Doom: The Dark Ages (Doom Year Zero), „Středověký“ Doom: The Dark Ages má být brzy představen

"Středověký" Doom: The Dark Ages má být brzy odhalen

Několik důvěryhodných insiderů přináší neoficiální detaily. Hra míří také na PlayStation

Zdroj: ilustrační/id Software
25. 5. 2024

O tom, že se chystá nový Doom, už jsme na Vortexu psali. Poprvé loni v září, kdy se díky úniku materiálů ze soudního sporu Microsoftu a Federální obchodní komise dostaly na veřejnost informace o některých chystaných hrách včetně něčeho s označením Doom Year Zero. A pak znovu před pár dny. To už se mluvilo o tom, že je na spadnutí oznámení nového Dooma a že by hra mohla být představena na akci Xboxu už příští měsíc. Tvrdil to mimo jiné britský Eurogamer a tyto informace doplnila také v tu dobu nově objevená registrovaná obchodní známka IDKFA, o kterou v lednu zažádala společnost ZeniMax Media. Zkratka samozřejmě odkazuje ke slavnému cheatu. Už o týden dřív přitom naznačoval blížící se oznámení nového Dooma rovněž Tom Warren z magazínu The Verge.

Teď se objevila nová várka neoficiálních informací a vypadá to, že se opravdu schyluje k představení dalšího dílu slavné značky. Jako první se tentokrát přihlásil Tom Henderson s článkem na magazínu Insider Gaming a uvedl, že nový Doom bude oznámen na Xbox Games Showcase už 9. června. Projekt měl skutečně nést kódový podtitul Year Zero, ale finální název má být Doom: The Dark Ages. Henderson tvrdí, že hra je ve vývoji přinejmenším čtyři roky a jak už název naznačuje, skutečně by měla být hra inspirovaná středověkem, ať už to v praxi bude vypadat jakkoli. Ale když mohl mít středověkou estetiku Quake… Spekuluje se, že by se mohlo jednat o nějaký druh prequelu.

Tím to ale neskončilo. Později se objevily další neoficiální informace. Doom: The Dark Ages nemá mít konzolovou exkluzivitu pro Xbox a bude dostupný také na PlayStationu 5. Uvedl to na Twitteru NateTheHate. Dává to smysl vzhledem k tomu, že jde o zavedenou značku, i kdyby Microsoft zrovna neexperimentoval s vydáváním her na konkurenční systémy. Naopak se zdá pravděpodobné, že už hra nevyjde na starších systémech, tedy PS4 a Xbox One.

Na tyto zprávy posléze reagoval dobře informovaný novinář Jez Corden v článku magazínu Windows Central a obě informace potvrzuje jako autentické z vlastních zdrojů. Několik lidí mu prý řeklo, že nový Doom bude představen na akci Xboxu. Pracovní název skutečně byl Doom: Year Zero a mělo by se jednat o nějaký druh prequelu. Corden přitom připomíná, že game director Hugo Martin v minulosti zmiňoval, že by si přál Dooma trochu zpomalit, což by mohlo zapadat do tématu.

Klasická multiplatformní hra

Corden také píše, že Doom: The Dark Ages skutečně vyjde kromě PC na Xboxu i PlayStationu. A to zřejmě ve stejnou chvíli. Můžeme se tak na akci dočkat i dalších informací o tom, jak Microsoft vlastně momentálně přemýšlí o svých multiplatformních aktivitách.

Poslední velký díl v sérii – Doom Eternal – vyšel v roce 2020. Můžeme jen doufat, že se skutečně jedná o regulérní pokračování, které vzniká v kancelářích studia id Software.

Nahlásit chybu v článku

9

Napsat komentář

Další články
Nahoru