Switch pomalu útočí na nejprodávanější konzoli všech dob

Switch pomalu útočí na nejprodávanější konzoli všech dob

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom slaví 20 milionů prodaných kopií

Zdroj: Nintendo
6. 2. 2024

Společnost Nintendo se opět pochlubila svými výsledky za poslední čtvrtletí. Pokud jde o prodeje, Switch už má na kontě skoro 140 milionů prodaných konzolí. S tímto počtem se momentálně nachází na třetí místě žebříčku absolutně nejprodávanějších herních konzolí a handheldů všech dob. A je vysoce pravděpodobné, že v dohledné době pokoří vlastní Nintendo DS na druhém místě. Tento kapesní systém prodal 154 milionů kousků. Hitparádě pak dál vládne PlayStation 2 od Sony s více než 155 miliony prodaných konzolí, ale to už je jen kousek. Switch tak má zjevně potenciál stát se nejprodávanějším herním systémem vůbec. To už se mimochodem Nintendu se Switchem povedlo alespoň v domácím Japonsku.

Pokud jde o 10 nejprodávanějších her pro Switch, Nintendo tu zcela dominuje. Na první místě dál trůní Mario Kart 8 Deluxe, který už má přes 60 milionů prodaných kopií. Na druhém místě je Animal Crossing: New Horizons s necelými 45 miliony a třetí je Super Smash Bros. Ultimate s víc než 33 miliony. Jestliže vás zajímá, jak jsou na tom čerstvější tituly, třeba The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom z loňského května už má na kontě přes 20 milionů kopií. To dokazuje, že se dobře prodávají i nové hity. Ještě novější Super Mario Bros. Wonder, který vyšel v říjnu, pak prodal už 12 milionů her.

To vše se samozřejmě děje ve světle mnoha sílících spekulací, že oznámení nové konzole od Nintenda už je na spadnutí. Ačkoli na letošní rok poukazuje mnoho nepřímých indicií, výrobce se přirozeně dál tváří, jako by se jej nějaké next-gen plány vůbec netýkaly. A tak se sluší připomenout, s čím oficiálně počítá pro nadcházející měsíce. Už tento měsíc vyjde remake Mario vs. Donkey Kong. V březnu pak dorazí Princess Peach: Showtime! a v létě Luigi’s Mansion 2 HD. Remake Paper Mario: The Thousand-Year Door má také vyjít někdy letos. Stále vyhlížíme rovněž Metroid Prime 4, který byl oznámen už na E3 2017. Nebo už bude debutovat na novém systému? I takové náznaky tu jsou. Případně může jít o cross-gen titul, který se objeví na dosluhující i nové konzoli. S takovým krokem už má Nintendo zkušenost. Podobné to bylo třeba v případě her The Legend of Zelda: Breath of the Wild (Wii U + Switch) a The Legend of Zelda: Twilight Princess (GameCube + Wii).

Zdá se vám to málo? Shodou okolností už se spekuluje také o novém Nintendo Directu, který by mohl připadat na příští týden.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru