The Lord of the Rings: Gollum, Nacon, The Lord of the Rings: Gollum vyjde mezi dubnem a zářím

The Lord of the Rings: Gollum vyjde mezi dubnem a zářím

Nacon dle finanční zprávy cílí na první půlku fiskálního roku. Oficiálně stále není nic nového

Zdroj: Daedalic Entertainment
25. 1. 2023
Název: The Lord of the Rings: Gollum Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: Datum vydání: 25. 5. 2023

O Glumově vlastním herním dobrodružství ve hře The Lord of the Rings: Gollum jsme už delší dobu neslyšeli. Přesněji řečeno od konce července, kdy došlo k odkladu na neurčito, ačkoli se pouhé tři týdny předtím titul ukázal na prezentaci Naconu a už 1. září měl navíc vyjít. Vývojáři z Daedalic Entertainment se tehdy rozhodli si vzít více času, aby mohli naplnit nejen vizi hráčů, ale i tu samotného autora Středozemě J. R. R. Tolkiena, ačkoli hra vypráví příběh, který on sám nenapsal. Kdy přesně se hry nakonec dočkáme, to zatím stále nevíme, ale nyní máme konečně nějakou představu.

Zdroj: Nacon

Společnosti Daedalic Entertainment ani Nacon nové datum vydání či cokoli bližšího veřejně zatím neoznámily, ale jak už bývá zvykem, finanční zpráva opět něco málo prozradila. Obě firmy při odkladu uvedly, že hra nevyjde dříve než v roce 2023, ovšem někteří byli na základě představeného gameplaye a následně obrovské vlně kritiky přesvědčeni, že budou muset vývojáři na své hře zapracovat ještě o něco více, a tak odhadovali spíše rok 2024. Nacon nicméně věří v letošní rok, a dokonce ve své zprávě udává, že by Glum měl vyjít v první polovině fiskálního roku 2023/2024, tedy mezi dubnem a zářím 2023, bližší detaily ovšem zatím nejsou známy. Otázkou bude například i původně plánované pozdější vydání verze pro Nintendo Switch.

RPG The Lord of the Rings: Gollum bylo oficiálně oznámeno v roce 2019, kdy lidé koncept a zasazení chválili, pozdější ukázky je však začaly spíše znepokojovat. Hra měla původně vyjít už v roce 2021, ale došlo k odkladu. V květnu minulého roku bylo oznámeno zatím poslední datum 1. září 2022. Toto datum navíc nebylo zvoleno jen tak, jelikož ten den byl uveden první díl očekávaného seriálu Prsteny moci od Amazonu. Ať už Glum vyjde kdykoli během následujících šesti měsíců, už se bohužel nesveze na vlně popularity a zájmu o Středozem a Tolkienovo dílo, která seriál provázela

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru