Souhrn z Xbox & Bethesda Games Showcase 2022

Souhrn z Xbox & Bethesda Games Showcase 2022

Starfield, Forza Motorsport, Diablo IV, Redfall, Scorn a nový obsah pro Flight Simulator

Zdroj: koláž/Vortex

Velká akce Microsoftu měla být zlatým hřebem letošního Summer Game Festu a prezentace rozhodně nezklamala. Zástupci Xboxu se příliš neobtěžovali cokoliv říkat nad rámec trailerů a ukázek, takže jsme mohli sledovat celou řadu zajímavých titulů, od těch největších, až po nadějné nezávislé kousky. Jen namátkou tak můžeme vypíchnout Forzu Motorsport, Starfield, Scorn, Diablo IV, Microsoft Flight Simulator, Redfall nebo A Plague Tale: Requiem. A samozřejmě nesmíme zapomenout na moment, kdy Phil Spencer přerušil tok trailerů, aby vyzdvihl umění japonských vývojářů, představil Personu 3, 4 a 5 pro Xbox a následně nechal promluvit Hidea Kodžimu, který potvrdil vývoj cloudového projektu, o kterém se spekulovalo už dřív. Tolik patrně k očekávané dávce v podobě Overdose, byť na konkrétní zmínku nedošlo. Více už najdete v záznamu celé akce nebo v našem textovém souhrnu níže.

Starfield

Napjaté očekávání je u konce. Přítomnost Starfield na akci Microsoftu a Bethesdy přinesla dvě zásadní věci – Hra vyjde příští rok a k tomu jsme se dočkali i gameplay záběrů. Ty se odehrávají v roce 2330 a přenesou nás na jeden z mnoha podivných světů. Spatřit jsme ve zkratce mohli sběr surovin, základní puzzly i trochu boje, a to vše v opravdu parádní grafice. Vedle toho nás prezentace vedená Toddem Howardem zavedla i do centrálního hubu hry – metropole New Atlantis. Z dalších gameplay prvků jsme měli možnost vidět i budování vlastní báze a dokonce i vesmírných korábů. Navrch jsme se dočkali také náznaků příběhu, ve kterém zjevně půjde o průzkum vesmíru a objevování podstaty naší existence. Obrovský vesmír Starfieldu s neskutečným množstvím více než 1000 planet napříč stovkou hvězdných systémů bude možné prozkoumávat na konzolích Xbox Series a na PC po odkladu z 11. listopadu začátkem příštího roku.

Forza Motorsport

Turn 10 Studios se během prezentace blýskli záběry nové Forzy Motorsport, jež dorazí na konzole Xbox a na PC na jaře příštího roku. Série se vrátí například i na trať do Maple Valley, nově tomu tak ale bude s plně dynamickým počasím a klidně i ve 4K rozlišení. Prezentace hry se zaměřila na technologický pokrok, kterému vévodí systém propracovaného poškození, ray-tracing počítaný v reálném čase, řada dalších dynamických prvků a výrazně propracovanější fyzikální model. To vše slibuje maximální závodní zážitek, který bude k mání již za méně než rok. Samozřejmostí je pak i vstup do Game Pass v den vydání.


Diablo IV

Čtvrté Diablo přidává do hry pátou a poslední třídu, kterou představil v krátkém filmečku. Nekromancer bude schopen využívat schopnost “Book of the Dead”, díky níž mohou po jeho boku stát nemrtví válečníci. Hra navíc podobně jako Overwatch 2 nabídne cross-play napříč všemi platformami, totéž se týká i postupu. Diablo IV vyjde příští rok na PC, PS4, Xbox One a nově i na PS5 a Xbox Series X|S.


Microsoft Flight Simulator – 40th Anniversary

Fanoušci létání se mají opět na co těšit. Francouzské studio Asobo chystá pro Microsoft Flight Simulator další zajímavé novinky. Ke 40. výročí série uvede do hry dlouho očekávané helikoptéry, větroně a také různé významné historické stroje. V traileru jsme viděli třeba Wright Flyer nebo Spirit of St. Louis, s nímž Charles Lindbergh v roce 1927 přeletěl Atlantik. Tyto novinky dorazí do Flight Simulatoru už letos na podzim. A dokonce už nyní je k dispozici stroj Pelican ze série Halo.

Redfall

Studio Arkane hned na úvod představilo pětiminutovou ukázku z hraní ke své kooperativní upírské střílečce Redfall, můžeme se tedy blíže podívat, jaký zážitek si pro hráče se svou hrou připravili. Je možné se vydat na lov upírů sám, ale ještě lepší to má být ve spolupráci s dalšími, neboť upírů k přemožení je zde opravdu mnoho. S tím mají pomoci i schopnosti jednotlivých postav, pochopitelně však dojde na klasiku v podobě stealthu a bezhlavého střílení. Redfall vyjde na začátku příštího roku pro PC a Xbox Series X, současně vstoupí do Game Passu.

Hollow Knight: Silksong

Dalším představeným titulem byla malebná plošinovka Hollow Knight: Silksong. Boj o přežití a lov bude v Silksong nelítostný a slibuje být opravdu hutným zážitkem. Bohužel sice stále ještě nevíme kdy, dozvěděli jsme se však, že akční Hollow Knight: Silksong dorazí v den vydání do služby Game Pass. Hra vyjde na PC a na konzolích Xbox.

A Plague Tale: Requiem

I velice očekávané A Plague Tale: Requiem se dočkalo nového traileru. Hratelnost se opírá o první díl, a to včetně realismu a historické přesnosti, přesto však byli tvůrci nutni někde ustoupit, aby byla hratelnost zábavná. Provance, kde se pokračování odehrává, je příslibem pestřejší palety barev, díky čemuž mohl umělecký tým hru vizuálně zase posunout. Bohužel stále nebylo upřesněno datum vydání, víme jen to, že hra vyjde ke konci letošního roku. Hra zamíří na PC a Xbox Series X|S a není velkým překvapením, že ji najdeme od prvního dne v Game Passu.

Scorn

Biopunkový survival horor Scorn byl jedním z horkých želízek letošní prezentace a hráči se těšili na nějaké nové oznámení. K tomu také nakonec došlo a my se dozvěděli, že dílem H. R. Gigera hojně inspirovaný Scorn vyjde na konzole Xbox Series a na PC již zanedlouho – 21. října a bude součástí platformy Game Pass.

Overwatch 2

Vývojáři z Blizzardu už před několika hodinami potvrdili, že na 16. června chystají velké představení Overwatche 2. Hra to potřebuje jako sůl, protože zatím se vůči prvnímu dílu příliš nevymezila. Nicméně o hře se mluvilo už krátce i během dnešní prezentace Microsoftu a opět došlo na potvrzení úniků od insidera s přezdívkou The Snitch. Overwatch 2 bude skutečně free to play hrou, což je rázem hodně silný argument, proč nad hraním přemýšlet v případě, pokud jste se nechtěli vzdát jedničky. Zároveň v druhé části bloku věnovaném akci od Blizzardu došlo na odhalení dalšího hrdiny, tedy lépe řečeno hrdinky, kterou je Junker Queen – tank s brokovnicí a velkou sekerou. Více se dozvíme příští týden, early access začíná 4. října.

Wo Long: Fallen Dynasty

Před časem studio Team Ninja prohlásilo, že Nioh 3 zatím nemají v plánu. To zřejmě platí i nadále, ale přicházejí s alternativou. Tou má být hra Wo Long: Fallen Dynasty, která nás pro změnu zavede do Číny. Trailer nám představil dynastii Han, kterou sužují démoni, bohužel však nepřišel s žádnou ukázkou gameplaye, proto je zatím těžké soudit, co přesně si na hráče Team Ninja připravil. Jisté však je, že se ujmeme bezejmenného bojovníka, jenž se utká s dalšími bojovníky ovládající čínská bojová umění. Hra vyjde příští rok na PC a Xbox One a Series X|S, a to i prostřednictvím Game Passu.

High on Life

Tvůrce Ricka a Mortyho Justin Roiland oznámil další podivné dobrodružství ze svého pera, tentokrát půjde o hru, a to s názvem High on Life. Jedná se o FPS, jejímž hrdinou je nedávno dostudovaný středoškolák, z něhož se stal nejobávanější lovec odměn ve vesmíru. A proč je nejobávanější? Postavil se mimozemšťanům, kteří se snažili využít lidstvo k výrobě drog. Podobně jako námět je samozřejmě ujetá celá hra. Vše je barevné, zbraně mluví a vše je zkrátka šílené. Hru vyvíjí studio Squanch Games, které Rolaind spoluzakládal, a má vyjít ještě letos.

As Dusk Falls

As Dusk Falls je psychologické drama o kolotoči událostí, jež se v americké Arizoně týkají života dvou rodin. Děj hry se odehrává napříč třiceti lety života a absolvovat je bude možné buďto sólově, anebo s dalšími. Jde o interaktivní drama startující u nepovedené loupeže v roce 1999 a ve kterém budou hráči činit volby, jež mají mít reálný dopad na život zúčastněných postav. As Dusk Falls dorazí 19. července na konzole Xbox One, Series a na PC.

Ark 2

Druhý Ark vyjde až v roce 2023. Ark 2 byl odhalen už před rokem a půl, ale ze hry samotné jsme toho dosud příliš neviděli, navíc bylo její vydání původně avizováno na rok letošní. Dnes uvedený trailer nám umožnil další pohled na příběh a nové postavy (včetně Santiaga, kterého hraje Vin Diesel, pokud si pamatujete oznámení hry), ale co se týče hratelnosti, ta je nám v tuto chvíli stále neznáma. Hra vyjde na PC a Xbox, přesnější datum není.

Minecraft Legends

Minecraft je bezesporu fenoménem a legendou. A právě podtitul Legends náleží novému přírůstku do světa Minecraftu. Minecraft Legends je akční strategická hra, v níž se setkáme i utkáme se všemi, které známe z klasického Minecraftu, naším cílem zde však bude svět Minecraftu sjednotit. S Mojangem na hře pracuje studio Blackbird Interactive a vydání je naplánováno na příští rok na PC a Xbox… Je ještě třeba dodávat, že bude zároveň v Game Passu?

The Last Case of Benedict Fox

Své místo si na “velké” prezentaci našly i menší hry. Jednou takovou je například výtvarně působivá i herně zajímavá metroidvania The Last Case of Benedict Fox v “lovecraftovském” stylu, za níž stojí studio Plot Twist. S Benedictem se vydáme do hlubin gotického sídla, jež je až po střechu plné zla, démonů a příšer. Cosi zlého se však skrývá i v samotném Benedictovi, jelikož má kamaráda démona, jenž se může dostat do myslí nedávno zesnulých. Hra by měla vyjít v první polovině roku 2023 na Steam, Epic a samozřejmě Xbox One a Xbox Series X|S.

Grounded

Tým Obsidian Entertainment si možnost prezentace své rozpracované novinky jménem Grounded nenechal ujít a do vínku streamu přispěl novou upoutávkou. A z té se fanoušci této tak trochu doslova přízemní akce dočkali velmi důležitého oznámení – Grounded bude v plné verzi na Xbox One, PC a na Xbox Series X|S dostupný již toto září.

Cocoon

Jeppe Carlsen, jeden z designérů plošinovek Limbo a Inside, představil svůj další titul – Cocoon. V tom se hráči vydávají prozkoumávat fantastické a vzájemně propojené světy s cílem rozplést záhadu jednoho dalšího herního vesmíru. Cocoon vyjde příští rok na konzolích Xbox One, Xbox Series X|S, Nintendo Switch a na PC.

Pentiment

Pentiment je nové RPG od týmu Obsidian Entertainment. Netradiční grafická stránka vezme hráče do Bavorska 16. století a přenese je do role umělce jménem Andreas Maler. Umělecké bude i vzezření hry, které ze všeho nejvíce připomíná dobové obrazy a scenérie. Vývoj vede Josh Sawyer, který stál například za Pillars of Eternity a Fallout: New Vegas. Pentiment vyjde již tento listopad na konzole Xbox One, Xbox Series a na PC.

Série Persona

Série Persona míří na Xbox. Nebo přesněji řečeno některé její díly – Persona 3 Portable, Persona 4 Golden a Persona 5 Royal. Porty budou určeny jak pro Xbox One a Series X|S, tak pro PC. Persona 3 původně vyšla na PlayStation 2 v roce 2006, pak se ještě podívala na PlayStation Portable. Persona 4 vyšla v roce 2008 kromě PlayStationu 2 i na PlayStation 3, předloni kupodivu i na PC. Persona 5 vyšla původně v roce 2016 na PlayStation 3 a 4, rozšířená verze Royal pak v roce 2019, která byla navíc do minulého měsíce dostupná v balíčku PlayStation Plus pro PlayStation 5. I Personu 5 můžeme najít na Steamu, není to však Royal, nýbrž Persona 5 Strikers. Persona 3 Portable se však mimo PlayStation podívá zcela poprvé. Persona 5 Royal vyjde 21. října, data zbylých dvou her zatím oznámena nebyla.

Riot Games

Ara: History Untold

The Elder Scrolls Online

Fallout 76 – Expeditions: The Pitt

Forza Horizon 5: Hot Wheels

Gunfire Reborn

Lightyear Frontier

Flintlock: The Siege of Dawn

NARAKA: BLADEPOINT

Sea of Thieves

Ereban: Shadow Legacy

Ravenlok

Nahlásit chybu v článku

18

Napsat komentář

Další články
Nahoru