Star Wars Jedi: Survivor, Electronic Arts, Star Wars Jedi: Survivor se dočkal dalšího velkého patche

Star Wars Jedi: Survivor se dočkal dalšího velkého patche

Vývojáři se zaměřili na pády a výkon, na němž budou dál pracovat. Delší odklad byl zavržen

Název: Star Wars Jedi: Survivor Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 28. 4. 2023

Ačkoli se minulý týden vydanému Star Wars Jedi: Survivor daří v recenzích i prodejích, na PC je na tom hra o poznání hůře než na konzolích. To se pochopitelně projevilo i na recenzích hráčů na Steamu a řada z nich si stěžovala na závazné problémy, které jim znemožňují hraní. To ostatně není jediná hra, která má v poslední době na PC problémy, Survivor byl však dokonce po pečlivé analýze Digital Foundry označen jako dosud nejhorší PC port letošního roku. Ve studiu Respawn se nicméně začalo urychleně pracovat na tom, aby tyto problémy vyřešili, přičemž první výsledky jsou už k radosti mnohých znatelné.

Hráči na PC a později i na konzolích již obdrželi první velkou aktualizaci, jež podle EA a řeší kupříkladu problémové pády hry, které často souvisely s přeskakováním filmečků. Došlo též k opravám kolizí, vykreslování, ale také příležitostnému zamrzání při rozhovoru s Domou nebo T-Posu nepřátel ve fotorežimu. Hráči by se nyní neměli zaseknout ani v Chamber of Duality, pokud si hru neuloží a zemřou a ani by jim neměl zmizet Nekko ze stáje. Na konzolích došlo ke zlepšení výkonu a opravě dalších různých pádů, na PC pak zase ke zlepšení výkonu bez ray tracingu. Stejně jako minulý týden, kdy už dokonce před vydáním hry byly slibovány opravy, vývojáři udávají, že nadále pracují na vylepšování výkonu a že další patche hru uvedou do náležitého stavu, především pak na PC. Hráči se tak časem snad dočkají té kvality, jaká jim byla slibována, ale zdá se, že jsou vývojáři na dobré cestě, což se pomalu projevuje i na zlepšujících se hodnoceních na Steamu.

V souvislosti s chybami a problémovým výkonem se samozřejmě nabízí otázka, proč si vývojáři na doladění nevzali více času. Podle Stiga Asmussena datum „testovali“ a nakonec se rozhodli, že šest týdnů navíc jim stačí, či spíš bude muset, a proto se rozhodli hru vydat právě 28. dubna a nijak dal ji už neodsouvat, i když se ta možnost nabízela. Důvodem byly i další nadcházející hry, tedy Redfall a především pak The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom. Ačkoli vývojáři z Respawnu plně nesplnili svůj závazek daný hráčům při oznámení odkladu, tedy že musí vše vyladit, aby hráčům nabídli ten nejlepší možný zážitek, hře se daří i na problémovém PC. Na Steamu šlo dokonce o druhý největší start titulu ze série Star Wars, hned po Lego Star Wars: The Skywalker Saga.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru