Pikantní akce Lollipop Chainsaw po 10 letech hlásí návrat

Vytvořili ji Suda51 a James Gunn. Není jasné, zda půjde o remaster, remake, či úplně nový díl

Zdroj: Grasshopper Manufacture
15. 6. 2022

Lollipop Chainsaw patří vedle Shadows of the Damned nebo Killer Is Dead mezi mé oblíbené hry studia japonského studia Grasshopper Manufacture. Pikantní hack-and-slash akce pro PS3 a Xbox 360 je příběhem roztleskávačky Juliet, která bojuje se zombíky a dalšími monstry, zatímco se jí u pasu houpe hlava přítele Nicka. Ale mnohem lepší představu si uděláte, když se podíváte přímo na video ze hry. Šlo o výsledek spolupráce Goičiho Sudy a režiséra a scenáristy Jamese Gunna. Nechce se tomu ani věřit, ale tahle neprávem opomíjená bláznivá řežba vyšla už přes 10 lety – v červnu 2012.

A určitě nebude náhoda, že se právě teď mluví o jejím comebacku. Ale hezky popořadě. Titul vydávala na Západě společnost Warner Bros. Interactive Entertainment. Ale doma v Japonsku to byla firma Kadokawa Games. A její bývalý šéf Jošimi Jasuda figuroval u hry také jako výkonný producent. Jasuda teď opustil společnost Kadokawa a oznámil založení nové firmy Dragami Games. A zdá se, že Lollipop Chainsaw si nějak našlo cestu do jejího portfolia. Jasuda napsal na Twitteru, že Lollipop Chainsaw od Dragami Games je zpátky.

Není ovšem v tuto chvíli jasné, co přesně tím myslel. Remaster, remake, nebo dokonce úplně nový díl? Každopádně by šlo o návrat po dlouhé době. Hra totiž nefunguje v režimu zpětné kompatibility na současném Xboxu ani není součástí nabídky nového PlayStation Plus, upozorňuje magazín Video Games Chronicle. Na PC nikdy nevyšla a je možné ji hrát jen na původních konzolích.

Zajímavé také je, že Suda i James Gunn před pár dny připomněli zmíněné 10. výročí na Twitteru. Ani jeden ale nenaznačil, že by se snad značka měla vrátit. Dragami Games měli převzít část lidí z Kadokawa Games a zdá se, že i dědictví v podobě Lollipop Chainsaw. Loni v říjnu jsme shodou okolností psali, že vrátit by se mohla i zmíněná akce Shadows of the Damned.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru