Souhrn z Opening Night Live 2022

Souhrn z Opening Night Live 2022

Dead Island 2, Dune: Awakening, Hogwarts Legacy, Killer Klowns a nový DualSense Edge

Zdroj: Deep Silver

Konečně jsme se dočkali, máme tu další velkou herní akci v podobě Gamescomu, navíc v plnohodnotném režimu. Ten odstartoval velkolepou akcí nazvanou Opening Night Live Geoff Keighley. Byli jsme lákáni na více než 30 titulů, přičemž o některých jsme už samozřejmě věděli dopředu, ale dojít mělo i na zcela nová oznámení. Co nového jsme se tedy dozvěděli a co bylo představeno? Pojďme se na to společně mrknout.

Everywhere

Jako první se ukázala hra Everywhere od nového studia Build a Rocket Boy, které založil někdejší producent a prezident Rockstar North Leslie Benzies. Everywhere má být něčím novým, neotřelým a netradičním, navíc má posunout hranice toho, co je a co znamená hra jako taková. V ulicích Kolína se navíc během dne začala objevovat graffiti s logem hry, proto její dnešní představení nebylo zase tak moc překvapivé. V teaseru jsme mohli vidět řadu prostředí, od futuristicky vyhlížejících měst po nehostinnou pustinu nebo lesy. Teaser končí dosti zmatečně a zatím jen můžeme hádat, co to všechno bude znamenat. Navíc to vypadá, že se jedné z postav zhostil herec Alex Hernandez, jehož můžeme znát jako Lincolna Claye z Mafie 3.

Dune: Awakening

Premiérovou upoutávkou se na pódiu blýsklo open world survival MMO Dune Awakening, ve kterém se hráči na PS5, PC a na konzolích Xbox Series podívají na pouštní planetu Arrakis. Vývojáři slibují sdílený perzistentní svět plný smrtelných nebezpečí, kterým pochopitelně vévodí pouštní červi. Hráči budou moci nasazovat kromě krku také vlastní harvestery a ty poté bude zapotřebí bránit. Vedle toho nebude opomenut ani průzkum a brázdit planetu bude možné po zemi i ve vzduchu. Datum vydání ještě neznáme, vývojáři ovšem lákají na předběžnou betaverzi.

Hogwarts Legacy

Hogwarts Legacy nás sice před pár dny „potěšilo“ odkladem o pár měsíců, ale to nebránilo tomu, aby se hra ukázala dnes večer, přičemž její uvedení si vysloužilo velký potlesk. Mnohé fanoušky určitě potěšil i zcela nový trailer, který nám ukázal temnou stránku hry a černou magii, s níž si určitě není radno zahrávat. Zde však budeme moci, což bezpochyby řada hráčů zvolí, jelikož umění černé magie minimálně podle videa, jehož hrdinou je zmijozelský student Sebastian Sallow, působí nadmíru lákavě. Hra nově vyjde 10. února 2023 na PC a nové a staré konzole, nové datum pro Switch bude upřesněno později.

Dead Island 2

Dočkali jsme se, konečně, snad už doopravdy. Dead Island 2 je skutečností a pokud nepropukne zombie apokalypsa i ve skutečném světě, měla by hra dorazit již velice brzy. Pokračování Dead Island se nechvalně „proslavilo“ dlouhým čekáním a nejistotou, zda hra nakonec přece jen někdy vyjde. Po náznacích, které se začaly objevovat v poslední době, se tak opravdu nakonec stalo. Dead Island 2 se dnes představilo v novém traileru a známe i přesné datum vydání, jež bylo stanoveno na 3. února 2023, přičemž vyjde na PC, Xbox One, Xbox Series X|S, PlayStation 4 a PlayStation 5. Doufejme.


New Tales From the Borderlands

Již dříve jsme měli potvrzeno, že se na Opening Night Live objeví také New Tales from Borderlands, duchovního nástupce předešlé adventurní série, který vzniká přímo v Gearboxu. Novinku na pódiu představil sám Randy Pitchford, který odhalil upoutávku lákající na hru pro celou plejádu platforem. New Tales from Borderlands dorazí na Switch, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series i na PC, a to již 21. října.

Gotham Knights

Fanoušky komiksových hrdinů mohla potěšit upoutávka na akci Gotham Knights, open world akční RPG od týmu Warner Bros Games Montreal. V Gotham Knights se hráči zhostí role jednoho z hrdinů spjatých s postavou Batmana a následně se buďto sami, anebo v doprovodu jedno dalšího, vydají hlídkovat do nebezpečných ulic Gothamu. Gotham Knights vyjde 21. října na konzole PS5, Xbox Series a na PC.

The Lords of the Fallen

Hutné akční RPG Lords of the Fallen bylo jednou z prvních her, jež okatě napodobovala žánr soulsovek a popravdě se jí to i docela podařilo. Úspěch hra měla a v přípravě bylo pokračování, nicméně na Gamescomu představená upoutávka je něčím jiným než klasických sequelem. Po turbulentním vývoji a po výměně studia je The Lords of the Fallen docela novou hrou, která zamíří na počítače a na konzole Xbox Series a PS5. The Lords of the Fallen se má odehrávat tisíc let po originále a nabízet má až pětkrát větší svět, který bude možné prozkoumávat i v kooperačním režimu a který bude rozdělen do dvou paralelních rovin.

High on Life

Bláznivá střílečka High on Life od tvůrců Ricka a Mortyho byla sice též odložena, ale i tu jsme dnes mohli znovu vidět. A bláznivá zůstává samozřejmě i nadále, o čemž svědčí nejen mluvící zbraně, které jsou vlastně celkově živé. Odklad naštěstí není dlouhý a z původního 25. října se stalo 13. prosince letošního roku. Dočkáme se pak na PC a Xbox Series X|S.

Atlas Fallen

Nové akční fantasy RPG Atlas Fallen se představilo zajímavým cinematic trailerem. Atlas Fallen je světem plných nástrah a příšer, s nimiž se utkáme v písečné pustině mezi dunami. Hra má nabídnout příběhovou kampaň pro jednoho hráče nebo v kooperaci. Stojí za ní studio Deck13, které vyvinulo původní Lords of the Fallen, a vydávají ji Focus Entertainment. Hra by měla dorazit příští rok, a to na PC a pouze novou generaci konzolí, tedy na PlayStation 5 a Xbox Series X.

Under the Waves

Tušili jsme, že se ukáže i studio Quantic Dream, a tak se taky stalo. V nové hře Under the Waves se podíváme do podvodního světa a budeme prozkoumávat celé tamní podmořské město a vnášet světlo do temných hlubin. Hru ovšem nevyvíjí přímo Quantic Dream, to zde zastává pouze roli vydavatele, o vývoj se starají francouzští Parallel Studio. Hra míří na PC a konzole nové i staré generace, přičemž by měla vyjít v příštím roce.

Return To Monkey Island

Znovu se ukázal i velkolepý návrat, přesněji řečeno Return to Monkey Island. Nová ukázka navíc kromě dalšího pohledu na hru, kterého se zhostil průvodce Stan, přinesla i datum vydání, a tak již víme, že na návrat na opičí ostrov už nebudeme muset čekat příliš dlouho, jelikož hra vyjde 19. září, tedy již za necelý měsíc, a to na Nintendo Switch a na PC.

Dying Light 2 Stay Human

Po předchozích únicích se ukázalo i DLC ke druhému Dying Light, které nese název Bloody Ties. Jeho příběh se bude odehrávat v nové lokaci, v opeře zvané Carnage Hall, kde se hráči vydají na nové smrtící dobrodružství plné bojů a krvavých výzev. DLC dorazí 13. října.

Killer Klowns From Outer Space: The Game

Jestliže vám název hry Killer Klowns From the Outer Space: The Game zní jako z béčkového hororu z osmdesátek, trefili jste to. Původní předlohou totiž skutečně je akční sci-fi film z osmdesátých let, který je přesně tak ujetý, jak už samotné jméno napovídá. A se hrou to nebude jinak. Na titulu spolupracuje šéf vývoje Friday the 13th: The Game a již to samo o sobě naznačuje, o čem hra vlastně bude. Opět půjde o asymetrickou multiplayerovou akci, v níž se hráči buďto zhostí role přeživších civilistů, anebo se stanou zabijáckými klauny, kterých může být v každém zápase více, maximálně však tři. Novinka dorazí zkraje příštího roku na PC, Xbox One, Xbox Series a na konzole PlayStation 4 a PS5.

Stranded Alien Dawn

Vývojáři titulu Surviving Mars odhalili trailer své novinky jménem Stranded: Alien Dawn, jejíž náplň bude opět zejména o snaze přežít v nehostinném prostředí. Novinka zavede hráče v roli trosečníků na neznámou planetu. Nouze nebude o napětí ani o akci a k vyzkoušení bude tento titul již brzy. Stranded: Alien Dawn dorazí na PC v rámci předběžného přístupu již tento rok v říjnu.

Lies Of P

Souls-like záležitost Lies of P, jež je temnou variací na Pinocchiův příběh, se představila v novém vydatném traileru. Dočkali jsme se pořádné ukázky hratelnosti, přičemž vše rámuje výborná atmosféra. Hra dorazí v příštím roce a víme, že vyjde na PC, PlayStation 4 i PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X|S a navíc bude od prvního dne součástí Game Passu.

Goat Simulator 3

Zástupcem ujetých her je upoutávka na třetí díl šílené arkády Goat Simulator. Ta vyjde na konzolích Xbox Series a na PS5 již 17. listopadu a jak jsme zvyklí, přinese opět obrovskou dávku destrukce, nepochopitelných mechanismů a hlavně neutuchající akce v otevřeném světě.

The Callisto Protocol

Očekávanou hru od studia Striking Distance přivezl na Gamescom sám game director Glen Schofield, aby představil dvě nové a dosud nepříliš probírané záležitosti. Tou první jsou mutace nepřátel, které vás v The Callisto Protocol čekají doslova na každém kroku. Pokud se vám nepodaří dostatečně rychle protivníka zlikvidovat, naroste mu další paže nebo se mu zvětší hlava. Variací má být podle Schofielda opravdu hodně a zdá se, že budou sloužit jako motivace k tomu, abyste byli efektivní. Druhá část ukázky představila momenty, kdy nebude mít hlavní hrdina vše pod kontrolou. Unášen proudem vody ve futuristických kanálech se musí vyhýbat nejrůznějším překážkám, protože pokud ne, skončí rozpůlen obřím ventilátorem. The Callisto Protocol, duchovní nástupce hry Dead Space, vychází na nových konzolích a PC už 2. prosince.

Moving Out 2

Pokud jste se před lety zamilovali do hry Moving Out a chtěli byste nášup, vývojáři z SMG a vydavatelé z Team 17 pro vás mají dobré zprávy. Na příští rok se chystá pokračování s jednoduchým označením Moving Out 2, které přinese další bláznivé úrovně a podpoří vaší nutkavou potřebu přestěhovat se. Hra vedle gaučové kooperace nabídne cross-play multiplayer, ve kterém budou muset hráči přímo spolupracovat na úkolech, které jim hra v jednotlivých levelech zadá. K dispozici budou také portály, díky kterým se vaše stěhovací „crew“ bude moci dostat i s nábytkem na netušená místa a plnit ještě zábavnější výzvy. Hra rovněž přinese asistovaný režim a mnoho prvků přístupnosti, díky kterým si, doufejme, budou moci hru užít i další hráči. Hra míří na celou plejádu platforem – Switch, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series a v neposlední řadě také na PC.

DualSense Edge

Na Opening Night Live byla zastoupena i společnost Sony, nikoliv však prostřednictvím herního oznámení, ale skrze představení nového ovladače pro PlayStation 5. Už nějakou dobu se o něm spekulovalo, až nyní ale víme, že se nový DualSense s páčkami na zadní straně či vyměnitelnými analogy jmenuje Edge. Jak následně uvedli zástupci společnosti, ovladač je „vysoce upravitelný“, pod čímž si máme představit celou řadu prvků, které si budeme moci coby hráči přizpůsobit k vlastním potřebám. Přenastavit si ovládání, uložit je do profilů, zvolit si délku trajektorie stisku triggerů… To je jen špička ledovce. Upravit si můžete polohu zadních páček, zvolit si výšku analogových páček a hlavně – pokud se s analogy něco stane, vyměnit celý modul za náhradní kus. Pomocí jednoduchého mechanismu můžete vyjmout celé uložení levé nebo pravé páčky a namísto opravy celého ovladače koupit jen samotnou páčku. Nad rámec toho pak dostanete speciální opletený USB-C kabel, který má navíc zámeček a jen tak z ovladače nevypadne.

The Outlast Trials

Po delší době se ukázal i nový Outlast, jehož název tentokrát nenese další číslovku, ale podtitul Trials. Jak již víme z dřívějška, jedná se o titul, který nabídne i multiplayer, a tak bude možné překonávat pasti či nástrahy a prožívat veškeré hororové zážitky i s přáteli. Hra navíc v mnohém připomíná sérii Saw, a tak není pochyb o tom, že se bude jednat o pořádnou gore záležitost. Pokud je to něco, co vás láká, vězte, že vývojáři z Red Barrels oznámili uzavřenou betu, která odstartuje 28. října, ale samotné datum vydání zatím oznámeno nebylo.

Sonic Frontiers

Spekulace se potvrdily. Sega oznámila, že hra Sonic Forces dorazí na PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series i Switch 8. listopadu. Základní verze se prodává za 60 dolarů a obsahuje několik pre-order bonusů. Digital Deluxe edice pak stojí 70 dolarů a láká třeba na artbook nebo další boty a rukavice pro Sonica.

Moonbreaker

Pokud jste se těšili na novou hru od autorů Subnauticy a spisovatele Brandona Sandersona, možná přijde malé zklamání. Novinkou je – jak už ostatně bylo avizováno – tahová strategie imitující stolní hru s figurkami. Moonbreaker, jak se titul jmenuje, je ale poměrně šílený a nezdá se, že by chtěl byť jen zdánlivě vyprávět cokoliv vážného. Stylizace skutečně působí jako rozpohybovaná stolní hra, nechybí mnoho bláznivých efektů a určitý nádech XCOMu, zatím je ale příliš brzy dělat jakékoliv závěry. Jednou z deviz hry by měla být propracovaná dílnička, ve které si můžete jednotlivé figurky nabarvit podle svého, což upřímně vypadá opravdu dobře. Bude to ale stačit? To se dozvíme už na konci září, kdy bude na Steamu spuštěn early access.

Homeworld 3

Kanadský tým Blackbird Interactive ukázal nový gameplay trailer ke sci-fi strategii Homeworld 3. Oznámil, že netrpělivě očekávané pokračování vyjde v první polovině příštího roku, což znamená další odklad pro titul, který měl původně vyjít ještě letos.

Honkai: Star Rail

Honkai: Star Rail je tahové RPG ve sci-fi hororovém duchu od čínského studia miHoYo, které rovněž stojí za hitem Genshin Impact. Není tedy divu, že i Honkai zaujme svou výtvarnou stylizací. Datum vydání zatím nebylo oznámeno, ale víme, že hra zamíří kromě PC i na mobilní zařízení.

The Expanse: A Telltale Series

Fanoušci seriálu Expanze, kteří těžce nesli jeho konec, si naštěstí mohli loni na The Game Awards přidat na seznam další věc, na kterou se těšit. Tehdy bylo oznámeno, že se dočkáme dalšího příběhu z tohoto vesmíru. Za hrou navíc stojí uznávané studio Telltale známé pro své adventury s důrazem na příběh a rozhodování, i proto hra nese název The Expanse: A Telltale Series. I zde má pochopitelně důležitou roli příběh, jehož hrdinkou je zde Camina Drummer, která bude muset vyřešit vzpouru na palubě Artemis. Postavu stejně jako v seriálu ztvárnila herečka Cara Gee. Kromě dalšího pohledu na hru jsme se dočkali i náznaku, kdy by hra mohla vyjít, k čemuž by mělo dojít během léta 2023.

Scars Above

Sci-fi střílečka z pohledu třetí osoby Scars Above, kterou jsme mohli poprvé spatřit loni v rámci prezentace labelu Prime Matter, jenž spadá pod Plaion (dříve Koch Media), dnes představila příběhový trailer. Před rokem jsme viděli záběry z pre-alpha verze hry. Jak už dobře víme, vesmír může být velice nehostinný a nepřátelský, stejně tomu tak bude i v případě této hry. Pracuje na ní srbské studio Mad Head Games a ačkoli trailer neudává datum vydání, na jejich webu se můžeme dočíst, že by Scars Above mělo dorazit již ze začátku roku 2023 na konzole PlayStation 4, PS5, Xbox Series a na PC.

Wyrdsong

Veteráni od Falloutu, The Elder Scrolls a řady dalších RPG přichází s novinkou pojmenovanou Wyrdsong. Zřejmě vás tudíž nepřekvapí, že opět půjde o hru na hrdiny s otevřeným světem, které se zaměřuje na příběh i lore v pozadí, o čem ale bude tentokrát? Creative director Jeff Gardiner – který strávil v Bethesdě dlouhých 16 let – nechtěl prozradit příliš, slibuje ale historické zasazení, v němž své místo najde mytologie i templářský řád. Hra vzniká coby singleplayerová záležitost, zatím bez jakýchkoliv náznaků hry více hráčů. Hráč může zastupovat jakoukoliv rasu i pohlaví a prozkoumávat středověké Portugalsko, jak se mu zachce. Sám pak má vyprávět příběh, ale jak přesně, neví zatím ani Gardiner. Na druhou stranu se ale nemusíte ničeho příliš bát, Wyrdsong je zatím v rané fázi vývoje a studio Something Wicked s 13 lidmi zatím pouze přemýšlí a prototypuje. Hra nemá určené datum vydání ani cílové platformy.

Where Winds Meet

Jednou z her, která nás během ONL opravdu zaujala, je Where Winds Meet. Pokud se vám pod kůži dostal Ghost of Tsushima, v téhle hře zřejmě najdete mnoho styčných prvků. Tedy až na to, že se z Japonska přesunete do Číny. Za vývojem stojí studio Everstone Games, které chce hráče přenést do období pěti dynastií a deseti říší, tedy do éry politické nestability v Číně v letech 907-960. Hra spadá do žánru akčních RPG s otevřeným světem a nutno podotknout, že vizuálně vypadá titul opravdu skvostně. Trailer pak nabídnul pohledy na jízdu na koni, samotné souboje, prozkoumávání, lov a řadu dalších aktivit, které se budou odehrávat na nejrůznějších místech. Volba je na vás, ať už půjde o větrné planiny, bambusové háje či rušná města, všude tam vypadá Where Winds Meet velmi lákavě. Jak vývojáři posléze prozradili, hráči budou stát před nelehkými volbami, kterými budou utvářet místní svět a stáčet válku tam, kam si umanou. Zároveň se mohou ve hře stát například lékaři, obchodníky nebo jen tajemnými poutníky, kteří mají moc převážit misky osudu na jednu, či druhou stranu. Kdy, zatím nevíme, a na jakých platformách jakbysmet.

Hideo Kodžima – podcast

Hideo Kodžima se připojil k Opening Night Live, aby oznámil… spuštění nového podcastu. Bude mít premiéru na Spotify už příští měsíc a jmenuje Brain Structure, respektive Hideo Kojima presents Brain Structure. První epizoda vyjde 8. září a do podcastu si chce Kodžima zvát hosty z různých oborů. K dispozici bude anglická i japonská verze. Prolog už je k dispozici. Nejde o jediný podobný projekt, letos už Kodžima oznámil jiný podcast Radioverse, který je jen v japonštině na Audible od Amazonu.

Park Beyond

Máte-li rádi budovatelské strategie, už jste možná dříve zaregistrovali Park Beyond. Jak už název napovídá, v této hře na nás čeká výstavba zábavních parků. To s sebou přináší mnoho obsahu a možností, jak své parky stavět a jaké díky kreativní volnosti ve finále budou. V tomto novém traileru se vývojáři zaměřili především na výstavbu horské dráhy. Už jen ta sama o sobě bude značně komplexní, jak můžeme vidět ve videu. Hra dorazí příští rok na PC, PlayStation 5 a Xbox Series X|S, přesné datum vydání ovšem zatím nebylo řečeno.

Dorfromantik

Logický city builder Dorfromantik od studia Toukana Interactive vyjde už 29. září také na Switch.

BLACKTAIL

Blacktail je příběhem legendy, v níž mohou hráči sami tvořit obraz mýtické bytosti jménem baba Jaga. Původem šestnáctiletá dívka je obviněná z čarodějnictví a vyhnaná ze své domovské vesnice. V roli této na první pohled nevinné dívky mohou hráči následně utvářet podobu legendy a za pomocí lukostřelby, magie a temného prostředí proměňovat obraz světa, v němž každé rozhodnutí může vést ke změnám v okolí. Blacktail vyjde tuto zimu na PC, konzole Xbox Series a na PS5.

Friends vs Friends

Kombinaci karetní hry, first person střílečky a pestrobarevné komiksové arkády představuje na první pohled šílenost jménem Friends vs Friends, jež dorazí v příštím roce na PC a na konzole.

Warhammer 40K: Darktide

Age of Empires IV: Ottomans and Malians

Genshin Impact

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru