Splinter Cell se vrátí jako seriál od Netflixu

Splinter Cell se vrátí jako seriál od Netflixu

Scénář k novému anime se Samem Fisherem má napsat spoluautor Johna Wicka

Zdroj: Ubisoft/Tom Clancy's Elite Squad
31. 7. 2020

Pokud jde o Prince z Persie nebo Splinter Cell, dokáže Ubisoft své fanoušky bodat jehlou pod nehet s podobnou důsledností jako Konami. Nekonečné čekání na plnohodnotný návrat Sama Fishera nám má zkrátit nejen mobilní hra Tom Clancy’s Elite Squad, ale také nově oznámený animovaný seriál od Netflixu. Informaci o něm přinesl jako první magazín Variety a následně ji potvrdili i zástupci Ubisoftu. Na adaptaci se podílí scénárista série John Wick Derek Kolstad.

Domluvené jsou dvě sezóny a 16 epizod. Má jít o anime. Zatím ale není jasné, kdo bude seriál produkovat. A víc bohužel o novince nevíme. Samotný Derek Kolstad přitom už dříve oznámil, že se podílí také na dalších adaptacích videoher. Má napsat scénář pro film podle Just Cause nebo seriál podle Hitmana. Podílet by se měl i na televizních seriálech My Friend Pedro a Bendy and the Ink Machine.

Na film Splinter Cell čekáme už 15 let

Netflix pak našel v herních námětech velké zalíbení. Na anime stylizaci vsadil třeba seriál podle Castlevanie. V přípravě jsou Resident Evil, Cuphead nebo Dragon’s Dogma. A úspěch slaví i se seriálem podle Zaklínače, což pravda není původně hra, ale CD Projekt popularizaci značky velmi pomohl.

Dlouhá léta už je “v přípravě” také filmová adaptace Splinter Cellu. Mluvit se o ní začalo už v roce 2005 a Sama Fishera si měl střihnout Tom Hardy. Jeho mladší verzi, což nakonec ani nemusí platit, pokud se bude předprodukce nadále protahovat. Scénář se totiž opakovaně přepisoval a měnil se i autorský tým. Přes mnohé sliby jsme o snímku pořádně neslyšeli už tři roky.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru