Lollipop Chainsaw RePOP, Suda a Gunn nemají s remakem Lollipop Chainsaw nic společného

Suda ani Gunn remake Lollipop Chainsaw nedělají

O nové verzi se dozvěděli teprve nedávno. Panují nejasnosti ohledně autorství původní hry

Zdroj: Grasshopper Manufacture
7. 7. 2022

Když jsme naposledy psali o remaku Lollipop Chainsaw, uváděli jsme, že se z dostupných informací zdá, že se na nové verzi nijak nepodílí původní autoři Suda51 a scenárista James Gunn (režisér Strážců Galaxie), kteří si nedávno připomněli 10. výročí hry na Twitteru. Teď už to můžeme konstatovat s jistotou. Oba prohlásili, že s remakem nemají nic společného.

Gunn uvedl, že remake ani nepodporuje, ani ho neodsuzuje, protože o něm jednoduše nic neví.

James Gunn nejprve na Twitteru reagoval na jeden z článků s tím, že ani on ani Suda se momentálně na projektu nepodílí. “Slyšel jsem o tom poprvé od Sudy před několika týdny”, vysvětlil Gunn. Pak dodal, že remake ani nepodporuje, ani ho neodsuzuje, protože o něm jednoduše nic neví. Považoval ale podle svých slov za důležité vyjasnit, že jeho ani Sudu nikdo kvůli novince neoslovil, když už se zmiňují jejich jména.

Poté se ozval i Goiči Suda a také na Twitteru zdůraznil, že ani jeden z nich není do projektu zapojen. Jeho studio Grasshopper Manufacture nemá s novou verzí nic společného. Samozřejmě nevíme, co si o remaku ve skutečnosti myslí a zda jsou vztahy mezi všemi zapojenými stranami korektní. Fanoušky totiž překvapilo, když v oficiálním oznámení nové verze Jošimi Jasuda naznačil, že ve skutečnosti to byl on, kdo projekt reálně vedl. Hlavní autorství přitom bylo až dosud hráči i závěrečnými titulky připisováno Sudovi.

Ozvala se i původně dabérka

Jasuda napsal, že Suda51 byl v době vývoje Lollipop Chainsaw velmi vytížen jinými projekty. Nakonec podle svých slov u titulu Jasuda figuroval nejen jako producent, ale také jako director. Vytvořil společný vývojový tým složený z lidí ze studia Grasshopper Manufacture a Kadokawa Games a přímo dohlížel na celý projekt. Suda měl podle něj na starost herní design a celkovou vizi.

Aby byl výčet kompletní, musí na tomto místě zaznít také informace, že na tweet Gunna zareagovala také herečka Tara Strong, která propůjčila hlas hlavní hrdince hry v anglické verzi. Ani ona není do remaku zapojena. Ale to může mít dvě racionální vysvětlení. Buď autoři použijí původní dabing, anebo ještě herce nepotřebují.

Více podrobností po celém remaku najdete v našem starším článku.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru