Suicide Squad: Kill the Justice League, Warner Bros. Interactive Entertainment, Suicide Squad se znovu představuje v dlouhé ukázce

Suicide Squad se znovu představuje v dlouhé ukázce

Hratelnost doznala změn, ale live service zůstává. Víme, jak se padouši vyrovnají hrdinům

Zdroj: Rocksteady
16. 11. 2023

Vývojáři z Rocksteady si udělali jméno s Batmanem a s oceňovanou arkhamskou trilogií, ovšem se Sebevražedným oddílem na opačné straně zákona se poněkud trápili. Hra byla odložena už v roce 2022 a nakonec měla vyjít letos v květnu, když se však ukázala na začátku roku na State of Play coby zlatý hřeb večera, hráči se nedrželi zpátky a nešetřili kritikou. To nakonec vedlo k odkladu až na příští rok a vývojáři se pustili do práce, aby hráčům vyšli vstříc. Nové datum vydání se přibližuje, tudíž je nejvyšší čas, aby nás Rocksteady začalo se hrou znovu postupně seznamovat. Poprvé tak učinilo právě včera, kdy představilo první nový pohled na Suicide Squad: Kill the Justice League.

Vývojáři v téměř 20minutovém videu a zároveň prvním díle série vývojářského deníku Suicide Squad Insider promluvili o hře a jejích přednostech, ale především ukázali, kam se hra za necelý rok dostala. Ukázka zachycuje misi ze začátku hry, kdy se Harley Quinn, King Shark, Captain Boomerang a Deadshot vypraví do Hall of Justice, kde se zmocní hardwaru a vybavení, které jim bude velice nápomocno. V tomto příběhu je Suicide Squad poslední obrannou linií a vlastně i nadějí, jelikož nikdo jiný už nezbyl. Metropolis napadl Brainiac, řadu obyvatel zabil a další posedl, což se však týká i slavné Ligy spravedlnosti. Zastavit to všechno tedy musí někdo jiný. K poražení Justice League však budou potřebovat mnohem víc, jak ukazuje střet s Flashem a Green Lanternem. Postačit by snad měly zbraně a výbava od Penguina, který ve svém obchodě v Metropolis nabízí vskutku všestranný arzenál. To, co se Oddílu dostane do rukou, má každopádně ve výsledku velký vliv i na samotnou hratelnost.

Vývojáři v deníčku důrazně zmínili vertikální design a rozhodně nešetřili ukázkami, co přesně tím mají na mysli. V ukázce můžeme dobře vidět, jak se Harley a později i další prohánějí městem ve výškách sem a tam, což je poté vidět i v boji. Každý padouch se má navíc pyšnit unikátním stylem. Umožňuje jim to právě nová výbava, která jim rovněž má pomoci srovnat síly s Ligou i Brainiacem, neboť zrovna tito padouši sami o sobě žádnými zázračnými schopnostmi nedisponují, tedy až na King Sharka. Harley Quinn se zmocnila Batmanovy Grapnel Gun a Bat-Dronu, Deadshot ukradl a vylepšil Gizmův jetpack a Boomerang získal Speed Force Gauntlet od Dr. Sivany, což pozorní fanoušci vytušili už dříve. A King Shark si vystačí sám se sebou, respektive se svými nadlidskými schopnosti a silou. Jiná výbava schopnějších superhrdinů samozřejmě dovede i další kousky, ale toto pro začátek stačí, aby se mohl Oddíl obratně pohybovat městem, o němž vývojáři navíc prohlásili, že je dvakrát větší než Gotham, a tak bude rozhodně co objevovat.

Hra byla v minulosti kritizována za live service prvky a řada fanoušků si přála čistě příběhový zážitek podobně jako u Batmana. Mnozí si proto od úprav představovali i zbavení se tohoto modelu, ovšem už dřívější zprávy tvrdily, že na to nedojde. Ačkoli se první epizoda vývojářského deníku soustředila především na příběh a společně s ním i na samotný průchod hrou a hratelnost, oznámení chystaných edic dokazuje, že Warner Bros. skutečně plány nezměnilo. Standardní edice bude stát 70 dolarů a za předobjednávku hráči obdrží klasické outfity, na PlayStation 5 pak exkluzivně i rogue outfity. Deluxe edice vyjde na 100 dolarů a nabídne další outfity nebo zbraně, ale také jeden battle pass token, který bude možné směnit za prémiový přístup k battle passu. K již zmíněnému předobjednávkovému bonusu se pak přidává včasný přístup do hry o 72 hodin dříve. Vývojáři posléze ještě v tiskové zprávě potvrdili, že i majitelé standardní edice mohou očekávat přístup k obsahu vydaném po vydání, a příjemné je, že jeho část bude i zdarma. Týká se to sezónních updatů a postav, které rozšíří příběh novými misemi a předměty, takže se začíná zdát, že mikrotransakce budou skutečně navázané jen na kosmetické předměty a speciality, které nevstupují do příběhu a herních možností.

Dá se předpokládat, že o battle passu se dozvíme v nadcházejících videích, nicméně už nyní známé hardwarové nároky. Minimální zahrnují procesory Intel i5-8400 nebo AMD Ryzen 5 1600 a grafické karty Nvidia GTX 1070 či AMD Radeon RX Vega 56. Doporučené jsou pak procesory Intel i7-10700K nebo AMD Ryzen 7 5800 X3D a karty Nvidia RTX 2080 či AMD RX 6800-XT. V obou případech pak platí 16 GB RAM a hra by si z našeho SSD měla ukousnout přibližně 65 GB. Ohlasy jsou zatím podstatně pozitivnější než na začátku roku a podle mnohých by hra nakonec mohla příjemně překvapit, ale nadále se někteří obávají právě live service modelu a mikrotransakcí, s nimiž má celkově Warner Bros. podle generálního ředitele Davida Zaslava velké plány. Tak uvidíme, co vývojáři ukáží a řeknou příště.

Vydání Suicide Squad: Kill the Justice League je naplánováno na 2. února 2024 a míří na PC, PlayStation 5 a Xbox Series.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru