Studio Firefly pracuje na dalším dílu strategie Stronghold

Studio Firefly pracuje na dalším dílu strategie Stronghold

Čeká nás konečně návrat do Evropy? Vývojáři také připomínají MMO Romans: Age of Caesar

Zdroj: Firefly Studios
16. 2. 2022

Není pochyb o tom, že studio Firefly patří ke stálicím herního odvětví. Založeno bylo už v roce 1999, aby jen o pouhé dva roky později přineslo legendární strategii Stronghold, ze které se v průběhu uplynulých 21 let stala silná a hráči oblíbená série. Ne všechny díly a odbočky ale dopadly podle představ fanoušků i vývojářů, což bohužel dokazuje i poslední dosud vydaná hra Stronghold: Warlords. Přijetí bylo vlažné, titul byl hodnocen jen jako mírný nadprůměr a není proto velkým překvapením, že se studio tak trochu ztratilo z radaru mainstreamu. V Londýně se ale stále usilovně pracovalo, a to nejen na rozšířeních pro Warlords, které by bylo neférové nezmínit, ale také na minimálně dvou dalších projektech. Tím jedním je již dříve oznámená a v betaverzi fungující MMORTS Romans: Age of Caesar, tím druhým pak překvapivě úplně nový díl Strongholdu.

Právě o něm poprvé oficiálně mluví ředitel marketingového oddělení a moderátor většiny videí od Firefly Nick Tannahill, byť není nikterak konkrétní. „Všiml jsem si na internetu několika komentářů, ve kterých se nás ptáte na budoucí plány ohledně série Stronghold. Takže vzhledem k tomu, že vždycky máme ve vývoji více projektů, mám pro vás jednu vzrušující zprávu,“ říká Tannahill. Hned vzápětí odhaluje, že samozřejmě pracují na dalším dílu, ale dodává, že se v těchto chvílích teprve pouští do předprodukční fáze a v blízké budoucnosti pro hráče nebude mít žádné další novinky. Ty zahrnují vlastní název, seznam nových prvků, popis základních mechanismů, seznam jednotek, první obrázky, videa a hlavně informace o zasazení. Právě to, kde se bude další Stronghold odehrávat, je totiž pro hráče v tuto chvíli největší otázkou a snaží se vypátrat alespoň něco z náznaků, které Tannahill možná neúmyslně, anebo právě naopak velmi úmyslně poskytl.

Kdo ví, třeba konstelace všech okolností skutečně přinese hru, která se bude opět naplno zabývat správou středověkého hradu, na který nebudete hledět pomocí 3D, nýbrž izometrické kamery.

Pokud se totiž podíváte, jaké knihy před ním leží na stole, pod publikacemi o Číně nebo Vietnamu – zapadající do zasazení Warlords – leží kniha o středověké Evropě. A s přihlédnutím k tomu, že Firefly bude zřejmě chtít hrát s dalším dílem Strongholdu na jistotu, bychom se i my přikláněli k návratu ke kořenům. Že by to mohlo být i přání vývojářů, pak naznačují srdíčka udělená komentářům, kteří tuto eventualitu zmiňují nebo dokonce prosí vývojáře, aby se vrátili k hlavní linii nebo alespoň ke Crusaderu. A kdo ví, třeba konstelace všech okolností skutečně přinese hru, která se bude opět naplno zabývat správou středověkého hradu, na který nebudete hledět pomocí 3D, nýbrž izometrické kamery. I takové komentáře si totiž vysloužily pozornost vývojářů na YouTube a bylo by osvěžující po Warlords a hlavně tolika letech od předchozích dílů – Crusader II vyšel v roce 2014, Stronghold 3 ještě o dva roky dříve – začít zase od začátku.

Co se týče v úvodu zmiňované hře Romans: Age of Caesar, Tannahill se jí věnuje podrobněji, i když vyjádření vnímáme spíš jen jako potvrzení, že hra nikam nezmizela a lidé z Firefly se ji snaží vyvést z aktuální bety. Koncept hry tak zůstává nezměněn, čili vás v případě zájmu čeká budování Říma až v 16 hráčích, kteří sdílí zdroje, budují obchodní cesty a brání města před invazemi barbarů. Hra samozřejmě počítá i s PvP souboji a hlavně ultimativním úkolu pro jednoho hráče – tedy stát se v dané hře císařem a vládnout navzdory všem intrikám a spiknutím. Novinky prý máme očekávat v průběhu roku, přičemž ty nejbližší už jsou za dveřmi – na akci Steam Next Fest, která startuje 21. února, by mělo být k dispozici demo Romans s odlišným obsahem, nežli má zmiňovaná beta. Jak Tannahill upřesnil, hráči by měli dostat přístup do výrazně aktuálnějšího buildu a zjistit, jak bude hra vypadat v době svého vydání.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru