Souhrn z Nacon Connect 2024

Souhrn z Nacon Connect 2024

Terminator: Survivors, GreedFall 2 v létě, Test Drive Unlimited či Endurance Motorsport Series

Zdroj: Nacon
29. 2. 2024

Francouzská společnost Nacon má ve svém portfoliu spoustu zajímavých titulů a už dopředu jsme věděli, že se můžeme těšit na novinky a ukázky z her GreedFall II: The Dying World, Test Drive Unlimited Solar Crown, Ravenswatch nebo Crown Wars: The Black Prince. Nacon nicméně lákal i na nového herního Terminátora, který se tak vzápětí stal jedním z hlavních taháků dnešní prezentace. Shrňme si ale pěkně přehledně, co všechno se v průběhu Nacon Connect 2024 ukázalo. Níže případně rovněž naleznete i náš komentovaný přenos.

Terminator: Survivors

V samém závěru prezentace skutečně dorazil obávaný, ale v tomto případě vyhlížený Terminátor. Nová hra od Naconu, konkrétně od studia Nacon Studio Milan, nese název Terminator: Survivors a jak už víme z dřívějšího oznámení, jde o survival titul zasazený do otevřeného světa. Příběh hry se odehrává se v roce 2009 po Dni zúčtování a ačkoli je zcela nový a představí i nové postavy, zároveň má vzdávat hold své předloze. Zajímavé pak je, že v té době si hrdinové hry ještě neuvědomují existenci Skynetu. Díky otevřenému světu mají mít hráči možnost více prozkoumat celý vesmír Terminátora a seznámit se s ním zase trochu jinak.

Z hlediska hratelnosti je Terminator: Survivors střílečkou z pohledu první osoby a nabídne hraní sólo či v kooperaci, přičemž budou hráči v roli přeživších čelit dalším lidským nepřátelům, ale samozřejmě i těm mechanickým. Trailer nazvaný The Aftermath bohužel neukázal přímo žádné záběry z gameplaye, ale něco dalšího jsme se v rámci prezentace naštěstí dozvěděli v doprovodném povídání o tvorbě celého světa. Ještě letos se dočkáme předběžného přístupu na PC, který započne 24. října u příležitosti 40. výročí značky. Hra později zamíří i na konzole.

GreedFall 2: The Dying World

Druhý GreedFall od Spiders se ukázal v novém traileru, ale přesné datum vydání zatím stále neznáme. Přesto jsme se dozvěděli, kdy se do hry budou moci pustit první hráči, minimálně na PC. Letos v létě GreedFall 2: The Dying World vstoupí do předběžného přístupu na Steamu, plné vydání na PC a konzolích PlayStation 5 a Xbox Series bude pak následovat později. The Dying World se odehrává tři roky před událostmi první hry, ovšem i tentokrát půjde o RPG s řadou důležitých voleb a důrazem na diplomacii, infiltraci nebo manipulaci, jichž lze využít vedle samotného boje. Hře jsme se v době oznámení detailně věnovali i v samostatném článku.

Test Drive Unlimited Solar Crown

Mnozí dnes patrně doufali, že vývojáři z KT Racing konečně odhalí datum vydání Test Drive Unlimited Solar Crown, ale tak se nestalo. Na začátku roku z finančních výsledků společnosti Nacon vyplynulo, že by hra měla vyjít do konce března, proto by bylo oznámení data vydání během dnešní prezentace více než na místě. Dostali jsme však nový trailer nazvaný „The Explorer“, který opustil silnice a městské prostředí a namísto toho se soustředil na drsnější a špinavější stránku hry plnou prachu, štěrku, písku a celkově přírody. Při pohledu na trailer si však lze paradoxně povšimnout, že tyto nejrůznější částicové efekty chybí, což už vývojáři komentovali a přislíbili, že budou zahrnuty, ale v tuto chvíli pracují na jejich optimalizaci. I nadále tedy zatím platí, že Test Drive Unlimited Solar Crown vyjde někdy v letošním roce na PC, PlayStation 5 a Xbox Series, ovšem přesné datum ještě stále musíme vyhlížet. Více o hře naleznete v našem archivu.

Endurance Motorsport Series

Novým a překvapivým oznámením byl ještě před trailerem na Test Drive Unlimited Solar Crown další titul od KT Racing. Endurance Motorsport Series je zbrusu nová závodní hra, která se zatím v krátkém oznamovacím traileru neuvedla žádnou rychlou akcí přímo na trati, ale ukázala dva velice zajímavé vozy – Porsche 911 GT3R a Porsche 963. Upoutávka pak zmiňuje heslo „Závodit jako řidič, vyhrávat jako tým“, přičemž další informace naznačují, že bychom se mohli vedle samotného závodění pustit i do plánování strategie a stát se i závodními inženýry. Máme se pak dle oznámení těšit na řadu oficiálních vozidel a okruhů, legendární tratě, supersporty, vozy tříd LMP2 a GT od hlavních automobilek. Endurance Motorsport Series má namířeno na PC, PlayStation 5 a Xbox Series, vydání je plánováno na příští rok.

Dragonkin: The Banished

Dalším novým oznámením bylo izometrické akční RPG Dragonkin: The Banished od studia Eko Software, autorů Warhammer Chaosbane, a jak už samotný název napovídá, budeme mít co do činění s draky. Mocní draci se zmocnili světa a zavinili vpád zlých monster. Právě do jejich lovu se budou moci hráči pustit v kůži jednoho ze čtyř hrdinů, jimiž jsou barbar, čarodějnice, lučištník a rytíř. Porážení zlých nestvůr je ovšem jen cestou k hlavnímu cíli, jímž je nalezení a zlikvidování čtveřice prastarých draků. Vývojáři lákají na inovativní mechaniku zvyšování úrovně svého hrdiny a jeho jedinečnosti nazvanou Ancestral Grid, která nabízí širokou škálu kombinací. Svět Dragonkin nabízí spoustu zajímavých míst k průzkumu, ať už jde o lesy, bažiny nebo tundru, přičemž každý biom nabídne i jiná monstra a nástrahy. Na starost však budeme mít i své vlastní město, které je potřeba rozvíjet a zvelebovat. A ačkoli se primárně jedná o hru pro jednoho hráče, je možné hra v kooperaci dvou nebo čtyř hráčů, a to jak s přáteli, tak se zcela neznámými hráči. Dragonkin: The Banished míří na na PC, PlayStation 5 a Xbox Series, vyjít má v únoru 2025.

World of Sports

Nechyběl ani sestřih ze sportovních her, které Nacon opět chystá. Ve videu mapujícím celé sportovní portfolio společnosti tak samozřejmě nechybí hry Tour de France 2024, Tiebreak: The Official Game of the ATP and WTA, Rugby 24, Pro Cycling Manager 2024, Session: Skate Sim a MXGP. TieBreak: Official Game of the ATP and WTA, Rugby 24, Tour de France 2024 a Pro Cycling Manager 2024 se zde dočkaly formálního oznámení, na MXGP má Nacon exkluzivní práva právě od letošního roku až do 2028, přičemž první jejich hry se dočkáme ke konci roku, zatímco Session: Skate Sim se nadále těší oblibě a hráči si již mohou užívat nové DLC Schoolyard, které vyšlo minulý týden.

LIFE

Life je série simulátorů, které v případě Naconu pokrývají hned několik rozdílných a vzájemně nesouvisejících oblastí lidského života. Nejnovější trailer a zároveň sestřih proto láká na tituly Chef Life: A Restaurant Simulator z loňského roku s novým bezplatným DLC, Taxi Life: A City Driving Simulator, který vyjde 7. března 2024, dále Ambulance Life: A Paramedic Simulator, který dorazí letos v září, a nakonec Garden Life: A Cozy Simulator, který vyšel minulý týden. Všechny tituly jsou nebo budou dostupné pro PC, PlayStation 5 a Xbox Series, Garden Life bude navíc od 14. března dostupný i pro Nintendo Switch.

Ravenswatch

Připomněla se zde i zajímavě stylizovaná roguelike top-down akce Ravenswatch, která kombinuje nejrůznější báje, mýty, ale i pohádky. Hra vyšla 6. dubna 2023 v předběžném přístupu na Steamu a dnes vývojáři ze studia Passtech Games oznámili nový update Avalon, který Ravenswatch obohatí v průběhu letošního dubna o nové mapy, úkoly i nepřátele.

Crown Wars: The Black Prince

Vydání taktického tahového RPG Crown Wars: The Black Prince od Artefacts Studio je za dveřmi a v novém traileru se v záběrech přímo ze hry soustředilo na zbraně. Hra vychází 14. března 2024 na PC, PlayStation 5 a Xbox Series, později dorazí i na Nintendo Switch.

Welcome to ParadiZe

Zmínku a dokonce i názornou ukázku si během prezentace vysloužilai hra Welcome to ParadiZe, jež vyšla právě dnes, tedy 29. února 2024. Jde o titul od jichž zmiňovaných Eko Software, tentokrát se však jedná o hru se zombie, ovšem trochu jinak, než jak jsme běžně zvyklí. V ParadiZe je běžnou praxí si zombie ochočit a udělat z nich své společníky, ba až otroky přes veškerou nepohodlnou práci. Pohodový život a hospodaření ve vlastním táboře ovšem pohodovým nemůže zůstat navždy. Hra vyšla na PC prostřednictvím Steamu, na PlayStation 5 a na Xbox Series.

NACON X @PWR & REVOLUTION 5 PRO

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru