Team Ninja chystá restart Ninja Gaiden a Dead or Alive

Team Ninja chystá restart Ninja Gaiden a Dead or Alive

Prezident studia Fumihiko Jasuda odhalil během své přednášky plány na reboot obou sérií

Zdroj: Team Ninja / koláž, Vortex
21. 11. 2022

Studio Team Ninja se chystá restartovat své dvě oblíbené herní série – Ninja Gaiden a Dead or Alive. Tento záměr prozradil vývojář a prezident studia Fumihiko Jasuda během G-Star Conference 2022, která probíhala 17. a 18. listopadu v jihokorejském Pusanu. Jasuda mluvil o celkovém vedení studia, svých cílech i plánech celé společnosti, o budoucnosti herního vývoje, ale i o filosofii. Nás ovšem více než filosofie zajímají právě jím zmíněné plány do budoucna, mezi nimiž se nacházejí i ony rebooty.

Zdroj: G-Star 2022

Team Ninja má už v tuto chvíli několik oznámených projektů a zdá se, že nemá v plánu se jen tak zastavit. Již 3. března 2023 nás čeká vydání Wo Long: Fallen Dynasty, v roce 2024 by pak měla vyjít další zajímavá hra Rise of the Ronin. Zatímco na oznámení Nioh 3 si budou muset fanoušci ještě nějaký čas počkat, řada dalších určitě ocení návrat studia ke dvěma klasikám, s nimiž studio započalo svou cestu herním vývojem. Série Ninja Gaiden ani Dead or Alive přitom nebyly v posledních letech opomíjeny a rozhodně na ně vedle hráčů nezapomněli ani sami vývojáři, přesto se skutečně jedná v jistém slova smyslu o návrat.

Jak šel čas s Ninja Gaiden a Dead or Alive?

Bojovka Dead or Alive byla vůbec první hrou studia, která vyšla v roce 1996 a podívala se na arkádové automaty, Sega Saturn a PlayStation. V letech 1999 a 2001 na ně vývojáři navázali druhým a třetím dílem, přičemž tuto sérii tehdy zakončili poněkud nečekaně v roce 2003 sportovní hrou Dead or Alive Xtreme Beach Volleyball, která byla ovšem stejně jako třetí bojovka určena pouze pro Xbox. V roce 2004 nicméně Team Ninja už přišel s prvním dílem akčního hack'n'slash počinu Ninja Gaiden, opět pro Xbox.

Ninja Gaiden se plnohodnotného druhého dílu dočkal v roce 2008 pro Xbox 360, Ninja Gaiden 3 ovšem v roce 2012 zamířil i na PlayStation 3. Mezitím se objevila řada dalších různých her a rozšíření, což se týkalo i Dead or Alive. Posledním přírůstkem je zatím spin-off Yaiba: Ninja Gaiden Z z roku 2014 a loňská kompilace Ninja Gaiden: Master Collection, která zahrnovala hry Ninja Gaiden Sigma, Ninja Gaiden Sigma 2 a Ninja Gaiden 3: Razor's Edge a vyšla na PC, PlayStation 4, Xbox One a Nintendo Switch. Dead or Alive 4 vyšlo v roce 2005, pátý díl v roce 2012 a zatím poslední šestý v roce 2019.

Poznámky z Jasudova vystoupení můžeme nalézt na stránce Ruliweb, ovšem v korejštině. Tímto jazykem zrovna nevládnu, a tak nám nezbývá, než se spolehnout na automatický překlad. Jasuda například uvedl, že série Ninja Gaiden skutečně výrazně překročila hranice Japonska, a ačkoliv se jedná o japonskou značku, pouze 10 % z celkových tržeb pochází přímo z domácího trhu. Mnohem větší úspěch a výdělky zaznamenalo studio v Severní Americe a Evropě.

Dále mluvil o tom, jak představit asijskou kulturu a motivy právě hráčům za mořem, nebo o tom, jak jim pomohlo vydání zkušebních verzí a sbírání zpětné vazby od hráčů z celého světa. Tím měl na mysli demo Wo Long: Fallen Dynasty, které bylo k dispozici letos v září. I z těchto poznámek je zřejmé, že Jasuda hovořil o mnoha zajímavých tématech, ale vraťme se nyní k Ninja Gaiden a Dead or Alive.

Zdroj: Team Ninja / Ruliweb / G-Star

Když mluvil Jasuda o dvou nejbližších projektech, tedy Wo Long: Fallen Dynasty a Rise of the Ronin a o tom, jak se postupně dopracovali k těmto dvěma hrám a svému know-how, v prezentaci následoval důležitý snímek. Byl na něm obrázek z Ninja Gaiden: Master Collection a z Dead or Alive 6, nad kterými se nachází nadpis s textem „人気シリーズのリブート“, což v překladu znamená doslova „restart oblíbených sérií“.

Na tomto místě zatím nemohu sdělit nic víc, ale chci výsledky předat fanouškům co nejdříve.

Tato část prezentace je výmluvná sama o sobě, Jasuda jej však nenechal bez komentáře. „Na tomto místě zatím nemohu sdělit nic víc, ale chci výsledky předat fanouškům co nejdříve,“ pronesl na závěr. Ač se jedná jen o krátké vyjádření a zmínku, není pochyb o tom, že Jasuda konečně dosáhl svého cíle oživit sérii Ninja Gaiden, což zmiňoval v minulosti zejména s odkazem na to, že se konečně vrátí hrdina Rjú Hajabusa.

Vzhledem k tomu, že zatím nemáme žádné bližší detaily, je možné, že jde o jediné informace na delší dobu. Celý projekt může být teprve v rané či předprodukční fázi, což by zároveň odpovídalo tomu, že bude Team Ninja minimálně až do roku 2024 zaneprázdněn vývojem Rise of the Ronin. A co pak? Možná právě pak nadejde chvíle pro Ninja Gaiden a Dead or Alive. A třeba se jednoho dne hráči dočkají i třetího dílu série Nioh, kdo ví…

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru