GreedFall 2: The Dying World, Nacon, Spiders a Nacon oznamují GreedFall 2

Spiders a Nacon oznamují GreedFall 2

V pokračování se v kůži domorodce vypravíme z ostrova Teer Fradee na starý kontinent

Zdroj: Spiders
18. 5. 2022
Název: GreedFall 2: The Dying World Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr:

Tak tohle oznámení jsem tedy skutečně nečekal. Nebo minimálně ne v tuto chvíli. Vývojáři z francouzského studia Spiders (Mars: War Logs, Bound by Flame, The Technomancer), kteří momentálně pracují na hře Steelrising, ještě před jejím vydáním oznámili pokračování svého předchozího titulu GreedFall. Dvojku s podtitulem The Dying World bude vydávat Nacon, který tým od roku 2019 vlastní, přestože první díl poslala na trh konkurenční společnost Focus Home Interactive.

Jednička prodala přes 2 miliony kopií, což je na AA hru velmi slušný úspěch. Stejně jako první díl se má i GreedFall 2 zaměřit na příběh a rozhodnutí hráče. Navíc chce ale přidat nové prvky hratelnosti ve formě taktičtějších soubojů. Znovu se také vypravíme do atraktivního světa, který kombinoval naši vlastní historii s fantasy prvky. Příběh začne tři roky před událostmi první hry. Tentokrát bude hlavním hrdinou či hrdinkou původní obyvatel ostrova Teer Fradee.

Naším úkolem bude zastavit dobyvatelské ambice člověka, který by mohl znamenat zkázu pro kontinent i ostrov Teer Fradee.

Hráč se v této roli nechtěně vypraví na kontinent Gacane, odkud pocházejí kolonisté. V tomto starém světě, který sužuje válka, tajemná nákaza i politické intriky různých frakcí, musíme znovu získat svou ztracenou svobodu a vládu nad vlastním osudem. Budeme používat diplomacii, lsti i bojovat a pomocnou ruku nám mohou podat také přátelé a spojenci, které si po cestě uděláme. Naším úkolem bude zastavit dobyvatelské ambice člověka, který by mohl znamenat zkázu pro kontinent i ostrov Teer Fradee.

Šéf Naconu Alain Falc prohlásil, že mají velkou radost, že mohou všem odhalit GreedFall 2. “Mnoho fanoušků po celém světě žádalo tohle pokračování a těší nás, že vydáme tuto novou hru, kterou si určitě fanoušci zamilují. Ale také doufáme, že osloví nové hráče a všechny fanoušky RPG, skvělých příběhů, akce a fantasy,” uvedl Falc.

„V této nové kapitole hráči budou zkoumat starý kontinent s většími a pestřejšími prostředími.“

Oznámení si přirozeně pochvaluje i zakladatelka a šéfka studia Spiders Jehanne Rousseau. I když teď pracují na Steelrising, jejich láska pro svět GreedFall podle ní nikdy neuvadla, takže jsou nadšení, že se k němu vrátí. “V této nové kapitole hráči budou zkoumat starý kontinent s většími a pestřejšími prostředími. Potkají nové společníky, nové frakce a já doufám, že prožijí nezapomenutelná dobrodružství,” dodala Jehanne Rousseau.

GreedFall má vyjít v roce 2024 a míří na PC a neupřesněné konzole. Zjevně už ale ne ty staré. V tuto chvíli bohužel nemáme k dispozici další podrobnosti ani materiály.

První GreedFall se nám líbil. V naší recenzi dostala hra hodnocení 8/10.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru