Star Wars Jedi: Survivor, Electronic Arts, EA už v předstihu slibuje opravy Star Wars Jedi: Survivor

EA už v předstihu slibuje opravy Star Wars Jedi: Survivor

Hra sice získává vysoké známky, trápí ji však technický stav. Nejhůře jsou na tom hráči na PC

Zdroj: Electronic Arts
27. 4. 2023
Název: Star Wars Jedi: Survivor Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 28. 4. 2023 Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 28. 4. 2023

Už včera odpoledne jsme vám přinesli recenzi na jednu z velmi očekávaných her letošního roku – Star Wars Jedi: Survivor. Petr byl spokojený, udělil titulu vysokou známku 8/10, ale stěžoval si mimo jiné na technický stav, který by ještě bylo zapotřebí odladit. Připomínáme také, že jsme obdrželi k recenzování konzolovou verzi – konkrétně PS5 – kde se technické problémy v takové míře většinou nevyskytují díky možnosti cílit na specifický hardware, i tak jsme si ale nedostatků všimli, a to nezmiňujeme recenze PC verze. Například magazín Game Rant uvedl, že po technické stránce je toho na Star Wars Jedi: Survivor špatně opravdu hodně, hra nekontrolovatelně padala, na některých místech se vytrácely textury a docházelo také k tzv. memory leakům a tudíž i zaplňování pevného disku odkládanými daty. Vývojáři a vydavatel se proto rozhodli už v předstihu informovat, že plánují řadu oprav, včetně velkého patche, který bude uvolněn se zítřejším vydáním hry.

„Calovo nové dobrodružství z předaleké galaxie začíná a my jsme nadšení, že si jej můžete konečně užít,“ napsali zástupci Electronic Arts do příspěvků na sociálních sítích, v nichž ale dále promluvili právě o technickém stavu hry a plánu na jeho zlepšení. „První patch dorazí v den vydání na všechny platformy. V nadcházejících týdnech pak vydáme patche, které opraví chyby, výkon a přidají prvky přístupnosti,“ dodali lidé z EA. Hráči se ale obratem ptají, proč tedy společnost hru vůbec vydávala, když už dopředu věděla o množství chyb a opět se podivují nad současným stavem vývoje her. Někteří rovněž poukazují na zmínku o „týdnech“ nadcházející podpory, což vypadá vcelku výhružně a může se klidně opakovat situace jako v případě The Callisto Protocol nebo The Last of Us Part I na počítačích.

Je tedy otázkou, jak rychle se lidem z Respawnu podaří hru uvést do uspokojivého stavu a nabídnout hráčům nerušený zážitek. Podle množství recenzí, včetně té naší, se ale zdá, že minimálně optimalizace na některých místech, kde výrazně klesá framerate, by mohla zážitku pomoci. Určitě je ale také potřeba vyřešit problém, který se týká obou dostupných obrazových módů na konzolích – tedy režimů výkonu a kvality – protože hra má očividně problém zůstat plynulá i když zvolíte vyšší framerate na úkor grafické bohatosti a kvality. Například Video Games Chronicle proto vybízí k tomu, aby se hráči vlastně ani příliš nepokoušeli hrát v režimu kvality, a to jednoduše kvůli výraznému omezení frekvence snímků v momentech, kdy to nejméně potřebujete. Problematické jsou nicméně už i úvodní sekvence, které tak nedělají hře příliš dobrou vizitku.

Z pohledu recenzentů je nicméně už delší dobu velmi složité odhadnout, co dokáže tzv. day one patch opravit, a co už nikoliv. Součástí celého procesu recenzování bývá zpravidla k dispozici seznam známých chyb, ke kterým je nutné přihlédnout proto, že v době před vydáním nemáme k dispozici finální verzi hry. I proto mnohdy dochází k nesouladu s dojmy či hodnocením a finální podobou hry před tím, než se jí podaří vývojářům dostat na požadovanou úroveň, problém ale bohužel začíná na straně vývojářů.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru