Final Fantasy VII: The First Soldier, Square Enix, The First Soldier definitivně skončil

The First Soldier definitivně skončil

Mobilní battle royale ze světa Final Fantasy VII už nefunguje. Vývojáři se rozloučili s hráči

Zdroj: Square Enix
12. 1. 2023
Název: Final Fantasy VII: The First Soldier Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr:

V polovině loňského října oznámila společnost Square Enix, že po ukončení provozu neúspěšné hry Babylon’s Fall se budou podobné kroky týkat také mobilní battle royale akce vycházející ze značky Final Fantasy. Konkrétně šlo o Final Fantasy VII: The First Soldier pro Android a iOS, kterou společnost oznámila začátkem roku 2021 a celosvětově ji spustila téhož roku v listopadu. Zpráva to mohla být pro nezaujaté pozorovatele překvapivá, ovšem s přihlédnutím k tomu, že titul podle vyjádření vývojářů nenaplnil očekávání, se nebylo čemu divit. Ostatně, v prohlášení na sociálních sítích vývojáři uznali, že i přes snahu zkrátka nedokázali zaujmout dostatečné množství hráčů, což šlo i ruku v ruce s tím, že First Soldier byl první hrou z žánru battle royale, které se kdy slavná série Final Fantasy dočkala.

V noci na dnešek se pak všechny zveřejněné plány o posledních měsících fungování hry naplnily a titul už je v tuto chvíli pouhou historií. Vývojáři zveřejnili na sociálních sítích krátký vzkaz, ve kterém děkují všem hráčům a potvrzují, že k 11. lednu 2023 hra skončila. V komentářích pak hráči sdílí své zkušenosti a postupně vypichují jednotlivé body, proč hra neuspěla. Samozřejmě nešlo o jedinou věc, byť by mohl někdo kritizovat Square Enix za lacinou snahu využít zvýšeného zájmu o Final Fantasy VII skrze velký remake. Podle mnoha ohlasů však jádro hry nebylo vůbec špatné, leč mu chybělo spoustu důležitých věcí k tomu, aby hra mohla udržet větší komunitu aktivních hráčů.

Byla to například nedostatečně rychlá reakce na požadavky hráčů, případně přehlížení stížností stran designu či herních mechanismů. Hře by podle mnohých také prospělo, kdyby vedle mobilních platforem dorazila i na konzole či PC, což by v prostoru battle royale her nebylo ničím neobvyklým. Také skutečnost, že se Square Enix snažil hrou naskočit na vlnu žánru, který má své hegemony už určené a jen málokdo se mezi ně probojuje, zůstává při zpětném ohlédnutí jako špatné rozhodnutí. Nic s tím totiž neudělal fakt, že je Final Fantasy VII jedním z nejoblíbenějších dílů celé série a obrovské zastání má zejména ve Spojených státech.

Problémem ale byl i nedostatek nového obsahu, který je v segmentu mobilních free to play her klíčový. Kombinace toho všeho nicméně způsobila výše popsané a nezdá se být nyní příliš pravděpodobné, že by chtěli autoři Final Fantasy zkoušet v dohledné době něco podobného. Značka tedy bude nadále živá skrze úspěšné MMO Final Fantasy XIV, hráči se mohou těšit na plnohodnotné pokračování Final Fantasy XVI a chystá se samozřejmě i další část zmiňovaného remaku sedmého dílu, který by mohl pomoci zapomenout na celou tuhle hořkou vzpomínku.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru