Switch 2 má být digitálně i fyzicky zpětně kompatibilní

Switch 2 má být digitálně i fyzicky zpětně kompatibilní

Zdroj: Nintendo
12. 2. 2024

Ačkoliv zaručených zpráv a nejrůznějších odhadů na konto nové konzole od Nintenda přichází z internetu každý týden několik, během víkendu se přeci jen sešly dvě poměrně zajímavé zprávy, které můžeme po nějakém čase opět prohnat i přes naší novinkovou sekci. První pochází od agentury Reuters (přes VGC), resp. jejích kontaktů v Nvidii, a týká se čipu budoucí konzole. Druhá pak od brazilského magazínu Universo Nintendo (přes Nintendo Everything), který tvrdí, že nová konzole bude zpětně kompatibilní pro digitální i fyzické kopie her ze Switche, navíc s možností je nějakým způsobem vylepšit.

Začneme-li informacemi od Reuters, zpráva se v obecné rovině zaměřovala na budování nové obchodní větve, kde budou vznikat čipy pro společnosti využívající cloud computing nebo umělou inteligenci. Reuters nicméně uvádí, že jeho zdroje potvrdily i setrvalý nebo dokonce narůstající zájem Nvidie promlouvat také do automobilového a videoherního odvětví, kde by se chtěla společnost zapojit do rostoucího trhu se specificky vytvořenými čipy v další generaci Xboxu a PlayStationu. Zmíněn je ale nakonec i Switch, který využívá čip Tegra X1 a přichází i avizovaná poznámka, že i nová konzole od Nintenda – přímý nástupce Switche – bude čip Nvidie využívat. Jak ale Reuters uvádí, Nintendo zprávu odmítlo komentovat a nezbývá proto než čekat, jaké specifikace nové konzole budou. Magazín VGC, který o zprávě informoval mezi prvními, pak pouze doplňuje, že se spekuluje o dalším vysílání Nintendo Directu ještě v průběhu února, nepůjde však s největší pravděpodobností o odhalení nové konzole, ale o další vydání Directu zaměřeného na obsah od third party partnerů.

Zpětná kompatibilita

Druhá spekulace od zmiňovaného magazínu Nintendo Futuro je ještě o chlup zajímavější, byť se o zpětné kompatibilitě mluvilo už dříve. Ne nutně na úrovni spekulací, ale právě odhadů, podle kterých by bylo Nintendo vysloveně proti sobě, aby zpětnou kompatibilitu s tituly z původního Switche do vlastností nové konzole nezahrnulo. Už jen proto, že se Switch blíží k nejvyšším patrům historické tabulky nejprodávanějších konzolí v historii. Patrně i proto se magazín, který mimochodem sdílel v minulosti přesné informace o Directech a přišel ještě před oficiálním odhalením s názvem hry Sonic x Shadow Generations, zmiňuje o možnosti zahrát si na nové konzoli starší tituly, a to jak v digitální, tak fyzické podobě. To by znamenalo, že aktuální cartridge zůstanou zachovány, jen patrně dojde ke zvýšení jejích kapacit v závislosti na rostoucí datovou velikost her. Nintendo Futuro pak doplňuje, že by odhalení nové konzole od Nintenda mělo připadnout na březen a rovněž láká na výše uvedený „partnerský“ Direct, který by měl proběhnout v únoru.

Nahlásit chybu v článku

5

Napsat komentář

Další články
Nahoru