Final Fantasy VII: The First Soldier, Square Enix, Končí battle royale Final Fantasy VII: The First Soldier

Končí battle royale Final Fantasy VII: The First Soldier

Square Enix krátce po Babylon's Fall ruší další velkou hru. Nenaplnila prý očekávání

Zdroj: Square Enix
12. 10. 2022
Název: Final Fantasy VII: The First Soldier Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr:

Pouhý měsíc po oznámení konce provozu Babylon’s Fall přichází společnost Square Enix s další podobnou zprávou. Momentálně necelý rok fungující mobilní battle royale Final Fantasy VII: The First Soldier totiž bude zmíněný titul od PlatinumGames následovat, a důvodem jsou opět nenaplněná očekávání. Vývojáři, kteří za mobilním titulem stojí, zveřejnili na sociálních sítích krátký příspěvek, ve kterém rozebírají jednotlivé detaily a omlouvají se hráčům, kteří do hry vkládali naděje. Faktem ovšem je, že jich patrně nebylo dostatek a Square Enix se rozhodl tenhle experiment déle nepodporovat. Ukončení provozu serverů je naplánované na 11. ledna příštího roku s tím, že už nyní nelze zakoupit prémiovou měnu a zároveň se od prosince už nebudou mít lidé z regionů, kde se nemluví anglicky, na koho obrátit.

„S těžkým srdcem oznamujeme ukončení fungování Final Fantasy VII: The First Soldier. Bez ohledu na všechny naše snahy, přinášet pravidelné updaty se zajímavým obsahem, se nám nepodařilo doručit hráčům takový zážitek, ve který jsme doufali a který si zaslouží,“ napsali vývojáři. „Chceme vám všem poděkovat za podporu v uplynulém roce,“ dodal pak tým hry First Soldier a slíbil, že ve zbývajících třech měsících se o hru bude starat. Pokud se tedy vyskytnou technické problémy nebo bude potřeba něco upravit, hráči se mohou spolehnout, že do zmíněného termínu se hra nerozbije, pak se ale logovací obrazovka odmlčí a hra skončí na digitálním smetišti.

Jak už jsme uvedli výše, momentálně již není možné nakoupit prémiovou měnu – Shinra Credits – nicméně tu nakoupenou lze ještě uplatnit. Vývojáři navíc nemluví o žádné kompenzaci pro ty, kdo kredity mají, což je ale na rozdíl od amerických studií u těch japonských vcelku obvyklé. Na druhou stranu se ale o ukončení hry dozvídají hráči se značným předstihem a mohou titul v nezměněné podobě hrát následující měsíce, takže škoda zřejmě nebude tak velká. Samozřejmě ale nemluvíme o zásahu v podobě ukončení hry, která se možná ještě ani nestihla pořádně rozběhnout. S přihlédnutím k tomu, že Final Fantasy VII je díky remaku velmi živým projektem, mohl First Soldier fungovat na operačních systémech iOS a Android klidně několik let, možná ale doplatil na záplavu podobných her a také nezkušenost vývojářského týmu.

Tím se nechceme strefovat do schopností vyčleněné skupiny lidí ve Square Enix, ale pouze připomínáme slova producenta Final Fantasy Tecuji Nomury z loňského roku, kdy otevřeně řekl, že s tímto žánrem nemají jeho lidé žádnou bližší zkušenost. „Uvědomujeme si, že nás nečekají vavříny jen proto, že je v názvu Final Fantasy VII. Pustili jsme se do vývoje The First Soldier, abychom přišli jako nový vyzyvatel do jednoho z nejžhavějších žánrů dnešní doby,“ popisoval Nomura stav kolem hry loni v březnu. Velké naděje vkládal také do samotného producenta hry Šoičiho Ičikawy, který měl být doslova hlasem hráčské základny, který promlouvá do vývoje nového titulu, ani on ale nedokázal zvrátit nepříjemný osud, který se naplní necelých 14 měsíců od spuštění hry.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru