Souhrn z PC Gaming Show 2024

Souhrn z PC Gaming Show 2024

Killing Floor 3, Citizen Sleeper 2, předchůdce hry PIVO, strategie ve stylu Mimimi a další

Zdroj: Hammer & Ravens

Nezastavujeme, po Xbox Games Showcase 2024 a následným detailním pohledem na Call of Duty: Black Ops 6 hned pokračujeme další PC Gaming Show 2024, která navíc slaví své 10. výročí konání. Pořadatelé lákali na 70 her, což rozhodně není málo, otázkou však zůstává, jaká bude dramaturgie a co všechno si z prezentace odneseme. Nicméně jdeme na to, shrňme si zajímavé kousky, které se objevily.

Killing Floor 3

Pořadatelé zmínili, že série Killing Floor a vývojáři ze studia Tripwire Interactive mají na PC Gaming Show poctivou docházku. Dorazili i tentokrát a prezentovali zde nový gameplay trailer plný akce, zběsilého střílení, krve a samozřejmě zombíků. Tuto ukázku doplnil i následný krátký rozhovor a pohled přímo do studia, kde se celé toto řádění rodí, či představení inspirací. Killing Floor 3 vyjde na začátku roku 2025 a míří na PC, PlayStation 5 a Xbox Series.

Ale Abbey

Pokud vyhlížíte hru PIVO od Jiřího Bigase, nemám pro vás zatím dobré zprávy. Pokud vám ale stačí jakákoli hra s pivem, může vás zaujmout hra Ale Abbey, kde můžete sloužit středověkému lidu a zásobovat jej tímto lahodným mokem, které budete ve svém opatství vařit. Hra má vyjít ještě letos na PC.

Sumerian Six

Druhoválečná stealth strategie Sumerian Six má předpoklady k tomu, aby zaujala všechny, kteří mají rádi Commandos nebo smutní po Mimimi Games, tedy autorech Desperados III nebo Shadow Gambit: The Cursed Crew, kteří minulý rok skončili. V Summerian Six se ujmeme velení „Enigma Squad“, partičky podivných hrdinů, kteří se spojili ve snaze zničit Třetí říši. Podivnost je zde k dobru, jelikož to s sebou přináší zajímavou artilerii různých schopností, jichž bude možné využít během toho všeho strategizování. Na hře pracuje studio Artificer, které zatím nestanovilo přesné datum vydání, dle vlastních slov se však jejich práce blíží ke konci.

Flintlock: The Siege of Dawn

Akční open world RPG Flintlock: The Siege of Dawn od autorů Ashen z novozélandského studia A44 Games se ukázalo už před malou chvílí během Xbox Games Showcase a nyní zde máme další trailer. Hra vyjde 18. července a nemíří jen na PC a konzole Xbox, kde bude i dostupný v Game Passu, ale i na PlayStation 4 a PlayStation 5. Od zítřka navíc bude na Steamu dostupné demo. Ve hře se budeme muset postavit bohům a jejich armádám mrtvých, jelikož město Dawn a s ním i celý svět mohou být za chvíli na pokraji zkázy. Hrdinkou je bojovnice koaliční armády Nor Vanek, k níž se připojí záhadný liščí společník Enki. Z hlediska hratelnosti se zde mísí soulslike prvky, rychlý gameplay a dynamický boj, v němž dojde na boj na blízko, ale i hojné využívání střelného prachu.

Fallen Aces

Fallen Aces je first person akce s velice nápaditou hratelností, ale rovněž s pořádně temnou atmosférou, inspirací noirem a komiksovou stylizací a komiksovými vsuvkami. Je to pořádně krvavé, a to i díky mnoha způsobům, jak přistupovat k boji, jelikož zbraní může být opravdu spousta věcí. Klasici mohou popadnout pistoli nebo nůž, ale mnohem zajímavější je se krýt za pánví nebo rozbít láhev od piva. Anebo prostě hoďte po někom krysu. Nemusí to však být jen o boji, jelikož lze přistupovat ke hraní různými způsoby a hra sama nabízí nelineární postup. První epizoda vychází na Steamu už 14. června.

Toads of the Bayou

Banda ropuch vyráží na výpravu proti zlému baronovi Samedimu a jeho silám, aby získaly místo pro život v bažině a nemusely se obávat nebezpečí. Toads of the Bayou je tahová roguelike deckbuildingová hra od studia La Grange, na kterou se můžeme těšit už letos v říjnu.

Still Wakes The Deep

Hororová hra Still Wakes the Deep od studia The Chinese Room je doslova za dveřmi, jelikož vyjde již 18. června na PC skrze Steam a Epic Games Store, Xbox Series i Game Pass a PlayStation 5. Zde se už prezentoval launch trailer, který láká na veškeré děsivé a znepokojivé dění, jež nás už za pár dní čeká. Děj hry se odehrává na ropné plošině uprostřed oceánu, kde se cosi nehezkého stane. A hezké to rozhodně nebude, jak dávaly najevo všechny dosavadní trailery včetně toho posledního.

Copa City

Co takhle zkusit trochu jinou fotbalovou hru, tentokrát z jiného pohledu a ne jako hráč, trenér či manažer? Copa City je fotbalový tycoon, v němž budeme organizovat zápasy a starat se o to, aby šlo o nezapomenutelný sportovní a klidně i kulturní zážitek. Uspořádat takový zápas pochopitelně není jen tak, je potřeba vyřešit mnoho logistických věcí, spolupracovat s policií a zařídit bezpečnost fanoušků, obstarat dopravu nebo přesun týmů. Ve hře se objeví i skutečné týmy včetně FC Bayern Munich, Arsenal F.C. a CR Flamengo, další tři mají být představeny později. Obsažen je též skutečný stadion, konkrétně varšavský PGE Narodowy, další dva též čekají na odhalení. Hra vyjde na PC příští rok.

Citizen Sleeper 2: Starward Vector

Pokračování sci-fi RPG Citizen Sleeper od Jump Over the Age z roku 2022 vyjde zkraje příštího roku, navíc jsme se dočkali ukázky gameplaye, která potvrzuje, že oproti prvnímu dílu půjde o skutečně větší hru. Některé prvky ovšem zůstávají tak, jak byly, například stejný systém házení kostkou.

Screenbound

Screenbound rozhodně zaujme, jelikož jde doslova o hru ve hře a vlastně i zároveň takovou dvojitou hru. Ve hře jsme majiteli kapesní konzole Qboy (Quantum Boy), díky níž se před námi nachází 5D herní svět – kombinace 3D a 2D. Pokud to není z traileru jasné, v této plošinovce ovládáme svou postavu ve 3D světě, ale společně s ní i herní postavičku ve 2D titulu na handheldu, který třímáme v rukou. Veškerý pohyb se zrcadlí, některé úkony pak ovlivňují ten ve druhé dimenzi, a je nutné zapojit hlavu, aby to všechno fungovalo dohromady.

The Crush House

Opět se ukázala i již dříve oznámená hra The Crush House od Nerial (autoři Card Shark), kterou jsme mohli vidět i na prezentaci Devolver Direct, tentokrát zde máme i krátké povídání. V The Crush House se přesuneme do roku 1999 a produkujeme a natáčíme stejnojmennou oblíbenou televizní show. Účastníci mají své požadavky, ale ještě důležitější je udržet si přízeň diváků, přičemž se hodí vytahovat i pochybné a temné věci, navíc nechybí černý humor. The Crush House vychází 9. srpna.

Star Trucker

Vesmírná kamionová hra Star Trucker obdržela datum vydání – 3. září 2024. Hra vychází na PC a Xbox Series, bude dostupná i v rámci Game Passu.

Fumes

Fumes je retro závodní akční hra se spoustou různých retro autíček, retro atmosférou a samozřejmě i retro hratelností. A se zbraněmi, střílením a bojováním! Vývojáři doslova lákají na hru jako za starých časů, bez jakýchkoli kravin, kdy zkrátka stačilo sednout do auta, obklopit se zbraněmi a vydat se brázdit nehostinnou pustinou. Vlastní vozidlo je možné všelijak přizpůsobovat díky dílům, které je možné získávat porážením bossů, fyzika a jízdní model jsou inspirovány starými rally hrami a soundtrack má lákat k nekonečnému bloumání a vyjížďkám.

Reka

Core Keeper

Sulfur

Stormgate

No More Room in Hell 2

Striden

Deathsprint 66

Crescent County

Escape From Tarkov

Generation Exile

Rise of the Golden Idol

Steel Seed

Seznam všech prezentovaných her

Among The Wild, Star Birds, Streets of Rogue 2, Southfield, Mars Tactics, All Systems Dance, Streets of Fortuna, Tempopo, PC Game Pass Trailer, Last Moon, I Am Your Beast, Cataclismo, Level Zero: Extraction, Battle Aces, Demonschool, Unrailed 2: Back on Track, Unbeatable, Odinfall, Drug Dealer Simulator 2, The Deadly Path, Lorn Vale, Indie.io Montage, Cat Quest III, Go-Go Town!, Lok Digital, Splodey, Wander Stars, Space Station 14, Hotel Galactic, 83, Mullet Madjack, Phantom Line, Tactical Breach Wizards, Into The Dead, Grit and Valor, Every Day We Fight, Tales of Sekiyu, Islands of the Wind, Airframe Ultra, Stormforge, Windblown, Gunboat God, Worship, Aloft

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru