Age of Wonders 4, Paradox Interactive, Strategie Age of Wonders 4 vyjde už v květnu

Strategie Age of Wonders 4 vyjde už v květnu

Série se vrací do fantasy světa, v novém díle nabídne budování vlastní říše i rozmanité frakce

Zdroj: Paradox Interactive
19. 1. 2023
Název: Age of Wonders 4 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 2. 5. 2023

Série Age of Wonders se skutečně vrací. Společnost Paradox Interactive společně s nizozemským Triumph Studios oznámily 4X strategii Age of Wonders 4 v rámci 40minutové prezentace, nicméně velké oznámení nebylo utajeno až do samého konce a hráči už tušili, co je večer čeká. Nejnovější díl se má vrátit ke kořenům série a žánrem potěšit fanoušky starších „číslovaných dílů“. Navíc ani nebudou muset čekat dlouho na vydání, jelikož Age of Wonders 4 zamíří na PC, PlayStation 5 a Xbox Series X|S již 2. května 2023.

Poslední díl s číslovkou v názvu, tedy Age of Wonders 3, vyšel už téměř před devíti lety, přesněji 31. března 2014. Zatím posledním přírůstkem do série bylo Age of Wonders: Planetfall z roku 2019, které se ovšem odchýlilo od původního fantasy žánru a vrhlo se do světa sci-fi, stále však šlo o 4X taktickou strategii, na jakou jsou hráči zvyklí již od roku 1999, kdy se začal příběh Age of Wonders psát. Na čtyřce vývojáři z Triumph Studios potichu pracovali řadu let, proto je hra v tuto chvíli téměř připravena k vydání.

Samotný oznamovací trailer toho ze hry příliš neukázal, ale mnoho dalších informací se můžeme samozřejmě dozvědět z již zmíněné prezentace nebo z oficiálního popisu. Hráči si budou moci vytvořit vlastní říši a frakci dle svého návrhu, tu ovšem bude nutné nadále rozšiřovat a budovat své nové impérium. To platí i o stoupencích, kteří nejsou omezeni rasou, vzhledem, vlastnostmi ani schopnostmi, ale dokonce se mohou i nadále vyvíjet za pomoci Tomes of Magic. Vše pro potřeby boje a pokroku. Budete radši bojovat po boku kouzelníků, nebo podlých kanibalů?Komu se však nechce experimentovat, stále si může zvolit již předpřipravenou frakci.

Vývojáři díky tomu všemu slibují nekonečný zážitek a stále něco nového. Boje a bitvy neovlivní jen hráčské jednotky a jejich rozmanitost, bude totiž záležet i na rozhodnutích a novému systému událostí, které budou rovněž utvářet svět kolem – vztahy s dalšími frakcemi, nové možnosti, další příběhové kapitoly… Vývojáři toho mají podle všeho ve hře nachystáno ještě mnohem víc, jak pro nováčky, tak pro zaryté fanoušky. Květen není daleko a určitě se do té doby svěří ještě s dalšími detaily.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru