Souhrn z PC Gaming Show

Souhrn z PC Gaming Show

Half-Life Alyx: Levitation, System Shock, The Alter, The Invincible i Arma: Reforger

Zdroj: koláž/Vortex

Další z očekávaných prezentací je tu. Zástup více než čtyř desítek her by měl mít dle předchozích informací i českou stopu, a to tým Bohemia Interactive, který slibuje něco říci o sérii Arma. Nenechte si ujít další textový souhrn.

Arma 4

Velký prostor na akci dostalo i české studio Bohemia Interactive. O budoucnosti série Arma, kterou má představovat Arma 4, i současnosti s Armou Reforger a novým enginem Enfusion pohovořili Marek Španěl, Ivan Buchta a Ján Dušek. Přiznávají, že bylo těžké zahodit věci, jež doteď vytvořili, nebylo však možné, aby nadále přizpůsobovali staré technologie stále novějším standardům. Jsou však rádi, že hráči oceňují práci, kterou odvedli a co ukázali na Reforgeru. Uvědomili si, jak moc hráči a fanoušci holdují modování hry, a současně že není vhodné, aby hráči bojovali s ovládáním jako doposud, to by měla nová Arma též změnit. Rozhovor se krátce stočil i k dění na Ukrajině, načež vývojáři připomněli, že Arma (potažmo Operace Flashpoint) byla vždy protiválečnou hrou a poukázali na loňské charitativní DLC pro Červený kříž, které dalo dohromady 155,783 dolarů.

Half-Life Alyx: Levitation

Předem avizovaná ukázka dlouhých gameplay záběrů z modifikace Levitation pro Half-Life: Alyx byla příjemným překvapením na závěr PC Gaming Show 2022. Levitation má do povedeného VR dobrodružství přinést dalších 5 hodin zážitku a vyjít má ve třetím čtvrtletí letošního roku. A jak můžete vidět v náhledu níže, možná dorazí i tajemný G-Man.

System Shock

Jednou z ukázek zveřejněných na PC Gaming Show byla i nová upoutávka na remake System Shocku, který vzniká v týmu Nightdive Studios. Trailer ukazuje od všeho trochu a kromě prostřihů z akce, průzkumu i z řešení hádanek jsme měli možnost slyšet také samotného Warena Spectora. Ten si pochvaloval technologický pokrok dnešního hardwaru a možností, jež vývojářům nové technologie propůjčují. Zároveň ale také tak trochu varoval před tím, že tehdejší vize Shodan se nebezpečně blíží dnešní realitě. Co se ale naneštěstí nepřiblížilo, je oznámení data vydání. System Shock je údajně již nyní hratelný od začátku až do konce, ještě si ale budeme muset chvíli počkat. Remake každopádně dorazí na konzole Xbox a PlayStation a na PC.

The Alters

Vývojáři z 11 bit studios, kteří stojí za oceňovanými hrami This War of Mine nebo Frostpunk, se pustili do další hry, jež nese název Alters. I tato hra se odehrává ve vesmíru, ale na rozdíl od mnoha titulů, které jsme v posledních dnech viděli, se nejedná o sci-fi horor, nýbrž narativní hru s důrazem na rozhodnutí. Hlavním hrdinou je Jan Dolski, jenž je nucen začít vytvářet alternativní kopie sebe sama. Ty jsou pak nazývány “altery”. Každá verze však souvisí právě s určitými rozhodnutími, a proto se jednotlivé verze odlišují. Zatím nám však nebyly představeny žádné bližší detaily o hratelnosti, na ty si budeme muset ještě počkat. Hra vyjde na PC, ale zatím není známo žádné datum.

The Invincible

First Person sci-fi thriller The Invincible se na PC Gaming Show odhalil v pěkné a poměrně dlouhé ukázce. Stylová akce v sobě kombinuje moderní sci-fi s řadou prvků retro. Hlavní hrdinka Yasna bude ve hře prozkoumávat tajuplnou planetu jménem Regis III, kde brzy začne být jasné, že lidstvo nemusí být dominantním druhem. The Invincible vyjde v příštím roce a slibuje kromě hutné atmosféry přinést také zajímavé volby filozofického rázu. Vývoj má na starosti studio Starward Industries, které se inspiruje knihou z roku 1964 a The Invincible vyvíjí pro PC, Xbox Series a pro PlayStation 5.

Scorn

Už na prezentaci Microsoftu jsme se dozvěděli, že Scorn dorazí 21. října na konzole Xbox a na PC a že bude součástí Game Passu. Na prezentaci PC Gaming Show pak došlo k odhalení delších gameplay záběrů z prostředí, ve kterém byste asi nechtěli trávit dovolenou. Biomechanické zařízení kombinující techniku s živým masem dotváří bizarní obraz prostředí, které jako by vypadlo ze skic H. R. Gigera. Za zmínku zde stojí, že jsme mohli vidět střelbu, ale s upozorněním, že Scorn rozhodně není střílečkou a každé ze setkání s nepřáteli je lepší si raději dvakrát rozmyslet.

Immortality

Na akci se ukázal i nový trailer na hru Immortality od Sama Barlowa, tvůrce Her Story nebo Telling Lies. Immortality je, jak už nějaký čas víme, interaktivním filmem, v němž budeme prozkoumávat archivní záznamy a pásky tří fiktivních nikdy uvedených filmů z let 1968 1970 a 1999, v nichž hrála herečka Marissa Marcel, jež se ztratila. Hra samotná má však skrývat mnoho, co trailer neodhalil, což je vzhledem k povaze hry pochopitelné, základním mechanismem je každopádně samotný střih. Hra vyjde na PC a Xbox už 27. července.

Victoria 3

Vydavatelství Paradox Interactive se na PC Gaming Show pochlubilo pokračováním série Victoria. Třetí díl naváže na mechanismy předchozí hry, ale jak už bývá zvykem, vývojáři tentokrát půjdou ještě více do hloubky a snaha o ovládnutí svého okolí bude ještě komplexnější a po grafické stránce také líbivější. Narůstající složitost mechanismů má mít v tomto případě podobu zejména větší nutnosti starat se o menší společenské celky, jež se budou skládat z obyvatel s různými vlastnostmi a preferencemi. Victoria 3 dorazí na PC ještě v tomto roce.

I Am Future

Hra I am Future se krátce ukázala již den předem během Guerrilla Collective 3, kde nabídla drobný vhled do gameplaye. Dnes si pro nás tvůrci pro změnu přichystali i pohledný filmeček. Náš hrdina se omylem ocitne v budoucnosti – v postapokalyptickém světě, v potopeném městě, na střeše budovy. Nebo lépe řečeno, po šesti letech je omylem probuzen z hibernace. Svět budoucnosti je značně rozpadlý, ale přesto pěkně barevný, minimálně ve stylizaci, kterou tvůrci pro hru zvolili. Budova, na níž se probouzíme, se stává naším novým domovem a především základnou. Bude třeba ji vylepšovat, zútulňovat i chránit. K tomu všemu samozřejmě poslouží pozůstatky výdobytků někdejší doby. A co se vůbec s civilizací stalo? Odpověď na to budete moci nalézt ještě letos.

Soulstice

Ačkoli k tomu název dost možná nabádá, Soulstice nemá kráčet ve šlépějích Dark Souls a další soulslike her. Ve skutečnosti tvůrci hru přirovnávají spíše k sérii Devil May Cry, což nasvědčuje i uvedený trailer, bojový systém a hratelnost hry jsou zkrátka hack’n’slash. I na příběh, který sleduje hrdinku Briar, má být kladen velký důraz. Soulstice vyjde 20. září na PC, PlayStation 5 a Xbox Series X|S, navíc je možné se přihlásit do PC testů.

Rotwood

Líbilo se vám Don’t Starve? Pak by vás mohla zaujmout i hra Rotwood, za kterou rovněž stojí studio Klei Entertainment. Rotwood je krásná kreslená hach’n’slash kooperativní záležitost plná úderů, ale i kouzel. Našimi bojovníky zde jsou antropomorfní zvířata. Pro hru je plánován předběžný přístup, nicméně nebylo přesně řečeno, kdy to bude.

Nitro Kid

Osmdesátky barevné, veselé a velmi akční. To je vize, kterou vídáme v mnoha titulech a ani Nitro Kid nebude jiný. V této karetní hře budou hráči v alternativní vizi Ameriky 80. let skládat balíčky karet tak, aby v následujících soubojích byli vždy ve výhodě. Datum vydání ještě neznáme, už nyní si ale můžete na Steamu vyzkoušet demoverzi hry.

Deliver Us Mars

Pokračování Deliver Us Moon z roku 2018 nás, jak už název napovídá, vezme na Mars. Tam sice už začala kolonizace, přesto jsme sami a vše je opuštěné, nikdo nás nečeká. Tedy až na spoustu hádanek a různé bytosti, které lze na planetě potkat. V každém případě je potřeba postavit plošinu a vrhnout se do práce. Mise na Mars započne 27. září 2022 na Steamu a Epicu.

Outriders Worldslayer

Polské studio People Can Fly láká na expanzi Worldslayer pro akci Outriders. Rozšíření vyjde 30. června na PC, konzolích, GeForce Now i Stadii. Prozkoumáme ještě víc svět Enoch a do boje buď vezmeme svou existující postavu, anebo si můžeme vytvořit a rychle vylevelovat novou díky boostu na level 30. Autoři klasicky lákají na nové zbraně i výbavu, ale také novou obtížnost.

Stormgate

Premiéru hry Stormgate jsme mohli vidět již na Summer Game Festu. Jedná se o real-time strategii od týmu Frost Giant Studios, ve kterém pracuje několik veteránů ze studia Blizzard Entertainment, kteří mají zkušenosti s tituly StarCraft II nebo Warcraft III. Jejich novinka slibuje přinést strhující příběh, v němž se bude prolínat fantasy svět s prvky sci-fi. Ochutnávka bude ve formě betaverze dostupná příští rok, plná verze by pak měla být free to play a zatím míří pouze na PC.

Killing Floor 2 – Tidal Terror

Tactical Breach Wizards

Deceive Inc.

Endless Dungeon

Chivalry 2

F1 Manager 2022

Flintlock: The Siege of Dawn

Mahokenshi

Potion Craft: Alchemist Simulator

Jurassic World Evolution 2

Great Houses of Calderia

Shiro Games

Demonschool

Nivalis

Falling Frontier

Agent 64: Spies Never Die

Warhammer 40K: Space Marine 2

Super People

The Constructors

Frozen Flame

Laysara: Summit Kingdom

Backfirewall

New Blood Interactive

Them’s Fightin‘ Herds

Farthest Frontier

Norland

Crossfire: Legion

Synergy

Icarus

 

Nahlásit chybu v článku

6

Napsat komentář

Další články
Nahoru