Lollipop Chainsaw RePOP, Příští rok vyjde remake Lollipop Chainsaw

Příští rok vyjde remake Lollipop Chainsaw

Vývojáři chtějí přijít s realističtější grafikou a musí sáhnout také do licencované muziky

Zdroj: Grasshopper Manufacture
6. 7. 2022

V polovině června jsme psali, že pikantní akce Lollipop Chainsaw po 10 letech hlásí návrat, ale v tu dobu jsme ještě nevěděli, zda půjde o remaster, remake nebo úplně nový díl. Informovali jsme vás, že se značky ujala nová společnost Dragami Games a teď jsme se konečně dočkali podrobností. To podstatné by mělo zaznít hned na začátku. Lollipop Chainsaw se dočká plnohodnotného remaku, který vyjde příští rok. Jošimi Jasuda, který dříve vedl společnost Kadokawa Games (vydavatel Lollipop Chainsaw doma v Japonsku) a figuroval u hry coby výkonný producent, se na Twitteru podělil o další detaily.

Jeden z jeho manažerů navrhl, aby autoři přepsali scénář a aby se o nový postaral filmař James Gunn, což tým s povděkem přijal.

Na původní hře začal podle svých slov pracovat před 14 lety. Vývoj hry odstartoval pouhý měsíc po založení Kadokawa Games, a protože byl Suda51 v té době velmi vytížen vývojem jiných projektů, nakonec u titulu Jasuda figuroval nejen jako producent, ale také jako director. Vytvořil společný vývojový tým složený z lidí ze studia Grasshopper Manufacture a Kadokawa Games a přímo dohlížel na celý projekt. Suda měl podle něj na starost herní design a celkovou vizi.

V lednu 2010 navázali spolupráci s WB Games, kteří se stali vydavatelem hry ve zbytku světa. Jeden z jeho manažerů pak navrhl, aby autoři přepsali scénář a aby se o nový postaral filmař James Gunn, což tým s povděkem přijal. To vše v červnu 2012 vyvrcholilo podle Jasudy vydáním Lollipop Chainsaw. Titul si oblíbili fanoušci po celém světě a prodal přes milion kopií, což není na tak specifickou hru vůbec špatné.

Původní soundtrack byl skvělý a zazněly na něm skupiny jako The Chordettes, Dead or Alive, The Human League nebo The Runaways.

Podle Jasudy ovšem bohužel víc okolností vedlo k tomu, že hráči se dnes nemohou ke hře snadno dostat, ani ji spustit na současných konzolích. Původní vývojáři Lollipop Chainsaw ale na hru nezapomněli a nechtěli ji nechat upadnout v zapomnění, kdy si ji nemohou zahrát ti, kdo chtějí. Proto koupili značku Lollipop Chainsaw od společnosti Kadokawa Games s rozhodli se vytvořit remake. Autoři se spojili také s WB Games, kteří je v tomto snažení rovněž podporují.

Tím ale zajímavé novinky nekončí. Jošimi Jasuda prohlásil, že ačkoli na remaku pracují původní vývojáři originálu, některé jeho prvky budou odlišné. Původní titul měl obsahoval například 15 licencovaných skladeb, ale pro tým je prý naneštěstí obtížné zahrnout celý soundtrack. Vedle několika licencovaných písní tak ve hře zazní také nová hudba. Sluší se připomenout, že původní soundtrack byl skvělý a zazněly na něm skupiny jako The Chordettes, Dead or Alive, The Human League nebo The Runaways.

Kromě původních autorů na ní pracují i noví vývojáři z Dragami Games. Z uvedených informací se zdá, že na remaku se nijak nepodílí Suda51.

Protože mají vývojáři k dispozici výkonnější konzole, chtějí tentokrát podle Jasudy přijít s realističtějším pojetím grafiky, což mě možná trochu znervózňuje, protože právě stylizaci jsem považoval za součást celého kouzla. V každém případě má být opět snazší si Lollipop Chainsaw zahrát, pokud jste si to přáli. Hra by měla vyjít příští rok, slibuje Jošimi Jasuda. Kromě původních autorů na ní pracují i noví vývojáři z Dragami Games. Z uvedených informací se zdá, že na remaku se nijak nepodílí Suda51.

Jak už jsme psali dříve, původní hra nefunguje v režimu zpětné kompatibility na současném Xboxu ani není součástí nabídky nového PlayStation Plus. Na PC nikdy nevyšla a je možné ji hrát jen na původních konzolích. Suda i James Gunn v červnu připomněli 10. výročí na Twitteru. Loni v říjnu jsme shodou okolností psali, že vrátit by se mohla i další hra od studia Grasshopper Manufacture – akce Shadows of the Damned.

Lollipop Chainsaw RePOP, Pikantní akce Lollipop Chainsaw po 10 letech hlásí návrat

Lollipop Chainsaw v kostce

Lollipop Chainsaw patří vedle Shadows of the Damned nebo Killer Is Dead mezi mé oblíbené hry od japonského studia Grasshopper Manufacture. Pikantní hack-and-slash akce pro PS3 a Xbox 360 je příběhem roztleskávačky Juliet, která bojuje se zombíky a dalšími monstry, zatímco se jí u pasu houpe hlava přítele Nicka. Šlo o výsledek spolupráce Goičiho Sudy a režiséra a scenáristy Jamese Gunna. Tahle neprávem opomíjená bláznivá řežba vyšla už přes 10 lety – v červnu 2012.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru