Splinter Cell se vrací… jako rozhlasová hra

Splinter Cell se vrací… jako rozhlasová hra

Vyjde už za pár dní. Sam Fisher a jeho dcera bojují proti nebezpečné technologii

Zdroj: BBC
24. 11. 2022

Série Tom Clancy’s Splinter Cell vychází od roku 2002. Jen před pár dny oslavila 20. výročí. Je tu stále a přitom není. Poslední regulérní díl s podtitulem Blacklisty totiž vyšel už před bezmála dekádou, v roce 2013. Od té doby jsme se dočkali knih, crossoverů, hostování Sama Fishera tam i jinde, od roku 2005 se mluví o filmové adaptaci a před dvěma lety Netflix oznámil animovaný seriál podle této značky. A ano, na cestě je samozřejmě remake prvního dílu.

Možná vám v tom přesto něco chybí. Něco aktuálního, nového, jiného, svěžího… Do Splinter Cellu se pustila i BBC. Ale nebudeme se na něj dívat. Jde o rozhlasovou hru. Jmenuje se Tom Clancy’s Splinter Cell: Firewall a Sam Fisher v ní bude hledat a trénovat další generaci agentů. Do akce se ale hrdina vrátí, když se na scéně zjeví zabiják z jeho vlastní minulosti.

Fisherova dcera Sarah tu spolupracuje se svým otcem ve snaze zastavit technologii, která má schopnost prokousat se jakýmkoli firewallem.

Hlavního protagonistu nebude mluvit Michael Ironside jako ve hrách, ale Andonis Anthony. Jeho dceru Sarah pak Daisy Head. Mezi herci se objeví také Will Poulter, kterého můžete znát z filmů Millerovi na tripu a Slunovrat, interaktivního příběhu Black Mirror: Bandersnatch nebo hry The Dark Pictures Anhology: Little Hope. Poulter prohlásil, že doufá, že si fanoušci novinku užijí, protože obsahuje všechno napětí a akci, jak je pro sérii typické, ale také prvky humoru.

Příběh ale není úplně nový, jak by se mohlo zdát. Firewall vyšel jako kniha už 1. března na Kindle a o dva týdny později jako klasická kniha. Napsal ji James Swallow. Fisherova dcera Sarah tu spolupracuje se svým otcem ve snaze zastavit technologii, která má schopnost prokousat se jakýmkoli firewallem. V aukci se o ni ucházejí všichni zločinci světa, jak si asi dokážete představit. Rozhlasovou adaptaci přichystali Paul Cornell a Sebastian Baczkiewicz.

Splinter Cell: Firewall půjde na pokračování každý pátek na BBC Radio 4 od 2. prosince. Všech osm třicetiminutových epizod má být k dispozici už příští pátek také na BBC Sounds. Zážitek posluchačů se má prohloubit díky podpoře 3D ozvučení.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru