The Elder Scrolls VI, Bethesda Softworks, The Elder Scrolls VI může mít multiplayer

The Elder Scrolls VI může mít multiplayer

Vágně to naznačuje inzerát na level designéra. Chystá se druhý Fallout 76?

Zdroj: ilustrační foto, Bethesda
11. 4. 2023
Název: The Elder Scrolls VI Vývojář: Vydavatel: Žánr:

Další pokračování série The Elder Scrolls zatím zůstává velkou neznámou. S tím, jak se vývojáři z Bethesdy soustředí na Starfield, nevzniká v podstatě žádný prostor informovat o čemkoliv jiném, ale hráči se po letech éry Skyrimu jednoduše nemohou dočkat a v nekonečných debatách nad možnou podobou šestého dílu se chytají v podstatě čehokoliv. Aktuální zpráva, se kterou přišli redaktoři magazínu Insider Gaming, však nestojí úplně na vodě a navíc naznačuje pro sérii přelomovou věc – zdá se totiž, že by The Elder Scrolls VI mohlo mít nějakou formu multiplayeru.

Na rozdíl od série Fallout má The Elder Scrolls svůj úspěšný vstup do vod online hraní za sebou.

Zdrojem těchto spekulací je inzerát, prostřednictvím kterého hledá Bethesda level designéra. V popisu požadavků kladených na uchazeče se pak objevují dvě podstatná sdělení, na základě kterých přichází úvaha o multiplayerové složce. Zaprvé, aspirant na zmiňovanou pozici by měl mít podle Bethesdy zkušenost s multiplayerovými hrami zasazenými do otevřeného světa. Zadruhé pak prokázat, že zná The Elder Scrolls Construction Set nebo podobnou sadu nástrojů užívanou ve Falloutu – GECK. Právě kombinace těchto dvou požadavků veden Insider Gaming k přesvědčení, že nejde jen o obecné požadavky, které lze uplatnit při vývoji singleplayerového RPG s otevřeným světem.

Pokud se vám teď v hlavě automaticky vrací vzpomínky na Fallout 76 – férově ale dodáváme, že zejména na stav po vydání – zřejmě nejsou příliš velké obavy na místě. Na rozdíl od série Fallout totiž má The Elder Scrolls svůj úspěšný vstup do vod online hraní za sebou a dá se očekávat, že pokud má být v TES VI multiplayer, vše bude vycházet ze zkušeností s Elder Scrolls Online. Zároveň se také nemusíme nutně bavit o dalším MMO, třeba už jen kooperace by mohla fungovat dobře, ale jde samozřejmě o předčasné informace, které se navíc nemusí v tuhle chvíli zakládat na správných úvahách.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru