Marvel’s Spider-Man 2, Sony Interactive Entertainment, Spider-Man 2 je singleplayer, opakuje Insomniac

Spider-Man 2 je singleplayer, opakuje Insomniac

Představitel Milese Moralese naznačoval kooperaci a další prvky, studio zareagovalo

Zdroj: Sony
23. 5. 2023
Název: Marvel’s Spider-Man 2 Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: Datum vydání: 20. 10. 2023

Už zítra večer nás čeká prezentace PlayStation Showcase, kde se téměř jistě ukáže i Spider-Man 2. Ačkoliv by hra měla vyjít už na podzim, moc toho o ní nevíme a ani jsme z ní příliš neviděli. To se snad změní právě se zítřejším přenosem, už během včerejšího dne se však začaly šířit zvěsti o kooperaci, coby novém prvku, který by mohl titul zahrnovat. I když je původ této informace už dosti zastaralý, krátkou chvíli před prezentací se někteří začali domnívat, že by mohla jít o jednu z chystaných novinek. Studio Insomniac Games už nicméně stihlo zareagovat a zopakovat svá dřívější slova.

Zprávy o kooperaci a dalších možných nových možnostech ve Spider-Manovi 2 se objevily včera na Redditu r/GamingLeaksAndRumours, odkud se začaly šířit a přebírala je nejrůznější herní média. Zdrojem je sám herec Nadji Jeter, jenž hraje Milese Moralese, a jeho zmínky o hře zahrnovaly i další symbionty, vývoj Milesovy postavy nebo různé vychytávky s pavučinami. Zmínil to však už před drahnou dobou, a to během svého panelu na conu SacAnime Summer 2022, kde byl v září 2022 hostem. Mluvil zejména o Spider-Manovi, ale odpovídal i na otázky ohledně hraní, videoher, herectví své další významné roli, kterou byl Sam v The Last of Us. Záznam je k dispozici na YouTube, ale ani v tomto případě se nejedná o úplnou novinku, neboť byl nahrán již v únoru. Jedna z otázek z publika se týkala právě kooperace a zda ji pokračování bude nabídne, na což Jeter odpověděl: „Nevím, jestli to bylo oznámeno, nebo ne, ale myslím, že ano.“ I když bylo video dlouho přehlíželo, nyní si tuto odpověď mnozí vyložili jako potvrzení.

Studio Insomniac Games již při oznámení během PlayStation Showcase v září 2021 uvedlo, že ačkoliv hra vypráví příběh dvou hrdinů, bude obsahovat pouze singleplayer a kooperace nebude součástí. To bylo pro některé hráče zklamáním, jelikož se poptávka po nějakém druhu kooperace či multiplayeru objevovala právě už v souvislosti s první hrou. Nálezy v souborech PC verze Spider-Man Remastered, která vyšla loni 12. srpna, nicméně naznačují, že se už tehdy patrně pracovalo na režimu pro více hráčů. I proto někteří začali předpokládat, že by se této funkce mohli dočkat v novém titulu. Ovšem na jeden z dotazů na Twitteru – zda bude Spider-Man 2 kooperační hrou – studio zareagovalo a znovu uvedlo, že jde o singleplayer. Stále by se však dalo doufat, že odpověď není jednoznačná a že by se případný multiplayerový režim nemusel vylučovat s hlavní příběhovou kampaní pro jednoho hráče, pokud by ji pouze doprovodil. Těžko říct, jak si Jeterovu odpověď i reakci studia vykládat, ale faktem je, že co nevidět možná budeme vědět, na čem jsme.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru