu s vývojáři ze studia Maxis pravděpodobně chystá zásadní oznámení týkající se The Sims 4. Od 18. října tohoto roku totiž má základní verze hry na PC, Mac, PS4, PS5, Xbox One a Xbox Series přejít na model free to play a otevřít se tak každému bez nutnosti cokoliv zaplatit. Informaci přinesl Gamespot, problém však tkví v tom, že zpráva byla obratem stažena. Nezdá se však, že by renomovaný magazín jen dostal nesprávný tip – v původním článku, který zůstal přístupný v RSS čtečce, je citována tisková zpráva spolu s vyjádřeními vývojářů, takže mnohem pravděpodobnější variantou je, že informace byla zveřejněna předčasně.

„Electronic Arts a Maxis přivítaly v uplynulých letech miliony nových hráčů série The Sims a sledovaly je v úžasu, když popustili uzdu své představivosti,“ měla podle Gamespotu uvádět tisková zpráva. Vývojáři ocenili, že hráči hledali inspiraci u ostatních hráčů, ale také v sobě samých, což má podtrhovat význam celé série The Sims. „S přechodem na bezplatnou verzi je tým ještě odhodlanější nabídnout hráčům smysluplné zážitky a bude v blízké budoucnosti pokračovat ve vývoji a vydávání balíčků, kitů a dalších doplňků,“ tvrdil zprostředkovaně Gamespot.

Pokud se ptáte na odměnu hráčům, kteří za základní hru zaplatili, EA se rozhodlo nabídnout jim Desert Luxe Kit, prostřednictvím kterého mohou simíci relaxovat uvnitř i venku díky nové sadě nábytku, inspirované krajinou jihozápadních pouští a vytvořené z materiálů, jako je kámen nebo dřevo. Alespoň tak měl být balíček popsán ve zmiňované tiskové zprávě, kterou jsme dosud oficiálně neobdrželi. Nabídka tohoto balíčku platí pro všechny, kdo si hru koupí do posledního možného termínu – tedy 17. října – po kterém se hra přepne na bezplatnou a financována bude nadále jen skrze prodeje velkých expanzí a menších drobností.

Zprávu přirozeně považujte za nepotvrzenou – na žádných oficiálních místech se k ní vývojáři ani zástupci EA nevyjádřili – je ale nanejvýš pravděpodobné, že se tak nakonec stane.

 

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru